System selektywnego alarmowania - serwis

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
soonic
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 08:29
OSP (gm., woj.): Wołomin, Mazowieckie
Status: Offline

System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: soonic »

Witam
Mam kolejny problem. Zepsuł nam się system selektywnego alarmowania. Nie działa alarmowanie GSM i załączanie syreny przez PSP. Syrena działa tylko z bezpośredniego przycisku. Sprawa jest oczywiście zgłoszona do wydziału kryzysowego w UM, ale komendant gminny karze czekać, co nie jest nam na rękę bo nie wyrabiamy się do zdarzeń. Próbowałem znaleźć jakąś tabliczkę znamionową urządzenia aby samemu poszukać serwisu, ale bezskutecznie. Czy moglibyście pomóc? Podać nazwę urządzenia lub namiary na jakiś serwis na Mazowszu?
Link do zdjęcia naszego zabytkowego urządzenia;
https://drive.google.com/file/d/0B6DarM ... sp=sharing

Pozdrawiam
Adrian
Awatar użytkownika

ospkonie
Posty: 103
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Re: System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: ospkonie »

Ulala nie wiem kto to może naprawić ale mogę ci podać numer do serwisu selektywnego ewentualnie założą ci nowe :)
501-141-191 są oni z warszawy

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: Sernik »

Kolego mam propozycję, jeżeli możecie otworzyć tą skrzynię to tam prawdopodobnie będzie gdzieś akumulator, taki żelowy jak do skuterka albo zabawek dla dzieci i ja bym zaczął od wymiany (lub sprawdzenia po prostu innym akumulatorem dobrym) tego akumulatora. Jeżeli możesz opisać objawy bardziej szczegółowo to bardzo bym prosił, ewentualnie zdjęcie tej maszyny od środka, zdjęcie panelu gsm ?

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: fire45 »

Sernik pisze:Kolego mam propozycję, jeżeli możecie otworzyć tą skrzynię to tam prawdopodobnie będzie gdzieś akumulator, taki żelowy jak do skuterka albo zabawek dla dzieci i ja bym zaczął od wymiany (lub sprawdzenia po prostu innym akumulatorem dobrym) tego akumulatora. Jeżeli możesz opisać objawy bardziej szczegółowo to bardzo bym prosił, ewentualnie zdjęcie tej maszyny od środka, zdjęcie panelu gsm ?
Dokładnie. Takie same objawy miałem na początku tego roku przy systemie DSP-50. Winny był akumulator.

Topic author
soonic
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 08:29
OSP (gm., woj.): Wołomin, Mazowieckie
Status: Offline

Re: System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: soonic »

Postaram się na wieczór sprawdzić ten akumulator.
Jeśli chodzi o objawy to: przepala bezpiecznik (szklany topik), problem pojawił się po tym jak w miejscowości była konserwacja linii energetycznej. Po jej ponownym załączeniu, system przestał działać. Według elektryka, którego wezawaliśmy to problem może byc po stronie transformatora w urządzeniu.

Topic author
soonic
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 08:29
OSP (gm., woj.): Wołomin, Mazowieckie
Status: Offline

Re: System selektywnego alarmowania - serwis

Post autor: soonic »

Udało się naprawić. Znajomy elektryk wymienił transformator i akumulator na nowe. Koszt 500zł.
Gminny Komendant opierdzielił nas co prawda za samowolkę bo zakazał się dotykać, ale przy aktualnej sytuacji z trawami nie mogliśmy czekać.
Dzięki za udział w dyskusji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat