System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
maniek1203
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: maniek1203 »

Witam, chcemy u siebie w OSP zamontować system jednoczesnego alarmowania przez dzwonienie na numery strażaków, znalazłem w sieci system oferowany przez digitex i alarmowanie.pl, czy ktoś posiada coś takiego u siebie i mógłby mi wyjaśnić tak na chłopski rozum który system lepszy, i jak to wgl działa? dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

,

Post autor: misiu8514 »

Witam
U nas mamy oba systemy połaczone i to najlepsze wyjscie. Digitex jest dobry bo wysyła smsy lub dzwoni ale po kolei i max 10 numerów, alarmowanie.pl dzwoni do wszystkich w jednym momencie jednakże musisz mieć terminal. Atutem alarmowania ojest to iż w razie braku prądu jak padnie ups to mogą was zaalarmować ze stanowiska nie za pomocą dsp 15 czy SWD a przez zwykły telefon który jest na stanowisku (jeśli jest wpisany w system z alarmowania)lub ktoś od was kto jest uprawniony może zaalarmować wybierając odpowiedni numer w telefonie-dzwoni telefon ale syrena nie bedzie wyła tak jak w przypadku jak dysponuje was dyżurny ze stanowiska z telefonu. Z kolei minusem jest umowa bo wiążesz się na jakiś okres(co miesiąc opłata) a digitex wyjmujesz kartę i dziękuje. Co do kosztów to zależy od ilości wyjazdów jednostki. Ja szczerze polecam wam oba rozwiązania bo to połaczenie jest super. Jak mi jedno padło to drugie działało i na odwrót, a syrene słabo słychać w czasach okien z PCV. Pozdrawiam

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: uka »

My mamy zamontowany DTG-53, jest wystarczający, wrzuca nam smsy na telefon następnie dzwoni (dwa razy powiadamia), w przypadku pożaru załącza jednoczesne alarmowania strażaków po czym przechodzi do fazy opisanej wcześniej.
tutaj masz link http://www.digitex.pl/produkty/systemy- ... onami-dzs/
Można zaprogramować 128 numerów telefonu oraz 16 treści sms. Działa spoko. Kilka osób uprawnionych może mieć dostęp do uruchomienia z pozycji telefonu komórkowego, wysyłania smsów o swojej treści. Sprzęt jest dobry, na pewno uskutecznia pracę.

Topic author
maniek1203
Posty: 41
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

Re: System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: maniek1203 »

Witam, zdecydowaliśmy się na system od alarmowanie.pl, narazie testowaliśmy przez tydzień i wszystko gra, co do umowy to myślę że to nawet lepsze rozwiązanie gdyż i tak i tak rozwiązanie z dzwonieniem jest nam potrzebne. Przysłali nam programator i wrzuciłem ich konfigurację w której dzwoni tylko i wyłącznie na ich nr uruchamiający alarm, tylko teraz pytanie, jak zaprogramować terminal aby:
- podczas alarmu tylko dzwonił
- gdy użytkownik VIP wyślę sms (np dotyczący ćwiczeń lub zbiórki) do terminala to wysyłało jego treść przez sms do wszystkich zapisanych w bazie ale numery z alarmowania pomijał?
czy da się w ogóle zrobić coś takiego? Jeśli tak to proszę o rady :)
z góry dziękuję

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: marcin_op »

maniek1203 pisze:Witam, zdecydowaliśmy się na system od alarmowanie.pl, narazie testowaliśmy przez tydzień i wszystko gra, co do umowy to myślę że to nawet lepsze rozwiązanie gdyż i tak i tak rozwiązanie z dzwonieniem jest nam potrzebne. Przysłali nam programator i wrzuciłem ich konfigurację w której dzwoni tylko i wyłącznie na ich nr uruchamiający alarm, tylko teraz pytanie, jak zaprogramować terminal aby:
- podczas alarmu tylko dzwonił
- gdy użytkownik VIP wyślę sms (np dotyczący ćwiczeń lub zbiórki) do terminala to wysyłało jego treść przez sms do wszystkich zapisanych w bazie ale numery z alarmowania pomijał?
czy da się w ogóle zrobić coś takiego? Jeśli tak to proszę o rady :)
z góry dziękuję
Da się. Kwestia odpowiedniego ustawienia terminala TDG-53
Masz jeszcze ten programator do DTG ?

Topic author
maniek1203
Posty: 41
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

Re: System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: maniek1203 »

Tak mam, jeszcze go nie odesłałem. zrobiłem kopię zapasową starej listy numerów i alarmów więc mam wszystko, jak to zrobić? który alarm jest od czego i czy na przycisku przy stacji też da sie wysłać same smsy?

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: System jednoczesnego dzwonienia do strażaków

Post autor: marcin_op »

Zdarzenie nr. 13 Syrena pożarowa - to jest zdarzenie uruchamiane przez PSP, i tutaj na pierwszym miejscu musisz dodać numer z alarmowania.pl i dać na clip
zdarzenie nr. 14 syrena włączona lokalnie jest to zdarzenie uruchamiane przez przytrzymanie przycisku kasowanie na stacji DSP.

Co do tego czy z przycisku na stacji da się wysyłac smsy to zależy jaką masz wersję DSP, czy z klawiaturą czy bez.
jeśli bez to pozostaje ci tylko opcja poprzez sms.

Jak coś to pisz na priv
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat