System DSP -problem

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

System DSP -problem

Post autor: marcin OSP »

Witam
Mam pytanie do osób które posiadają systemy alarmowe i miały z nim problem.
Mamy zamontowany system alarmowy od 2 lat i nagle po upływie 2 lat system raz się załącza a raz nie Na stanowisku kierowania niekiedy wychodzi błąd a niekiedy że syrena załączona pozytywnie a u nas nie wyje, Nie ma reguły co do wycia wczoraj raz działała na drugie auto nie zadziałała i dzisiaj nie działa. Serwis już wymienił 3 antenę i co przyjazd słyszę coraz bardziej dziwne historie. do KM PSP mamy ok 12 km w Lini prostej. Może jakaś OSP miała podobny problem a serwis był bardziej ogarnięty niż mój i potrafił znaleźć usterkę i ją wyeliminować.
Dzięki za pomoc i rady.
Awatar użytkownika

998pawel
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 sie 2005, 19:28
Kontakt:
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: 998pawel »

A wymienialiście akumulator???? u nas była podobna sytuacja.

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: marcin OSP »

Nie nie wymienialiśmy. Jedyne co serwisant zrobił to po przyjeździe sprawdził czy się załącza syrena po czym wymienił antenę na inną sytuacja po ok 2 tyg się powtórzyła i dostaliśmy inna antenę i znowu sytuacja się powtarza. W terminalu nic nam nie mierzył nic nie sprawdzał bo twierdzi na słuch :) że melodyjka idzie dobra a tam nie ma się co popsuć. - swoja i moich kolegów opinia co na słuch się sprawdza była powiedziana to pan stwierdził że to on jest serwisantem a nie my.
Dzięki Kolego za rade. W poniedziałek ma przyjechać znowu pan i mam wysłuchać historii o drzewach że kwitną że koparka kopie koło remizy i szkoła jest za wysoka :) hoc poza większym wjazdem na plac strażacki nic od 5 lat się nie zmieniło.
Dzięki Kolego za rade w poniedziałek wymuszę na nim wymianę akumulatora. A jestem gotowy zerwać gwarancję i znaleźć inny serwis

strażak recz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 10:07
OSP (gm., woj.): OSP Recz zach-pom.
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: strażak recz »

Witam ! A masz może inne kanały w radiu zaprogramowane ? u nas był taki problem że nie załanczało syreny bo mielismy radio na 2 kanale czyli powiatowym chociaż kanał alarmowania był skanowany ale na 10 prób załączenia załączyło tylko 2 razy

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: marcin OSP »

Witam
My may 5w terminalu radiotelefon Motorola CM 140. mamy zaprogramowane 4 kanały żeby syrena się włączyła musi być na 1, na 2 łączymy się ze stanowiskiem kierowania. Osoby które przyjmuja zgłoszenie po przyjęciu przełanczają na kanał nr 1 bo często się zdarza że potrzeba nasz drugi zastęp więc nam załączncza syrenę poraz drugi. Jak jesteśmy z straży i mamy być na nasłuchu to prowadzimy nasłuch z radia samochodowego a to zostawiamy jak by chciał załączyć dodatkowo alarm. przez ponad 2 lata było ok i teraz od jakiś 3 miesięcy mamy ciągły problem. Mamy już tel ze SKKPPSP co się u nas dzieje bo jak nigdy nie było u nas problemów zawsze wszystko na czas pozałatwiane i współpraca się fajnie zaczeła układać po zmianach w naszej OSP to teraz znów są z nami problemy.
Wczoraj miałem okazję trochę pogadać z kolegami z innych OSP i wszyscy mówia że mieli taką sytuację przez problemy z akulumatorem. podczas załączania syreny jest spadek napięcia a że to jest elektronika to minimalny spadek napięcia przy obciązeniu może powodować problem. rozmawiałem z serwisantem ale systemów alarmowych i monitoringu mierzył akulumator i niby wszystko jest ok ale gdy dostaje obciążenie momentami mu spada napięcie o ok 2V.
Dowiadywałem się że radio możę być zaprobramowane nie na maksymalnom moc i dlatego też możemy mieć problemy niekiedy bo sygnał dochodzi zbyt słaby .
Dzięki panowie za pomoc kazda jest dla mnie ważna. Uważam że syrena powinna działać jak należy i wszystkim powinno zależeć była sprawna i działała ok bo co z tego że są ludzie, sprzęt, chęci jak PSP nie ma jak nas zadysponować.

szybki
Posty: 50
Rejestracja: sob 17 mar 2007, 11:05
Lokalizacja: Gosławice
Kontakt:
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: szybki »

U nas też bywało kolorowo z DSP, od roku spokój i działa jak należy. Na początek wyłączcie wytłumianie szumów w radiostacji i sprawdźcie czy nie ma zbyt dużych zakłóceń, u nas był z tym spory problem, a to jakiś zasilacz nawali w remizie i już się zaczynało, ponadto na dachu mieliśmy anteny lokalnego dostawcy internetu też różne dziwne rzeczy się działy. oddaliliśmy anteny od siebie i spokój do tej pory.
A więc tak:
1 Sprawdź czy są zakłócenia, anteny internetowe w pobliskiej odległości
2 Napięcie na akumulatorze nie powinno spadać poniżej 11V przy nadawaniu
3 Zaprogramować w radiostacji tylko kanał do alarmowania, zero powiatowych itd. Łączność z SK nawiązywać z radiostacji samochodowych.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: sedi »

akumulator sprawdz. W mojej jednostce był podobny problem.

Dąbrowski FTH
Posty: 4
Rejestracja: śr 11 lis 2015, 09:22
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: Dąbrowski FTH »

marcin OSP pisze:Witam
Mam pytanie do osób które posiadają systemy alarmowe i miały z nim problem.
Mamy zamontowany system alarmowy od 2 lat i nagle po upływie 2 lat system raz się załącza a raz nie Na stanowisku kierowania niekiedy wychodzi błąd a niekiedy że syrena załączona pozytywnie a u nas nie wyje, Nie ma reguły co do wycia wczoraj raz działała na drugie auto nie zadziałała i dzisiaj nie działa. Serwis już wymienił 3 antenę i co przyjazd słyszę coraz bardziej dziwne historie. do KM PSP mamy ok 12 km w Lini prostej. Może jakaś OSP miała podobny problem a serwis był bardziej ogarnięty niż mój i potrafił znaleźć usterkę i ją wyeliminować.
Dzięki za pomoc i rady.
Jak już wszystko sprawdzisz u siebie to zainteresuj się czy inne jednostki będące w podobnej odległości od SK jak twoja nie maja podobnego problemu. Uszkodzenie może być w instalacji stanowiska kierowania.

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: marcin OSP »

Witam
Dawno tu nie zaglądałem.
Dąbrowski FTH - z systemem DSP sprawa się wyjaśniła wymusiliśmy na serwisancie wymianę modułu sterowania bo mieliśmy dość przyjazdów co tydzień i montaży nowych anten i słuchania nowych bajek o kwitnących drzewach itp. Po wymianie modułu problem się skończył. Dziękuje wszystkim za pomoc i dobre rady.
Pozdrawiam

kikak
Posty: 863
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: System DSP -problem

Post autor: kikak »

Na stronie https://ph-felix.pl/prace-ziemne/ macie wiecej informacji na ten temat.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat