Strona 1 z 1

kupno używanego hełmu

: pn 10 sie 2015, 16:24
autor: zonk20
Witam serdecznie druhów . Mam do was pytanie moja jednostka ma w planie zakup hełmów z racji ze nasza osp chce jak najbardziej zaoszczędzić ,(niby na bezpieczeństwie się nie oszczędza ) . Padła propozycja zakupu używanych w dość dobrej kondycji . Po wielu poszukiwaniach znalazłem człowieka który trudni się sprowadzaniem sprzętu poż z zachodu i ma w ogłoszeniu hełmy Rosenbauer Heros X-Treme w nawet atrakcyjnej cenie . i tu się rodzi pytanie czy te hełmy spełniają nasze normy , atesty itd czy prawnie można je założyć na głowę a w razie nie szczęścia nikt nie będzie biegał po sądach albo ktoś nie dostanie odszkodowania bo np hełm nie spełniał norm itd itd . Pozdrawiam brać strażacką

Re: kupno używanego hełmu

: sob 22 sie 2015, 11:37
autor: Prch
Też rozważaliśmy ten wariant - bo w gminie mamy taką radę, że wszystko kupujemy sobie sami - i po długich dyskusjach więcej było argumentów "przeciw" niż "za". Skoro macie kasę na używki, to równie dobrze możecie napisać projekt do rozmaitych funduszy i posiadaną kasę potraktować jako wkład własny.
Pierwszy i najważniejszy argument - bezpieczeństwo strażaka - przy zakupie z drugiej ręki nie wiesz czemu został wycofany, co się z nim działo i czy na pewno jest bezpieczny. W teorii może być piękny, a w praktyce ładnie odpicowany, ale np. poklejony. Ponadto w przypadku - nie daj Boże - wypadku jest problem z ubezpieczeniem, bo jednak używka z zagranicy to nie jest regulaminowy element ochrony osobistej.
Ponadto, aby wycofać sprzęt ze służby - z tego co mi wiadomo - trzeba go zezłomować, więc gdzieś tam za granicą został on uznany za niezdatny do dalszej pracy.

Re: kupno używanego hełmu

: śr 23 wrz 2015, 16:50
autor: ospzamlynie
Kupię kilka kompletnych hełmów strażackich jak na zdjęciu, proszę pisać.
Obrazek

Re: kupno używanego hełmu

: wt 17 lis 2015, 16:41
autor: michal1989
Witam. Mam na zbyciu takie stare hełmy możemy się dogadać. michal89-12@wp.pl. mam również hełmy ph5.