Jelcz 004

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
andr3w
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 27 lis 2015, 22:06
Status: Offline

Jelcz 004

Post autor: andr3w »

Witam. Może pytanie dla niektórych okazac sie banalne ale wolałbym uzyskac na nie odpowiedz i spac spokojnie. Ze swojej strony przeczytałem instrukcję ( zresztą za wiele w niej nie ma na temat serwisowania) i nie mogę znaleśc dręczącej mnie kwestii. Otóż.
Gdy wchodzimy na górę samochodu mamy klapę otwieraną to jest mniej więcej nad urządzeniem zwanym Webasto. Po prawej stronie na górze są dwa pojemniczki plastikowe z miarką o pojemności okolo 350- 400 ml. Obydwa przewody które wychodzą ze zbiorniczków idą do autopompy, dodam iż jeden jak i drugi pojemnik jest pusty. Mógłby mi ktos przybliżyc do czego służą WW zbiorniczki oraz jaki ( domyślam się że olej ) wlewamy do nich?
Auto Świeżo zakupiony i chciałbym je gruntownie przejżec aby podczas akcji nie było jakiejs niemiłej niespodzianki. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Jelcz 004

Post autor: misiu8514 »

Witam.
Są dwa zbiorniczki i tylko dwa wężę ?? bo są spotykane też trzy węże. Jeśli dwa wężę to służą do chłodzenia dławicy czołowej w autopompie(oba węże) podczas pracy autopompy na "sucho". Olej stosowany do tego celu to BOXOL. Jeśli masz trzeci wąż to w jego miejsce jest możliwość wkręcenia smarowniczki centralnej. Dobra rada popatrzcie na wystające elementy do smarowania smarem (smarowniczka, niektóre cięzko zauważyć) i ważne jest aby jest smarować bo potem duże koszty jak uszkodzi się łożysko ślizgowe albo coś grubszego. Pozdrawiam

Topic author
andr3w
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 lis 2015, 22:06
Status: Offline

Re: Jelcz 004

Post autor: andr3w »

2 sa napewno. Możliwe że jest i trzeci. W poniedziałek zerknę. O to własnie mi chodziło ;)
Posprawdzamy wszystkie smarowniczki, jakbym miał jeszcze jakies pytania bd pisał.
Dziękuję za odpowiedz ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat