Zraszacze jelcz

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
kaziu71
Posty: 25
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 16:33
OSP (gm., woj.): Województwo Łódzkie
Status: Offline

Zraszacze jelcz

Post autor: kaziu71 »

Witam mamy zamiar zainstalować zraszacze do naszego jelcza tylko niewiem jak ugryżć ten temat. Czy zadziała to grawitacyjnie czy przez autopompe bo gdzieś kiedys czytałem ze grawitacyjnie ale nie mogę odnależ tego materiału.Jakie zastosować zraszacze? Może ktoś chciałby sie podzielić jakimś pomysłem.

wojtek-dzpl
Posty: 31
Rejestracja: śr 13 mar 2013, 10:04
OSP (gm., woj.): Jawiszowice ,małopolskie
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: wojtek-dzpl »

Z autopompą.Dobre dysze z dobrym rozpyleniem +ciśnienie =lepsze efekty i mniejsze zużycie wody. Nie wiem czy Jelcz zniesie jazdę z włączoną przystawką. Popytaj mechaników

Topic author
kaziu71
Posty: 25
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 16:33
OSP (gm., woj.): Województwo Łódzkie
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: kaziu71 »

Ok dzięki za radę. Spróbuje popytać o ta jazde z przystawka.Bo jesli nie mozna to raczej dajemy spokój z tymi zraszaczami.

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: Pueblo998 »

Jelcz GCBA 6/32 jezeli o tym jest mowa. Autopompa a raczej przystawka jest dostosowana do podawania wody w trakcie jazdy! Pojazdy produkowane przez Jelczańskie Zakłady Samochodowe rzędu Jelcz 004 oraz Jelcz 005 mają możliwość podawania środków gasniczy podczas jazdy :)

kret
Posty: 5
Rejestracja: czw 31 mar 2016, 14:32
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Gliwice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: kret »

Tyle, że to sprawdzona marka, powszechnie znana i każdy się z nią liczy

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: Pueblo998 »

kret pisze:Tyle, że to sprawdzona marka, powszechnie znana i każdy się z nią liczy

My Jelczem objazdowo przez około godzinę przelewaliśmy pogorzelisko. Dodam że Jelcz 004 rok prod. 1977 ;)

eryk17032008
Posty: 1
Rejestracja: ndz 21 sie 2016, 21:08
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: eryk17032008 »

My w swoim Jelczu zakładamy dwie prądownice Turbo Jet na wyloty z tyłu { zabudowa Bonex. } świetnie się sprawdzają przy przelaniu rźysk , traw itp

purara
Posty: 1
Rejestracja: pn 22 sie 2016, 11:48
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: purara »

JELCZ to jedna z lepszych marek samochodów strażackich tak było i jest od lat :)

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Zraszacze jelcz

Post autor: Pueblo998 »

purara pisze:JELCZ to jedna z lepszych marek samochodów strażackich tak było i jest od lat :)

Dobrze że napisałeś jedna z lepszych, choć też mam sentyment do tej marki, jednak uważam że czas zostawia swój wyraźny ślad na tych markach, choć pojazdy pochodzenia austriackiego lepiej sobie z nim radzą ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat