Jelcz 004 i horror na drodze

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

Cześć.Mamy problem z jelonkiem i przydałaby się wymiana doświadczeń☺Otóż w Jelczu podczas jazdy czujemy się jak ubranie w pralce i strach coś zjeść przed wyjazdem.Trzesie nieniemiłosiernie.Wymieniliśmy koła przód - nie pomogło, amortyzatory nowe - zero poprawy.Dziś byliśmy na stacji diagnostycznej - zero luzow w zawieszeniu.Szukałem już tego tematu na forum ale rady które tam były nie są dla nas bo opony wymienione i zawieszenie też sprawne.Strach też rozwinąć większą prędkość bo ciężko nad nim zapanować przy mniejszych prędkościach a przy większych to strach myśleć.Dodam że kiedy samochód do nas przyszedł nie było tego problemu i można było nawet do 80 czy nawet zahaczyc o 90 oczywiście na dobrej drodze a teraz 60 to już wyzwanie.Z góry dziękuję za pomoc i liczę że coś się uda z tym zrobić.

marcinga1
Posty: 34
Rejestracja: pn 04 lut 2013, 12:41
OSP (gm., woj.): stare zad. lubelskie
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: marcinga1 »

witam u nas w starze podobnie się działo trząsł się podczas jazdy na postoju było ok. problem polegał w podporze wału napędowego wymieniliśmy na "nową" i ja ręką odjął. wał został wprawiony w drgania i szalał po drodze. Może tu jest ten sam problem.

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

A czy działo się coś podczas wrzucania "na luz"Bo jak u nas wrzuci się "na luz" to wtedy te drgania tak jakby się nasilały.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: karol1118 »

Jak kolega sugeruje ,problem.może dotyczyć wału napędowego lub podpory ..
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: dzidzi998 »

Nie za bardzo wał. Jak trzęsie na luzie to na bank poszła któraś z poduszek. Poszukajcie najlepiej jakiegoś mechanika najlepiej starego pekaesiorza i wam to sprawdzi , a poszła któraś poduszka od silnika i przenosi drgania na reszte.Sami też to możecie posprawdzać, wszystkie mocowania silnika do ramy i oczywiści skrzynia.

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

Sprawdzimy jedno i drugie☺Jutro pójdę do garażu i jeszcze zobaczę jak to jest kiedy samochód stoi w miejscu z odpalonym silnikiem.Jeżeli nie będzie trzeslo to by był ten wał a jeżeli na postoju będzie bujac no to będziemy szukać w poduszkach☺Dzięki za rady i za pomoc a gdyby ktoś miał inne pomysły też chętnie przeczytam☺
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: bohun »

Mieliśmy podobny problem w Jelcz 004. Przy wyższych prędkościach powyżej 60km/h wchodził w drgania. Wymiana opon felg nie pomogła. Problem ustał sam. Być może za długo stoi w garażu i opony się "odkształcają".

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

Jelcz faktycznie nie jeździ ostatnio zbyt często.Jak były większe zimy to miał założony pług i odśnieżał drogi w okolicy żeby autobus po dzieciaki dojechał ale dwie ostatnie zimy nie było nawet potrzeby zakładać pługu.Zastanawiamy się czy to może mieć związek z tym że teraz nie ma zbiornika na pianę tylko całość zajmuje woda.Ale z drugiej strony czy na taki samochód ta różnica wagi do poprzedniej miała by jakiś wpływ.Diagnosta oglądal podporę wału i stwierdził że tu nie leży wina,poza tym podczas wyrzucania biegu teoretycznie drgania powinny ustąpić, chyba że nie mam racji to proszę mnie poprawić☺Podczas postoju kabina nie drży więc nie wiem czy winić poduszki silnika albo mocowanie kabiny bo gdyby tu coś było nie tak to podczas pracy silnika nawet podczas postoju byłoby coś nie tak według mnie.Ciężki orzech do zgryzienia z tym samochodem☺

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: akbeg1899 »

W starze 244 podobnie mamy jak auto dłużej postoi. Winimy za to opony, które przez pewien czas nieużytkowane powodują te drgania. Gdy troszkę pojeździ to jest dobrze.

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

No nie wiem już sam co dalej.Jeździć bez celu żeby się wszystko rozbiło na tyle żeby nie trzaslo zbytnio nam nie pozwolą☺Do góry też go nie podniesiemy żeby miał wszystkie koła w górze bo w razie wyjazdu byłoby trochę zamieszania...Najgorsze jest to że jechalismy 20 kilometrów do mechanika,wróciliśmy i przez w sumie około 50 km drgania nie ustąpiły nawet odrobinę

shpaco
Posty: 19
Rejestracja: pn 25 kwie 2011, 13:36
OSP (gm., woj.): Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: shpaco »

Ja myślę,że to poduszki skrzyni biegów mieliśmy podobny przypadek i powyżej 60km wpadał w wibracje cały samochód.Okazało się że jedna z poduszek miała popuszczone śruby mocujące do skrzyni,a druga luźna była na głównej śrubie mocującej poduszkę z łapą. Pozdrawiam

Topic author
Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: Ochotnik1989 »

Dzięki i jutro to sprawdzimy.A czy myślicie że guz którego nie widać na pierwszy rzut oka na którejs oponie z tyłu mógłby powodować takie wstrząsy w kabinie?

shpaco
Posty: 19
Rejestracja: pn 25 kwie 2011, 13:36
OSP (gm., woj.): Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: Jelcz 004 i horror na drodze

Post autor: shpaco »

Opony na tylnej osi raczej nie powinny powodować drgań w okolicach kabiny,myślę ,że w takim przypadku odczuwalne byłyby w tylnej części samochodu.Pzdr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat