Zbiornik wody pitnej

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
kaziu71
Posty: 25
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 16:33
OSP (gm., woj.): Województwo Łódzkie
Status: Offline

Zbiornik wody pitnej

Post autor: kaziu71 »

Witam jestem od nie dawna naczelnikiem. W naszej gminie jest 7 jednostek osp , gmina połóżóna jest typowo na wsi. Niedawno padł pomysł na zebraniu o zakup zbiornika powiedzmy 1000L do dowożenia wody pitnej w razie awarii wodociągu lub innych zdarzeń. I tu moje pytanie czy jest sens pchać sie w takie zakupy czy lepiej zakupić nowszy sprzęt np prądownice??

fire_marines
Posty: 24
Rejestracja: pt 02 wrz 2016, 12:01
OSP (gm., woj.): Taplary gm. Zabłocie
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: fire_marines »

a co ma jedno z drugim wspólnego
chyba tylko pieniądze na ich zakup

Topic author
kaziu71
Posty: 25
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 16:33
OSP (gm., woj.): Województwo Łódzkie
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: kaziu71 »

Tu chodzi nie o kwestie finansowe tylko tak myśle czy zakup takiego zbiornika leży w naszych kompetencjach. Bo tak szukam po necie to nie slychac żeby osp sie zaopatrywały w takie zbiorniki. Chodzi mi o prosta poradę druhów czy warto się pchać w zakup takiego zbiornika.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: Feniks »

To zależy - każda forma pomocy ludziom może leżeć w naszych kompetencjach. Tylko czy jest sens brać na siebie dodatkowe zadania? Jak często taki zbiornik byłby używany? Jak i przez kogo byłby przewożony? Skąd czerpana byłaby woda i na czyj koszt? Kto ponosiłby wszystkie koszty związane z całą operacją dowożenia wody i utrzymania środków do jej dowożenia? Czy te pieniądze rzeczywiście nie zmniejszyłyby puli przeznaczanej na straż?

My wody dla ludzi nie dowozimy - nie zamierzamy pchać się w coś co może się odbić czkawką (a co jak ktoś oświadczy, że się zatruł tą wodą?). Na prośbę gospodarzy i na ich odpowiedzialność, za zgodą gminy, w czasie suszy dowozimy wodę dla zwierząt gospodarskich wozami bojowymi nad ranem lub wieczorem, gdy prawdopodobieństwo pożaru jest małe - i tyle.

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: banan998 »

kaziu71 pisze:Tu chodzi nie o kwestie finansowe tylko tak myśle czy zakup takiego zbiornika leży w naszych kompetencjach. Bo tak szukam po necie to nie slychac żeby osp sie zaopatrywały w takie zbiorniki. Chodzi mi o prosta poradę druhów czy warto się pchać w zakup takiego zbiornika.
z tego co się orientuję to OSP STEPNICA - WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE chce kupić samochód do wożenia wody pitnej. Znajdź do nich kontakt i się dowiedz więcej.

Topic author
kaziu71
Posty: 25
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 16:33
OSP (gm., woj.): Województwo Łódzkie
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: kaziu71 »

Dzięki o taka konkretna odpowiedz mi chodziło. :D Też troche zastanawiałem sie nad póżniejszymi problemamy z utrzymaniem zbiornika i wszystkimi sprawami z tym zwiazanymi. Czasami lepiej może zadać głupie pytanie ale trafi sie konkretna odpowiedż.

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Zbiornik wody pitnej

Post autor: strazaksam998 »

Po co wam ten zbiornik? Chyba że wójt/burmistrz wykłada na to bezproblemowo kasę a wy będziecie w w posiadaniu takiego zbiornika i w razie czego będziecie dowozić wode. Za takie sytuacje jak brak wody pitnej odpowiada wójt/burmistrz i to on ma zapewnic wode a nie osp, może zrobić to poprzez osp ale nie musi. Ja bym ze swojego strażackiego budżetu nie wyłożył ani złotówki na taką inwestycję. Lepiej kupić sprzęt na którym będziecie działać podczas akcji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat