Strona 1 z 1

Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: pn 12 cze 2017, 13:05
autor: klaudia_
Witam serdecznie,
będę niezmiernie wdzięczna za poświęcenie kilku minut na uzupełnienie ankiety dotyczącej ubrań bojowych.
Ankieta ma charakter anonimowy.
Wszystkie opinie i uwagi są dla nas bardzo cenne i pozwolą na zwiększenie jakości oferowanych przez nas produktów.
link do ankiety:
https://www.interankiety.pl/i/dEgnYLyN
Pozdrawiam
Klaudia ze Scantexu :D

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: pn 12 cze 2017, 16:23
autor: Sylwek
Czy cena za ubranie specjalnego z dobrych materiałów (PBI, Airlock, 3M) na poziomie 3 tys jest realna?
Pytam bo w ostatnich latach dwie marki a ostatnio trzecia oferują ubrania w cenach znacznie wyższych i tłumaczą, że taniej absolutnie się przy wysokim poziomie materiałów nie da.

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: pn 12 cze 2017, 23:22
autor: klaudia_
Powiem tak, ciężko pracujemy nad tym, żeby cena ubrania była osiągalna dla budżetów jednostek.
Badamy, badamy, badamy ....niestety jeszcze za wcześnie, żebym mogła zdradzić więcej szczegółów.
Mam jednak nadzieję, że Nomex już nie został skreślony z grupy jakościowych materiałów :)

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: wt 13 cze 2017, 07:22
autor: syndykat3
Pani klaudio akurat jestem teraz na poziomie uzytkowania waszego ubrania typu Garda i powiem szczerze jestem załamany tym co to jest przez ostatnie 10 lat użytkowalismy w jednostce Amerykańskie Nomexy w dosłownym słowa tego znaczeniu i powiem szczerze jest przepaść samo idące wasze kierunki działania są napewno nie w tą stronę co trzeba Zamek ,który się dobrze nie zasuwa,łamnie się tak że jest problem z zasuwaniem ITD... to jest porażka że tak powiem czemu dalej nie pójdziecie i nie zastosujecie klamry ,które są zdecydowanie lepsze i szybsze ,wygodniejsze dopasowanie do ciała także pozostawia wiele do życzenia kiedy wszystko nasiąknie wodą :D nie da się w tym chodzić a co dopiero używać podczas działań zaraz pani mi powie że macie lepszy droższe ubranie w ofercie to powiem tak jeśli jednostka kupuje ubranie i w ofercie ma droższe i tansze to logiczne że w tym przypadku kupi te na 99% tansze bo jest w ofercie jesli by go nie było to wszyscy kupowali by te lepsze ale i te lepsze pozostaje wiele do życzenia zamki niby błyskawiczne ITD... :evil: i widzę że dopóki pewna era dinzaurów tym kraju nie wyginie nie bądziemy mieli ubrania bojowego na poziomie strażaków z USA !

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: wt 13 cze 2017, 07:48
autor: Sylwek
Pani Klaudio, dobry Nomex nie jest zły, macie potencjał, szyliście nam spodnie na zamówienie kilka lat temu i wyszły super - trzymam kciuki za szybkie dogonienie Europy bo to nie jest dla Was żaden problem tylko kwestia decyzji. Ciesze się bardzo, że zmieniło się rozporządzenie i zrobił się ruch. Oczywiście rozumiem, że musicie poczekać z inwestowaniem na decyzję jaśnie oświeconej PSP, ponieważ produkt musi się zwrócić, czyli być zgodny z ich wzorcem.

Co do kolegi strażaka - klamry odeszły do lamusa - zmieniły się normy, przepisy i nawet w USA już ich nie wolno stosować. Są niebezpieczne - można się nimi zaczepić i zginąć. Zamek oczywiście powinien być dobrej jakości.
Druga sprawa to pretensje o tańsze ubrania - moim zdaniem bez sensu. Firma (poza jedną, która działała na zupełnie innych zasadach) w pierwszej kolejności się musi utrzymać w drugiej zarobić więc musi sprzedawać to co klienci kupują. Skoro dla klienta ważna jest cena to dostaje to czego potrzebuje. Ja mam ubranie z firmy, która uparła się postawić na jakość - upadła wiele lat temu. Ubrania mamy ponad 7 lat, spokojnie posłużą ponad 10. Dla mnie to się opłaca bo wcześniejsze ubrania wytrzymywały 3-4 lata... a niektóre jeden pożar. Obecnie, po zmianach w prawie rynek jest naprawdę niezły i można sobie wybrać to co komu potrzebne w zależności od specyfiki działań i dostępnych środków. Z resztą, z całym szacunkiem dla Pani Klaudii ten wątek właśnie to pokazuje - sporo jednostek osp poszło po rozum do głowy, zaczęło kupować zachodnie dobre ubrania i firma dostrzegła trend więc próbuje za nim nadążyć i przy okazji zwrócić na siebie uwagę, że się troszczy o los strażaków, po prostu zrobić sobie pozytywny PR. Jak dla mnie to jest jak najbardziej ok i tylko się wypada cieszyć i czekać na efekt.

Natomiast co do zakupu tanich ubrań - czy do domu też kolega kupuje najtańsze produkty i się potem dziwi, że trzeba kupować nowe?
Jeśli chodzi o dinozaury to owszem są ale w jednostkach OSP i PSP, czasem w urzędach gmin.

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: wt 13 cze 2017, 15:24
autor: klaudia_
Panowie dziękuje bardzo za komentarze.
Jeżeli chodzi o rozporządzenie, to z tego co mi wiadomo jeszcze ostatecznej decyzji nie ma i działamy trochę po omacku:), ale z drugiej strony ile można czekać (2015 miały wejść w życie nowe wytyczne). :evil:
Jesteśmy świadomi niedoskonałości obecnego rozwiązania z używanymi zamkami 2 suwakowymi, zwłaszcza przy konieczności szybkiego zapięcia kurtki. Zamki 2-suwakowe zostały wprowadzone do ubrań specjalnych popularnych w 1994r. .W tym czasie zgodnie z wymaganiami KG PSP kurtka miała sięgać min 20cm poniżej kroku i przy wielu czynnościach zamek musiał być odpięty od dołu. Mimo znacznej zmiany długości kurtek zamek 2-suwakowy nadal widnieje w rozporządzeniu. Zapięcie takiego zamka wymaga dokładnego (precyzyjnego) złączenia obydwu suwaków, co przy wyjeździe do akcji nie jest łatwe. W naszych ubraniach szytych na eksport używamy zamków z 1 suwakiem i nie ma wówczas problemu. Miejmy nadzieję ,że w nowym rozporządzeniu ten problem zostanie wyeliminowany. Niestety stosujemy to co musimy, inaczej mogą nam zawiesić Świadectwo Dopuszczenia z powodu niezgodności z obowiązującym rozporządzeniem KG PSP.
Nie chciałabym polemizować w kwestii ceny ubrań, ponieważ my jako producent staramy się dopasować do wymagań i możliwości rynku.
Chciałam zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie OSP mają możliwość wyposażenia każdego ze swoich członków w ubrania specjalne.
Powołując sie na artykuł i raporty PSP o włączeniu OSP do KSRG: http://www.ppoz.pl/ratownictwo-i-ochron ... orzystania
"Zgodnie ze stanem na koniec 2014 r. kryterium posiadania minimum 12 kompletów i więcej spełniało 2525 OSP (63%), w 3839 jednostkach OSP było po sześć i więcej kompletów (96%), a w 192 jednostkach OSP mniej niż sześć. Z końcem 2010 r. kryterium 12 kompletów spełniało 1609 OSP (42%), a 464 jednostki miały ich mniej niż sześć. Do wypełnienia założonego standardu w 2010 r. brakowało 9505 kompletów, zaś na koniec 2014 r. – 5701."
jak widać mamy spore braki do zagospodarowania.
Na koniec dodam, że Gardę też trochę podrasujemy :D...by żyło się lepiej :lol:

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: wt 13 cze 2017, 18:45
autor: 1986lukasz
Obszyjcie je taśmami dwukolorowymi (zachodni styl) lub przynajmniej miejcie w ofercie taką możliwość.

Pozdrawiam

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: wt 13 cze 2017, 21:12
autor: klaudia_
[quote="1986lukasz"]Obszyjcie je taśmami dwukolorowymi (zachodni styl) lub przynajmniej miejcie w ofercie taką możliwość.

zrobi się :)

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: czw 15 cze 2017, 20:53
autor: mateo691
Pani Klaudio przecież aby ubranie specjalne dostało CNBOP nie musi być zgodne z wzorem KG PSP... Choć rozumiem to iż produkcja 2 typów kroju może być ryzykownym posunięciem, bo nie wiadomo czy się sprzeda. :wink:
Co do zmian jakie by się przydały:
-wprowadzenie nowej jak i obecnie najlepszej na rynku pod względem właściwości PBI X55,
- wprowadzenie nowych membran Gore Tex,
- zmiana kroju ubrania na bardziej przyjazny dla użytkownika tj.bardziej ergonomiczne,
- wprowadzenie jasnych kolorów ubrań(piaskowy, musztardowy) w ten sposób poprawia się higienę użytkownia u wielu osób, oraz polepsza się widoczność ratownika

Tak na szybko to tyle, odrazu uprzedzając pytanie: nie skreślam różnych rodzajów tkaniny"nomex" dla wielu jednostek jest to nadal dobry wybór jednak musi być on podjęty świadomie w zależności od typów akcji jakie w danym rejonie przeważają tj. Jak nie mamy dużo pożarów w przestrzeniach zamkniętych to nomex jest idealnym rozwiązaniem ale w jasnym kolorze :wink:

Pozdrawiam i zachęcam do rzeczowej dyskusji :D :wink:

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: pt 16 cze 2017, 22:30
autor: klaudia_
mateo691 pisze:Pani Klaudio przecież aby ubranie specjalne dostało CNBOP nie musi być zgodne z wzorem KG PSP... Choć rozumiem to iż produkcja 2 typów kroju może być ryzykownym posunięciem, bo nie wiadomo czy się sprzeda.
Dokładnie, cena uzyskania świadectwa CNBOP zabija :), ale przestaliśmy już czekać na ustalenia z góry i robimy swoje.
Liczymy, że uda się wypracować ubranie, które będzie pomagało w Wam pracy skuteczniej niż to co obecnie obowiązuje.

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: sob 17 cze 2017, 10:18
autor: mateo691
klaudia_ pisze:Dokładnie, cena uzyskania świadectwa CNBOP zabija :), ale przestaliśmy już czekać na ustalenia z góry i robimy swoje.
Liczymy, że uda się wypracować ubranie, które będzie pomagało w Wam pracy skuteczniej niż to co obecnie obowiązuje.
Więc czekam na efekty :D

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: czw 22 cze 2017, 18:46
autor: ahrets
Moim zdaniem fajnym pomysłem na własny biznes jest firma podobna do tej: http://analiza-ankiet.pl/kodowanie-ankiet zajmująca się budową ankiet. To musi być naprawdę opłacalna praca, co o tym myślicie? Moim zdaniem nie jest to najgorsze wyjście.

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: pt 02 lut 2018, 16:03
autor: klaudia_
Witam serdecznie,
chciałabym podziękować wszystkim osobom za udział w ankiecie. Państwa uwagi i komentarze były bardzo pomocne. Efekty naszej pracy nad nowym ubraniem można zobaczyć na naszej stronie internetowej lub Facebooku https://www.facebook.com/scantex.gdansk/
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc.

Re: Ubrania strażackie specjalne - ankieta dot. badania rynku

: czw 15 lut 2018, 13:08
autor: Wrevris
No super ankieta, mnie interesuje teraz armatura pożarnicza strażacka ta nowa cała która ponoć przychodzi do jednostki. Też by się przydała ankieta jak się podoba innym.