Strona 1 z 1

Jaką stację alarmowania selektywnego wybrać ?

: pn 06 lis 2017, 23:55
autor: beny1916
Witam.
Moja jednostka stoi przed wyborem stacji obiektowej do alarmowania.
Do wyboru jest "tradycyjna" DSP-52BS wraz z terminalem GSM DTG 53 oraz DSP-52L "wypasiona" z dotykowym ekranem na systemie Windows CE i terminalem GSM.
Czy posiada już ktoś wypasioną wersję 52L jak z jej funkcjonalnością czy warto w nią inwestować. Może jednak lepiej wybrać "starsze" sprawdzone rozwiązanie 52BS mniej kosztowne. Dodam jeszcze ze mamy standardową syrenę mechaniczną więc funkcje sterowania elektronicznej syreny są zbyteczne.W planie jest również zakup usługi jednoczesnego alarmowania.
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam.

Re: Jaką stację alarmowania selektywnego wybrać ?

: śr 08 lis 2017, 07:46
autor: beny1916
Istne gradobicie porad i opinii. :(

Re: Jaką stację alarmowania selektywnego wybrać ?

: śr 08 lis 2017, 08:58
autor: Sylwek
a czego się spodziewasz? Że ktoś kupuje i zmienia stacje co 2 lata i ma porównanie? Nasza DSP była kupiona w 1999 roku. Od tej pory zaliczyła kilka awarii, głównie to akumulator (regularnie) ale i przycisk i płytka procesora. Jak padł procek rozważaliśmy nową ale różnica w cenie za naprawę i nową była bardzo duża więc naprawili nam starą.
Czy ta na Win CE będzie chodziła 20 lat to nie wiem.

Jestem przeciwny wykorzystaniu DSP jako alarm włamaniowy - to wg mnie powinny być oddzielne systemy (i tak my mamy zrobione) więc takich bajerów nie wykorzystacie a jak wykorzystacie to przez jakiś czas będzie pok a potem jak trzeba będzie zmienić kod albo dodać lub usunąć użytkownika to będziecie mieli problem i będziecie płacili za serwis.

Przy instalacji DSP zadbajcie o stan instalacji elektrycznej - zainstalujcie ochronę przeciwprzepięciową najlepiej wielostopniową, czyli typ 1 +2+3 (mogą być w jednym albo oddzielnie np 1+ 2 i przy stacji 3.

Re: Jaką stację alarmowania selektywnego wybrać ?

: śr 08 lis 2017, 23:13
autor: beny1916
Może nikt nie wymienia co dwa lata ale producent twierdzi że tej 52L idzie tyle że trzeba miesiąc czekać na dostawę. Czyli ktoś to kupuje więc może mieć porownanie jak przechodzi ze starej. A jeśli chodzi o elektryke to chyba jest ok, z resztą instalator się określi czy jest ok.

Re: Jaką stację alarmowania selektywnego wybrać ?

: czw 09 lis 2017, 10:49
autor: ksoniek
To że trzeba czekać wcale nie oznacza, że sprzedają się jak świeże bułeczki, ale że tak wygląda produkcja :) Jak ci producent mówi że masz czekać miesiąc to najprawdopodobniej weźmie zaliczkę od ciebie i wyśle zamówienie do fabryk która dopiero wykona dla ciebie produkt (oczywiście jest to uproszczenie schematu)