Strona 1 z 1

Brama garażowa rolowana

: wt 06 mar 2018, 20:42
autor: strazak10
Witam,
Czy ktoś użytkuje w swojej OSP bramę garażową rolowaną??
Jak się sprawują zimą??
Przymierzamy się do wymiany, a ze względu na mało miejsca pomiedzy aytem a sufitem (2cm) nie zmieści się brama segmentowa.
Pozdrawiam

Re: Brama garażowa rolowana

: wt 06 mar 2018, 23:19
autor: firefighterosp
Przez okres 5 lat sprawuje się bez zarzutów.
Sterowana z pilota i przycisku.
Minus to malo wydajna przekładnia w sytuacji zaniku prądu - warto pomyśleć o ups lub awaryjnym zasilaniu np z agregatu - jeśli jest na wozie.
Mały problem pojawia się o dziwo nie zimą a latem. W sytuacji gdy brama przez dłuższy czas poddawana jest promieniom słonecznym to podczas otwierania panele stopniowo 'rozklejaja' się przez co powstałe obciążenia minimalnie spowalniają otwieranie.

Re: Brama garażowa rolowana

: sob 10 mar 2018, 16:16
autor: strazak10
A jak z utrzymaniem ciepła zimą??
Chodzi o przemarzanie.

Re: Brama garażowa rolowana

: śr 26 wrz 2018, 09:33
autor: firefighterosp
Bardzo dobrze trzyma ciepło.
Brak wymiany powietrza.

Re: Brama garażowa rolowana

: pt 21 gru 2018, 15:20
autor: Nadzieja
W tym artykule: http://mamy-dom.pl/rodzaje-bram-garazow ... ty-i-wady/ szczegółowo omówiono wszystkie rodzaje bram garażowych wraz z ich wadami i zaletami. Sądzę, że jak macie jakikolwiek wątpliwości, to może Wam pomóc w wyborze. No i nie bójcie się zamawiać online. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić.

Re: Brama garażowa rolowana

: ndz 27 sty 2019, 11:35
autor: byjka7
a czy segmentowa brama nie nadaje się znacznie bardziej? Sami martwicie się czy taka rolowana będzie utrzymywała ciepło. Warto o tym pomyśleć wcześniej, np rozglądając się za bramami z http://www.radbud.pl/oferta/dla-domu/br ... segmentowe , tutaj oferta jest całkiem przyzwoita. Pamiętajcie, że czasami lepiej jest dopłacić i mieć w mieszkaniu coś znacznie lepszego :)

Re: Brama garażowa rolowana

: pt 07 lut 2020, 10:47
autor: Tenesy
Firma Atos z Lublina zajmuje się dystrybucją tego typu bram, więc jeśli szukacie kogoś w pełni profesjonalnego to polecam się z nimi skontaktować. Ja skorzystałem i nie żałuję - mam też od nich okna i drzwi.