używane samochody zachodnie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
ognik
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 06 sie 2003, 22:41
Lokalizacja: Pu³tusk
Status: Offline

używane samochody zachodnie

Post autor: ognik »

W związku z tym, że w br. będę miał dylemat polegający na wypracowaniu decyzji odnośnie zakupu używanego samochodu zachodniego GBA 2,5/16 (lub podobnego) lub zakup podwozia i jego karosacja. Napiszcie jakie macie doświadczenia po karosacji np.Stara 244 lub 266, a jakie po zakupie samochodu używanego. Kwota jaka wchodzi w grę to ok.150tys.zł.
Czy warto podjąć ryzyko zakupu używanego zachodniego (eksploatacja, części, serwis). Firmy sprzedające w kraju pojazdy używane reklamują się, że zabezpieczają te rzeczy. Jak to wygląda w praktyce ? Proszę o Wasze doświadczenia w tym zakresie.
Z góry dziękuje za Wasze opinie.
Łączę pozdrowienia.

CUDIK
Posty: 12
Rejestracja: czw 19 cze 2008, 16:16
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: CUDIK »

Szczerze jestem za sprowadzeniem samochodu za granicy dysponując kwotą 150tyś zł ( około +/- 40ty ś euro) kupisz całkiem dobry samochód zza granicy który jest mądrze zrobiony zaprojektowany bezpieczny wygodny i posłuży jeszcze długo długo. dodam że za te pieniądze można kupić kilkuletni samochód tu znajdziesz kilkanaście ofert ciekawe http://www.feuerwehr.de/markt/

OSP Rosenberg
Posty: 7
Rejestracja: sob 12 lip 2008, 13:00
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: OSP Rosenberg »

Powiem krótko. Nie opłaca sie ściągać samochodów z zachodu, lepiej zainwestować i zbudować samochód na podwoziu Star 244 czy Star 266. Karosacji dokonuje wiele firm i jest to lepszy wybór niż sciagać jakieś Magirusy czy inne wynalazki. Pomyślcie o eksloatacji takich samochodów. Co z częściami. Do starów kosztują groszę i naprawa takiego samochodu jest banalnie prosta. W naszej jednostce mamy skarosowanego Stara 266 i wygląda przepięknie i kosztował 150 tysięcy złotych. Wejdźcie na www.bonex.pl i się przekonajcie.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: dawid_a »

popatrz tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/t ... 184.0.html

może cosik znajdziesz ciekawego w tej dyskusji.

CUDIK
Posty: 12
Rejestracja: czw 19 cze 2008, 16:16
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: CUDIK »

Ja jestem dalej za ściąganiem samochodów zza granicy dlaczego bo tam jest wszystko proste i dobre. Dobrze zaprojektowane i przemyślane sami możecie dojśc do wniosku że auto mające 30lat w niemczech w polsce pojeździ jeszcze z 10 conajmniej zważywszy na drogi w polsce 30letni star czy jelcz nadaje się na złom co do częśći zamiennych są problemy ale tak jest z wszystkim trzeba kombinowąc itd. jak mam w swojej stajni Magirusa Deutz z HDS-em ma kilkadziesiąt lat ale juz jak na tamte czasy jest na nim agregat 20Kva wyciągarka napęd 4x4 blokady itd. a co jest w starze lub w jelczy za mało KM żeby to auto przyzwiocie jechało. Dla ludzi poszukujących samochodów do zakupu polecam str. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... =&zipcode=

kkkman
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 paź 2008, 00:48
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: kkkman »

Ja tam nie miałem problemów.
Gorąco polecam wahacze Master Sport

maly
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 10:37
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: maly »

My mamy skarosowanego Stara 266, podwozie z wojska z małym przebiegiem. Samochód ma ciągle jakieś bóle na które nie możemy znaleźć lekarstwa. Wymieniono tłoki i cylindry, pompę paliwową i dalej zimny samochód nie rozwija więcej jak 60 km/h, rozgrzanego można bujnąć do niemal 80, jadąc do akcji za naszym wozem nigdy mój prędkościomierz nie przekroczył 60, a chyba nie jest zepsuty (jeżdżę od 3 lat Octavią którą kupiłem gdy miała 3 lata). Generalnie Star 266 jest może dobry jako drugi samochód, jako jedyny to porażka. Zabudowa to Bocar z 2001 r. To druga porażka, traz firma produkuje ciekawsze zabudowy, ale wcześniej... Niby bunkier sprzętowy jest duży, ale nieergonomiczny i nieustawny. Szuflady się zacinają, od nowości mamy problem z autopompą którego to problemu firma karosująca nie usunęła w okresie gwarancyjnym. Dlatego jestem zwolennikiem zakupu używanych samochodów zachodnich. Rozwiązania skrytek sprzętowych są ciekawe i ergonomiczne. Pomimo 30 lat wszystkie szuflady i rolety chodzą lekko i pewnie. Oglądałem kilka smochodów używanych i strażacy je użytkujący są zadowoleni ze swoich samochodów.
Ten dylemat to dylemat kowalskiego sprzed 10 lat, czy kupić nowego Poloneza czy używanego VW.
Ja kupiłbym używany samochód zachodni. Za 150 tys. można kupić naprawdę dobry statek. Ciekawe propozycje na:
http://www.feuermobile.de
http://www.db-server.de/fw-markt

PREZES OSP
Posty: 19
Rejestracja: sob 29 gru 2007, 22:28
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: PREZES OSP »

W naszej jednostce mamy Mercedesa 4x4 1017 AF 2500/16 rok.prod.1977 jest u nas od 6 lat i nigdy nie zawiódł a co do napraw to po za wymianą opon i olejów to lać paliwo i jechać. Średnio wyjeżdżamy 90 razy rocznie. Warto kupić auto fabrycznie wyprudokowane z zachodu nawet leciwe. Teraz przymierzamy się kupić Mercedesa 10 -letniego. bo jeszcze jednego stara mamy do wymiany.

Matteo_M
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 lis 2008, 09:17
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: Matteo_M »

Witam szanownych kolegów w naszej jednostce jest star244 i służy nam bardzo dobrze, odnosząc się do tematu nie jestem przeciwnikiem aut sprowadzanych w tym wypadku, natomiast nie będę namawiał nikogo do sprowadzenia auta dosyć leciwego a wręcz staruszka. Za tą sumę można kupić naprawdę fajne autko a jak się uda już częściowo wyposażone, co do części zamiennych to nie ma teraz takich problemów jak kiedyś wiec może jednym zdaniem. Młodsze auta tak staruszkom wole podziękować rodzime marki są lepsze w eksploatacji i konserwacji. Pozdrawiam serdecznie

sebastian P.
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz 2008, 14:38
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: sebastian P. »

witajcie drodzy koledzy mam sprawę chciałbym ściągną samochód strażacki ale nie mam żadnych możliwość pomożecie mi???
nasza jednostka będzie obchodziła 100 lecie za dwa lata a mamy na dzień dzisiejszy jeden samochód marki Zuk a chcieli byśmy pozyskać jakiś samochód inny na 100 lecie jednostki pomożecie mi druhowie w tym ??????????????????

meggideutz
Posty: 6
Rejestracja: śr 17 gru 2008, 10:55
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: meggideutz »

Hej Druhowie - temat gorący jak żar pogorzeliska! Auto nowe i nasze czy używane zachodnie? -wszystko zależy od kasy /również układów w zarządzie wojewódzkim lub W-wie, dobrze jest mieć też znajomego posła!/ - od 30 lat w OSP jako kierowca, naczelnik, komendant gminny /dwie kadencje/ i sądzę że wiem co mówię. Początkiem grudnia odebraliśmy nowego Forda Transita - 130.000- dla jednostki w KRSG /dysponują Starem GBA 2,5/16 r.1976,remont 1997 Bonex/ oraz kupilismy Magirusa 170 rocznik 1980 za ok. 40.000zł / mały przebieg , wszystko chodzi jak należy, opony 90%, 4x4, autopompa Magirus 16o0, porównując Stara i Meggi powiem krótko-ergonomia kontra byle jakości naszej firmy karosującej /podnieść żaluzje w starze to zadanie dla Pudziana, w meggi robi się to paluszkami/, nic nie kapie ani z silnika czy skrzyni, pod starem wiecznie mokro! blacha oprócz 2 /słownie dwóch/ pryszczy - no cóż teraz karoseri z takiej blachy nie robią, raczej z bibuły, natomiast lakier jak na ferrari, nie mogę teraz wypowiedzieć się o walorach użytkowych bo jeszcze nie był w akcji /oprócz kilku próbnych jazd/, ale że wyjazdów nie mamy dużo ok.15 rocznie, to sądzę że przy dobrej obsłudze oraz dbałości posłuży co najmniej 15 lat. Karosaż? -cena ok. 180.000, za takie pieniądze za zabudowę pasuje podwozie co najmniej 2000 rocznik lub młodsze = wydatek ok. 50 - 70.000, i na koniec wartość bojowa Forda Transita a wartość bojowa Magirusa 2,5/16, - Fordzik na imprezy - Magirus do roboty!

straze.eu
Posty: 48
Rejestracja: czw 18 gru 2008, 11:17
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: straze.eu »

Zapraszam na moją stronę: www.straze.eu
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: używane samochody zachodnie

Post autor: czester0 »

Za tą cenę kupisz u mnie piękne autko uzbrojone w cały sprzęt łącznie z komp. ratownictwem drogowym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat