selektywne wywoływanie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Mariusz Polak
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 lut 2011, 18:39
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Rychnów
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Mariusz Polak »

Witam,
Proszę zapoznać się z tą stroną:
http://www.softalert.pl

Sami przekonajcie się, że czas powiadamiania Jednostek OSP i wszystkich strażaków może być znacznie krótszy, zobaczcie jak wygląda najnowocześniejszy i najskuteczniejszy obecnie system alarmowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy.

W razie potrzeby oto kontakt do mnie GSM: 535-335-998 lub 601-865-045
Pozdrawiam,
Mariusz Polak, SOFTALERT

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Józek22 »

zapoznałem się z czymś na waszej stronie,co trudno nazwać ofertą bo nie ma tam żadnej ceny podanej,opisu jak to działa też nie ma,jest tylko masa tekstu bla bla bla i nic wiecej,jak ktoś się nudzi to może sobie poczytać,my mamy dtg53 i na razie przy nim zostaniemy
a do dominiktdk ,kolego,po twojej wypowiedzi że nie pomagasz majsterkowiczom po prostu bym od ciebie nic nie kupił,jakbys nie zauważył,jednostki OSP to są ochotnicze i nie mają wielkiej kasy wiec czasami można pomóc lub doradzić bo po to jest to forum a nie od razu z tekstem że nie pomagasz majsterkowiczom,po prostu widać że ze strażakami z OSP nie masz nic wspólnego bo my z twoim podejsciem do życia to byśmy też nigdzie nie pojechali

dominiktdk,dla mnie majsterkowicz to taka osoba któa ma pojęcie co robi,w przypadku niektórych systemów co jakiś czas trzeba zmienić ksiązke adresową(ingerencja w system to już inna bajka wiec o tym nawet nie będe pisał),za każdy dojazd trzeba płacić,u mnie gość od konserwacji systemu powiedział że koszt ponownego właczenia sytemu to "aż" 50zł. ale już koszt paliwa to 150zł bo musi dojechać zza sandomierza więc sam widzisz,koszty robią sie od razu spore przy każdej wizycie,
a do kolegi od tego nowego systemu,nie można było tak opisać od razu,może podaj czy ten wasz system współdziała juz z tym co mamy w remizach (dsp50)bo u nas 3 jednostki z tego co wiem mają zainstalowany system a reszta (7) nie bo nie są właczone do KSRG,trochę to chore ale cóż,dobrze że chociaż te systemowe podłaczyli do alarmowania
Ostatnio zmieniony wt 01 mar 2011, 17:44 przez Józek22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

dominiktdk
Posty: 12
Rejestracja: śr 26 sty 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Kuryłówka, podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: dominiktdk »

Szanowny Kolego Józku22, W kontekście mojej powyższej wypowiedzi majsterkowicz to taki KTOŚ kto nie ma większego pojęcia ani odnośnie tego czym jest automatyka ani za bardzo pojęcia o tym czego tak na prawdę chce dokonać a bierze się za majsterkowanie przy urządzeniach do których bądź co bądź potrzeba mieć odpowiednie pojęcie, doświadczenie i przede wszystkim wyobraźnię. Nie pomagam takim ludziom dlatego że świadczę moje usługi osobiście i osobiście ponoszę odpowiedzialność za to co robię własnymi rękoma. Jeśli byłbyś osobą która nawiązała kiedykolwiek ze mną współpracę to zapewniam Cię że nie zawachałbyś się zapytać o wszelką pomoc bo wiedziałbyś, że u mnie masz wsparcie zagwarantowane.
A odnośnie słów: "jakbys nie zauważył,jednostki OSP to są ochotnicze i nie mają wielkiej kasy wiec czasami można pomóc lub doradzić"- mam Tobie do powiedzenia że JAK BYŚ NIE ZAUWAŻYŁ to mój system dedykuję właśnie dla OSP i to z tymi jednostkami współpracuję, więc doskonale rozumiem kto i ile może poświęcić i dlatego koszty mojego systemu są do przeskoczenia nawet dla budżetu własnego jednostki. Referencje dostępne na życzenie...
pozdrawiam, Dominik.

Mariusz Polak
Posty: 4
Rejestracja: wt 22 lut 2011, 18:39
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Rychnów
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Mariusz Polak »

To może i ja odpowiem na zarzuty typu "bla bla bla"
W zakładce "O Systemie" jest w sumie najważniejsze zdanie, dodatkowo wytłuszczone i mówi ono tyle, że czas uaktywnienia syren strażackich i i powiadomienia każdego z osobna strażaka to w przybliżeniu 10 sekund.

Algorytm działania systemu:
Dyspozytor PSP wybiera daną jednostkę do zdarzenia i w około 10 sekund załączona zostaje syrena alarmowa a także KAŻDY z osobna strażak przypisany do danej jednostki otrzymuje połączenie na telefon komórkowy, chwilę później otrzymuje jeszcze raz aby znacznie podnieść niezawodność systemu. Otrzymując takie połączenie każdy powinien jak najszybciej udać się do swojej jednostki OSP. W tym czasie Dyspozytor PSP ma jeszcze czas aby wybrać rodzaj zdarzenia (np Pożar), wybrać/wpisać lokalizację, jakieś dodatkowe informacje odnośnie zdarzenia, po tych czynnościach uaktywnia wysyłanie wiadomości SMS, które również przychodzą do każdego z osobna strażaka jednocześnie.

Jeżeli chodzi o koszty to tak naprawdę są one zmienne i ustalane dla każdej z jednostek z osobna, ponieważ zależy to od tego ile jednostek z danej Gminy jest bardziej aktywnych a ile mniej, dodam jeszcze że w skład systemu wchodzą zawsze wszystkie jednostki z gminy, te mniej aktywne, co za tym idzie i z mniejszym budżetem, są włączane do systemu zupełnie za darmo są w tym momencie informowane zarówno połączeniami telefonicznymi i wiadomościami SMS zupełnie za darmo.
Orientacyjny koszt urządzenia to około 900zł netto + ew koszty dojazdu i to już jest na gotowo, oczywiście uwzględniając, że dana jednostka załącza syrenę alarmową poprzez stycznik, ale to już jest sprawa natury technicznej.

Mam nadzieję że to już nieco więcej rozjaśni możliwości systemu, jest ich znacznie więcej, ale te co najważniejsze już wymieniłem.

W razie potrzeby oto kontakt do mnie GSM: 535-335-998 lub 601-865-045

Pozdrawiam,
Mariusz Polak, SOFTALERT

strazak_222
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 sie 2008, 08:26
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: strazak_222 »

No to ja powiem tak - w systemie www.digitex.pl czyli DSP-50 od momentu wybrania kodu do zalączenia syreny mija 3 sekundy rownoczesnie z syrena wysylane sa pagery i smsy przychodza roznie zalezy to od sieci komorkowej - obciazenia centrow itp... napisz mi tylko czy twoj system ma zezwolenie KG PSP na stosowanie w sieci łącznosci i alarmowania PSP ?
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: pol102 »

Pytanie zasadnicze, czy faktycznie można w DTG53 dodawać nowe osoby bez kabla? Zasadniczo ważna sprawa. Kolegę, który pisał iż posiada instrukcję w PDFie prosiłbym o wysłanie mi e-maila na pol102(małpa)interia.pl

strazak_222
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 sie 2008, 08:26
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: strazak_222 »

dodac nowego nie mozesz - mozesz tylko edytowac numery juz zapisane
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Artur »

Witam Kolegów strażaków. Mam pytanie odnośnie selektywnego wywołania, czy w Waszych remizach dzieją się takie cuda jak u nas że syrena załączy się sama??? Na pewno nikt ze stanowiska kierowania w PSP jej nie załączał a ona wyje. Ostatnio mieliśmy pobudkę o 2 w nocy :cry: Rozmawiałem z serwisem i oni rozkładają ręce, nie wiedzą jaka jest przyczyna że tak się dzieje. Może ktoś miał taki przypadek u siebie i wie jak to zostało rozwiązane. Jakiś rok temu też mieliśmy parę pobudek w nocy ale po wymianie radia w środku DSP był spokój.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

strazak_222
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 sie 2008, 08:26
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: strazak_222 »

no hmm... a skad jestes ? moze po prostu DSP jest uwalone :) wlacza sie w trybie pozarowym ? czy roznie >?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: fireman90 »

Może ktoś odkrył kod dostępu, wysłał sms-em "13"-tkę i poooszło. Z tym, że musiałby znać numer z którego DTG wysyła alarmy.
Jajakobyły

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Sylwek »

Artur pisze:Witam Kolegów strażaków. Mam pytanie odnośnie selektywnego wywołania, czy w Waszych remizach dzieją się takie cuda jak u nas że syrena załączy się sama??? Na pewno nikt ze stanowiska kierowania w PSP jej nie załączał a ona wyje. Ostatnio mieliśmy pobudkę o 2 w nocy :cry: Rozmawiałem z serwisem i oni rozkładają ręce, nie wiedzą jaka jest przyczyna że tak się dzieje. Może ktoś miał taki przypadek u siebie i wie jak to zostało rozwiązane. Jakiś rok temu też mieliśmy parę pobudek w nocy ale po wymianie radia w środku DSP był spokój.

Czasem DSP potrafił załączyć piorun gdzieś w okolicy ale DSP ma takie zabezpieczenia, które średnio zdolny radioamator z odrobiną sprzętu i wiedzy potrafi obejść i sygnał podrobić lub zakłócić. Kilka lat temu była jakaś afera z systemem zainstalowanym w OC (działa na tej samej zasadzie co nasz) - ktoś coś przy tym majsterkował.

Może macie jakiegoś spryciarza w okolicy?
Jeśli tak to jest to oczywiście nielegalne. Ściga to chyba UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... 8&layout=0
Nie wiem czy PSP ma rejestrator na kanale załączania syren (raczej wątpię) - jeśli tak to można próbować posłuchać co się działo o tej porze - może będzie słychać sygnał załączania lub odpowiedzi Waszej stacji o tej godzinie.

Oczywiście może też być jakaś awaria w DSP a i prawdopodobna jest pomyłka dyspozytora do której się nie chce przyznać (kilka razy się nam zdarzyło).

@fireman racja! Jak mają terminal to przez niego też można załączać syrenę

strazak_222
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 sie 2008, 08:26
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: strazak_222 »

terminal sam nie zalaczy syreny - wysle tylko smsy
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Artur »

Jestem w województwa lubelskiego, powiat włodawski. no trudno powiedzieć czy ktoś się bawi w radioamatora i załącza syrenę o 2 w nocy a ja nie pisałem o terminalu tylko o stacji DSP. Tego kanału chyba nie rejestrują rozmów, na pewno rejestruje się kanał powiatowy więc nie ma możliwości sprawdzenia czy sygnał poszedł z komendy PSP.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Sylwek »

strazak_222 pisze:terminal sam nie zalaczy syreny - wysle tylko smsy
Producent ma na tą sprawę inny pogląd. Poczytaj: http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... tg-53.html

Kwestia zaprogramowania.

@Artur oczywiście jeśli nie masz terminala to możliwość błędnego czy złośliwego załączenia przez sms Ci odpada.

Ile mieliście takich przypadków błędnego załączenia syreny? Jeśli to pojedyncza sprawa to nie ma się co przejmować - zdarza się.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Artur »

Sylwek żeby to było raz to nie było by sprawy, jakiś rok temu mieliśmy pobudek nocnych ze cztery co najmniej a w tym roku to była pierwsza. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pana od serwisu ale on mówił coś na temat polaryzacji i że może się zdarzyć że sygnał do DSP doleci z innego województwa tak samo jak nieraz jest na CB że słyszy się ludzi z drugiego końca polski a nawet włochów czy innych obcokrajowców.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat