selektywne wywoływanie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
katopo
Posty: 279
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

selektywne wywoływanie

Post autor: katopo »

witam,
chciałbym wiedzieć czy jeśli chcemy założyć u nas w OSP selektywne załączaną syrenę tzw. "selektywne wywoływanie" to trzeba mieć zgodę kogoś wyżej? Chciałem zaznaczyć że całość finansowana była by ze środków własnych naszego OSP

Oraz proszę o orientacyjne koszty instalacji takiego systemu.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: fireman90 »

Trochę na ten temat przeczytasz tu http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=502
Opcja "Szukaj" się kłania.
Jajakobyły

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: sedi »

najlepiej zakupić sprzęt od firmy która serwisuje system DSP w komendzie PSP pod którą podlegacie.
Kupujecie oni montują, stroją, testują i już dyżurny operacyjny naciska przycisk i wyje ;)
Awatar użytkownika

998pawel
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 sie 2005, 19:28
Kontakt:
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: 998pawel »

Witajcie
W naszej OSP mamy Terminal DTG-53 lecz nie mamy kabla do programowania....gdzie można dostać taki kabelek i ile może kosztować???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: kamil237 »

W sprawie kabelka do DTG - 53 zapraszam na www.platan.pl
lub bezpośrednio kontakt ze sprzedawcą:

Kontakt - Systemy Powiadamiania digitex

BIURO MARKETINGU I SPRZEDAŻY - Zintegrowane Systemy Powiadamiania digitex

tel. +48 58 555 88 60
fax. +48 58 555 88 02
e-mail: digitex@platan.pl

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek 8.00 - 16.00

Na 100% pomogą.

Co do ceny to nie wiem ale nie powinien być bardzo drogi.
Pozdrawiam.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

dtg 50

Post autor: Józek22 »

DTG-50 czy mozna podpiąc do tego sprzetu centralkę żeby były wysyłane smsy ponieważ częśc strażaków którzy mieszkaja troche dalej nie maja szans słyszec syrenę a smsy znacznie uprościłyby nam życie w przypadku alarmów,jest podpięty jakis tam moduł ale z tego co wiem to smsy dochodziły nawet na drugi dzień po alarmie wiec lipa na maksa,wielkie dzięki za wszelkie informacje które by pomogły odpowiednio zmodyfikować ten sprzęt żeby jednak działał z smsami
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: kamil237 »

Do stacji obiektowych selektywnego wywołania DSP-50 jak i 52 BM (bo zapewne ten sprzęt masz na myśli) przewidziane jest urządzenie zwane "terminal gsm" w wersji DTG - 52 (starszy model, produkcja zakończona) lub w wersji DTG - 53 (następca dtg - 52 oparty na profesjonalnym module gsm). System ten ma swoje wady lecz jak dotąd lepszego sposobu dla zastosowania w OSP raczej nie ma (ewentualnie pagery), minusami systemu DTG jest np. to iż smsy wysyłane są "jeden po drugim" na każdy sms kilka sekund dlatego jeżeli chcemy alarmować większą grupę osób to ostatni na liście może dostać smsa po paru minutach od alarmu. Ważnym elementem jest też to z usług której sieci gsm się korzysta, chodzi tu głównie o poziom sygnału. Wiadomo czym mocniejszy sygnał tym lepiej. Jednak zawsze może zdarzyć się sytuacja iż sieć może być przeciążona, np. okres świąteczny, sylwester lub jeżeli w okolicy odbywa się impreza masowa wtedy może być problem z dostarczeniem smsa na czas. Dlatego jeżeli zależy wam na szybkim, najlepiej jednoczesnym zaalarmowaniu strażaków to lepiej stosować pagery z tym, że około 4 pagery = jednorazowy koszt zakupu nowego terminala GSM który pozwoli na wezwanie większej grupy osób. Wszystko zależy od specyfikacji jednostki, tego jak często wyjeżdżacie, ile macie kasy do zainwestowania w ten system, ilości ludzi jaka chcecie alarmować. Proponował bym skontaktować się z serwisem który montował Wam system. Powinni pomóc.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Józek22 »

dokładnie chodziło mi o to,przynajmniej wiem na czym stoję,dzieki za informacje
teraz moge jeszcze dopisać,wiec mamy dtg53,wszystko jest podłączone ale w przeszłości ktos przestał opłacać i trzeba bedzie wymienić sima w centralce na nowego,koszt ponownego odpalenia systemu to ok50zł + dojazd do remizy dla konserwatora a to juz troche wiecej,podobno koszt utrzymania systemu rocznie to ok.200zł(w zależności od ilości wyjazdów),i informacja najważniejsza,nie umieszczać w tym systemie numerów stacjonarnych bo opóźniaja bardzo wysyłanie smsów,jak ida na komórki to co 4sek.idzie jeden sms a jak na stacjonarne to juz sie tragedia robi i system prawie staje

strazak_222
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 sie 2008, 08:26
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: strazak_222 »

albo wystarczy je dać na końcu listy i skrócić czas dzwonienie CLIP :D
Awatar użytkownika

Grota112
Posty: 38
Rejestracja: ndz 05 gru 2010, 12:53
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Grota112 »

Witam druhowie :) Jestem tu nowy i mam pytanie. Posiadamy system DTG-53 zainstalowany od roku. Pięknie ładnie działa, ale chcemy zmienić kolejność na liście wysyłania wiem, że do tego jest potrzebny ten kabel patrzyłem na stronie platan i nie mogę znaleźć :/ Zapewne któryś z druhów się na tym zna. Jeżeli możecie jeszcze podpowiedzieć jeżeli już (cudem) będę miał ten kabel to jakim programem wgrywamy listę do terminala ?

Kolejne pytanie koledzy wcześniej pisali o telefonach domowy i skracaniu wysyłania sygnału. Czy w tym terminalu można ustawić aby dzwonił na telefon domowy ?

Oraz jeszcze jedno na filmie umieszczonym na portalu youtube.com Ten film:http://www.youtube.com/watch?v=7BzGjS5EUNE

Koledzy pod terminal podpięli domofon i klikając odpowiedni guzik rozumiem idzie informacja o treści ,, Wypadek " bądź ,, Pożar " i jak by ktoś mógł napisać jak to podpiąć, Serdecznie pozdrawiam oraz przepraszam za zabrany czas :)
Awatar użytkownika

speedxxx
Posty: 55
Rejestracja: śr 24 wrz 2008, 00:12
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: speedxxx »

Kolejność mozesz zmienic samemu z poziomu terminala nie potrzebny jest do tego kabel. Jak masz liste z nazwiskami to nazwisk nie zmienisz ale jak macie popisane użytkownik 1 użytkownik 2 ...itd to kasujesz numer na danym miejscu i wpisujesz nowy
Awatar użytkownika

Grota112
Posty: 38
Rejestracja: ndz 05 gru 2010, 12:53
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Grota112 »

Tak, ale mamy wpisanych strażaków: Imię i nazwisko a taka zmiana mogła by namieszać. Ten Pan robił to z laptopa i przez jakiś program i ten cudny kabel wgrywał to ;p
Awatar użytkownika

speedxxx
Posty: 55
Rejestracja: śr 24 wrz 2008, 00:12
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: speedxxx »

to zmiana listy z nazwiskami to jedynie przez kabel i program. O kabel i program zadzwon i zapytal w platanie. A moze odezwal by sie ktoś na forum kto posiada taki kabel i program. Kabel moze da rade samemu zrobic...

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: pudzian7771 »

naj lepiej skontaktuj sie z komenda powiatrowa ona ci powie jaka firma im serwisuje to i nie bedzie zadnego problemu

Marcin Fireman
Posty: 7
Rejestracja: śr 17 mar 2010, 09:57
OSP (gm., woj.): gmina woj mazowieckie
Status: Offline

Re: selektywne wywoływanie

Post autor: Marcin Fireman »

Witam, ja z ramienia naszej jednostki zakupiłem odpowiedzi kabelek i programik. Na płycie jest instrukcja w pdf. którą mogę zainteresowanym przesłać. po dokładnym zapoznaniu okazuje się że jest możliwość zmiany nr tel bez kabelka i kompa ale jest to o wiele bardziej pracochłonne. Programik jest prosty w obsłudze i bardzo pomocny, w naszym przypadku za przyjazd "serwisanta" becelowaliśmy od 150 do 250 zł a teraz sami to wykonujemy we własnym zakresie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat