Karosacja STAR 244

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
qudlaty
Posty: 27
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 31 sie 2009, 21:00
Status: Offline

Karosacja STAR 244

Post autor: qudlaty »

Witam
Potrzebuję informacji o firmach zajmujących się karosacją samochodów pożarniczych, dokładnie chodzi o STARa 244. Interesuje mnie województwo świętokrzyskie i ościenne. Nie ma zbyt bogatej oferty w internecie,ale może ktoś będzie mógł pomóc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: Artur »

Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Topic author
qudlaty
Posty: 27
Rejestracja: pn 31 sie 2009, 21:00
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: qudlaty »

O tych akurat słyszałem,ale dzięki :) Korzystał może ktoś z usług którejś z nich?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: seligow »

Witam. Karosarz naszego Stara 244 był przeprowadzony w Bocarze w 2003r.. Według mnie bardzo solidne wykonanie, wygodne siedzenia, mądrze rozlokowane schowki, i co najważniejsze nie ma śladów rdzy,( w jednostce niedaleko nas mają 266 robionego w innej firmie i juz po 5 latach od karosarzu były pruchle...) ogólnie nie narzekamy... Jest na naszej stronie w galerii :

http://www.seligow.osp.org.pl/galeria.html
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

Jeżeli mogę polecić firmę od karosacji, to prosżę bardzo. Pod Krakowem, w Maciejowicach jest czarodziej, który nam skarosował naszego Stara 266. Powiem tylko, że jest sporo tańszy niż popularne firmy. Osobiście polecam. Przebieg karosacji możecie zobaczyć w naszej galerii:

http://osp-wieclawice.pl/?page_id=5

Firma Lak-Trans. Numer do gościa: 502900342. Powiedzcie, że macie numer od chłopaków z Więcławic. :wink:

Topic author
qudlaty
Posty: 27
Rejestracja: pn 31 sie 2009, 21:00
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: qudlaty »

Ktoś może orientuje się w jakim przedziale cenowym w/w firmy wykonują karosacje? Do wszystkich pisałem,ale tylko Bonex odpowiedział przesyłając szczegółową oferte. Do reszty pozostaje tylko zadzwonić.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

Nam bocar proponował karosaż (dwa lata temu) za 120000zł w wersji najtańszej, a opcja z opuszczanymi podestami i coś tam jeszcze za 150000zł. Firma w której to zrobiliśmy ostatecznie zeszła grubo poniżej 100000zł. Generalnie wszystko zależy od tego co chcecie miec w samochodzie. Wszystkie opcje ekstra podnoszą cenę. :roll:

Topic author
qudlaty
Posty: 27
Rejestracja: pn 31 sie 2009, 21:00
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: qudlaty »

Chcieć to my możemy,ale realnie patrząc uzbieranie kwoty ponad 100tyś nie jest rzeczą prostą :( Jest u nas w okolicy koleś który też robił zabudowy dużo taniej,ale efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia. Zadowolona może być tylko gmina z oszczędności wynikłych tym sposobem. Jeśli rzeczywiście znajdą się dla nas pieniądze to chyba będziemy musieli szukać mało znanej firmy która zrobi to po kosztach, a przyzwoicie. Jeśli nie to nadal będziemy jeździć z beczką bez przegród i sprzętem poupychanym na maxa :(
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

A ja Ci polecam, zadzwoń do gościa i pogadaj z nim co dokładnie macie, co byście chcieli zrobić i ile macie na to pieniędzy.
W naszym przypadku koszty wzrastały, bo trzeba było załatwić autopompę i później ją regenerować, bo była stara (od stara 244), oraz najgorsze okazało się załatwienie przystawki.
Jak już mówiłem, każdy detal i szczegół podnosi cenę. My dodaliśmy maszt oświetleniowy, orurowanie na przodzie, światełka stroboskopowe, belkę itp. Możecie zrobic karosację bez tego.
Te dodatki o których napisałem, to spokojnie jakieś 12000zł. :o Belka z zurą i opcją szczekaczki to jakieś 3000zł, a jak dacie koguty, to będzie taniej. No i jak we władzach gminy powiecie, że macie taką tańszą opcję, może wam pomogą?! My mielismy szczęście, że nasz dobroczyńca - Wójt Gminy Michałowice, Antoni Rumian, pomógł nam w tym wszystkim.
Spróbujcie powalczyć w zarządzie wojewódzkim o dotacje. Jest możliwość wzięcia 60000zł. My nie dostaliśmy, ale w końcu gmina pokryła 100%.
Myślę, że te pieniądze się odrobiły, lub są blisko tego by się odrobić bo co jak co, ale walory takiego samochodu jak nasz star 266, bardzo nam pomogły w czasie pomocy ludziom przy działaniach przeciw powodziowych jak i innych akcjach. :D

www.osiny.com.pl
Posty: 1
Rejestracja: śr 22 gru 2010, 12:04
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: www.osiny.com.pl »

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Firmy „Osiny” dostępną na stronie: www.osiny.com.pl
W kwasji szczegółowych ustaleń technicznych oraz przedstawienia kosztorysu na karosację proszę o przesłanie zapytania na adres osiny@osiny.com.pl .

Pozdrawiam.

nico
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 lip 2009, 12:18
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: nico »

Zastanówcie się czasami czy nie lepiej by było kupić jakieś Volvo 4x4 koszta wyjdą podobnie a macie dodatkowy samochód. Stara wtedy można przeznaczyć w ciężki teren.

Topic author
qudlaty
Posty: 27
Rejestracja: pn 31 sie 2009, 21:00
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: qudlaty »

Zakup drugiego auta u nas nie przejdzie. Po pierwsze nie dostaniemy na to pieniędzy,a po drugie nie mamy warunków aby go garażować a przede wszystkim utrzymać. Mimo że nasza jednostka ma najwięcej interwencji w skali roku nie przekłada się to na warunki jakie gmina nam zapewnia.

yeti25
Posty: 38
Rejestracja: sob 25 kwie 2009, 23:24
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: yeti25 »

Witam kolegow ja tez byl bym zainteresowany taka karosacja tyko ze my mamy stara 244 w zabudowie jelcza 005 . ciekawe ile by kosztowala taka karosacja takiego auta u tego pana co podali chlopaki z wieclawic
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

Zadzwoń i się przekonaj. :wink:

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: Sylwek »

Ze spisu firm karosujących chyba można wykreślić Bocar - podobno od jakiegoś czasu wykonują zabudowy tylko nowych aut.

Co do zabudowy Stara 266 którą można pooglądać w galerii to faktycznie efekt jest fajny ale czy myślicie, że wykonywanie szkieletu i zbiornika wody ze zwykłej stali (tak to mi wygląda na zdjęciach) to dobry pomysł?
Wiadomo, że koszt jest dużo niższy niż kwasówka ale co będzie z trwałością takiej zabudowy?
Chciałbym pooglądać to autko po ok 5 latach eksploatacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat