Problem z Motorola GM360

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Tomek519
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 14:15
OSP (gm., woj.): Mrozy, Mazowieckie
Status: Offline

Problem z Motorola GM360

Post autor: Tomek519 »

Witam wszystkich i proszę o pomoc w sprawie w\w radiotelefonu. Otóż problem jest następujący: bardzo często z nieznanych przyczyn podczas nadawania w głośniku słychać ciągłe buczenie, komunikat do adresata oczywiście nie dociera wtedy. Proszę o pomoc jeśli ktoś się już z czymś takim spotkał i wie co z tym zrobić. Radio było w serwisie i wróciło jako sprawne, problem ten jednak nie zniknął. Radio znajduję się na samochodzie Steyr 91

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: Kornel »

u nas tak robi gdy ładowanie pada spróbuj przeczyscic klemy a problemu z odpalaniem nie macie

Topic author
Tomek519
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 14:15
OSP (gm., woj.): Mrozy, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: Tomek519 »

Z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu. Facet od łączności z PSP z mojego powiatu powiedział, że jak tak buczy tzn., że antena jest źle zmasowana - antena jest zmasowana dobrze poza tym jakby nie miała masy to by cały czas buczało, tak przynajmniej mi się wydaje. Próbowałem znaleźć polską instrukcję do radia ale niestety mi się nie udało, bo może tam by coś było

szybki
Posty: 50
Rejestracja: sob 17 mar 2007, 11:05
Lokalizacja: Gosławice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: szybki »

Jestem pewny że problem leży w nie dostatecznym zasilaniu. Żeby sprawdzić podłącz radiostację bezpośrednio do jednegoakumulatora, tego który łączy się z masą , bardzo ważne aby masa była włączona , sprawdź czy radiostacja działa poprawnie jeśli tak to pora sprawdzić czy macie w samochodzie przetwornicę czy też ktos zrobił zasilanie do radiostacji na szybko. Przyczyną może być zbyt mała moc przetwornicy napięcia 24/12V
lub zbyt cienkie przewody zasilające. Pozdrawiam i życzę powodzenia w usunięciu usterki bo bez łączności nie da się pracować.

998-112
Posty: 1
Rejestracja: czw 24 mar 2011, 21:15
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: 998-112 »

Witam
Spotkałem się z problem o którym mówisz w jelczy w okresie zimowym, gdzie w aucie było włączone wszystko co grzało kabinę a co za tym idzie brało dużo prądu. Zobacz czy też nie macie włączone czegoś "prądożernego". No i możliwe że akumulatory też są już słabsze. U nas podładowanie i wyłączenie zbędnego sprzętu naprawiło taką sytuację z buczącą motorolką.

remi997
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 lip 2011, 15:34
OSP (gm., woj.): wąsowo gm. kuślin
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: remi997 »

Witam. Ja mam inny problem z Motorolą GM360. Po prostu zgasła i nie daje sygnałów życia. Podczas imprezy zabezpieczanej przez naszą jednostkę samochód stał cały dzień na słońcu może to jest przyczyną "padnięcia".
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Nie wiem nawet gdzie mam się z tym zgłosić w celu naprawy.
Dodam jeszcze że zasilanie jest OK
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z Motorola GM360

Post autor: Artur »

kolego! sprawdziłeś bezpiecznik na zasilaniu radyjka??? Bo może tu jest przyczyna że nie daje znaku życia te radio Zobacz tutaj jest coś na temat awarii http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1998163.html Jeśli zasilanie jest ok to wizyta u elektronika powinien Ci pomóc i naprawić bo może coś z elektroniką jest nie tak padła dioda na zasilaniu
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat