Uchwyt na aparaty powietrzne

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: podymacz »

Czy może ktoś z Was robił (dorabiał) we własnym zakresie uchwyty na aparaty powietrzne do przedziału bojowego dla załogi? Proszę ewentualnie o jakieś fotki. Wiem doskonale jak wyglądają oryginalne mocowania więc proszę o informacje od "złotej rączki", lub jakiegoś szalonego konstruktora. Z góry dziękuję.

Aniolt
Posty: 12
Rejestracja: pt 07 sty 2011, 13:01
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Aniolt »

Witam

Jeżeli otrzymamy wóz bojowy którego tak upragnienie wyczekujemy a wiem ze posiada 4 noszaki, które pójdą do demontażu, ponieważ będzie tam montowanie oparcie na plecy dla załogi, wiec jeżeli nadejdzie ten wielki dzień to chętnie nieodpłatnie przekaże je Tobie. Wszyscy jesteśmy Braćmi i musimy sobie nawzajem pomagać :)
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: podymacz »

Ooo, dzięki kolego. Jak by się ziściły Twoje oczekiwania w stosunku do nowego wozu, to chętnie bym porozmawiał o tych uchwytach.

Aniolt
Posty: 12
Rejestracja: pt 07 sty 2011, 13:01
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Aniolt »

Ok, będę pamiętał o Tobie

gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: gilotyna_998 »

Odnawiam temat!!
Mam problem podobny do kolegi podymacza, ale z taką róznicą, że potrzebuje takie uchwyty do przedziału sprzętowego. Jeśli ktoś cos dorabiał lub ewentualnie ma coś takiego na sprzedaż (oczywiście darowizny mile widziane ;D;D:D) bardzo proszę o jakieś foty i opisy, tudzież schemaciki na anonim_8@wp.pl :wink: ( dla jasności : sztuk 4, a montowane by to było Jelcz lub Star, wszystko zalezy od gabarytów lub rozwiązań technologicznych :lol: )
Serdecznie pozdrawiam!!
Krzysztof

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: fire45 »

podymacz, a Ty jak wybrnąłeś z tej sytuacji? Może zamieścisz jakieś zdjęcia?
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: podymacz »

Kurcze, coś mi się skasowało z telefonu.
Jak pstryknę nowe zdjęcia to Wam podrzucę.
Nasz chłopak to pospawał. Zrobiłem zdjęcia różnych rozwiązań. Gościu obczaił wymiary, wziął jeden aparat na testy i udało się. Koszy - jakieś 120 zł za profile. Montaż i robocizna w czynie społecznym dla OSP. Acha, jeszcze paski do mocowania, ale to już grosze. Może jutro Wam to pokażę.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Fistach »

podymacz pisze:Kurcze, coś mi się skasowało z telefonu.
Jak pstryknę nowe zdjęcia to Wam podrzucę.
Nasz chłopak to pospawał. Zrobiłem zdjęcia różnych rozwiązań. Gościu obczaił wymiary, wziął jeden aparat na testy i udało się. Koszy - jakieś 120 zł za profile. Montaż i robocizna w czynie społecznym dla OSP. Acha, jeszcze paski do mocowania, ale to już grosze. Może jutro Wam to pokażę.
To i ja chętnie zobaczę jak to wygląda.

Nie było problemów np. przy przeglądzie samochodu albo podczas jakiejś kontroli? Czy uchwyty były obliczane czy tak po prostu żeby siętrzymało?
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: czester0 »

Właśnie przerabiam przytoczony temat. Oryginalny uchwyt na butle czy cały aparat składa się z 2 części , a koszt to 230 zł netto na 1 aparat. Trochę dużo ale oryginał od Wawrzaszka. Jeżeli ktoś chce zobaczyć to proszę o maila

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Fistach »

czester0 pisze:Właśnie przerabiam przytoczony temat. Oryginalny uchwyt na butle czy cały aparat składa się z 2 części , a koszt to 230 zł netto na 1 aparat. Trochę dużo ale oryginał od Wawrzaszka. Jeżeli ktoś chce zobaczyć to proszę o maila
Ale taki do kabiny czy do skrytki?
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: czester0 »

Jeżeli kupisz oryginalne mocowania to obojętnie gdzie je zamontujesz. Zestaw się składa z uchwytu sprężystego fi 140 oraz podstawy mocowania butli. Oczywiście mówimy o zestawie 1 butlowym typu Auer. Uchwyt dla butli kompozytowej kosztuje 20 zł drożej.
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: podymacz »

Wpadłem do remizy przelotem i zrobiłem jedno zdjęcie;
07012012487 [800x600].jpg
Jak się odrobię z papierami (oczywiście wszystko w związku z OSP :) ) to obpstrykam dokładnie.
Nikt się nie czepiał o nasze rzemiosło. Mocowaliśmy do profili wzmacniających kabinę (dużo tego!!)
W planach jeszcze jest dorobienie zagłówków, ale to w swoim czasie. Na razie nad butlami zamontujemy rzepy i zawiesimy szyny Kramera od zestawu PSP R1.

Od razu odpowiadam:

Nie ma na to certyfikatu CNBOP. :mrgreen:

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: fire45 »

Właśnie przerabiam przytoczony temat. Oryginalny uchwyt na butle czy cały aparat składa się z 2 części , a koszt to 230 zł netto na 1 aparat. Trochę dużo ale oryginał od Wawrzaszka. Jeżeli ktoś chce zobaczyć to proszę o maila
Na PW wysyłam mój adres e-mail.
Na razie nad butlami zamontujemy rzepy i zawiesimy szyny Kramera od zestawu PSP R1.
Bardzo dobry pomysł. Tylko czy rzepy przy większych "wstrząsach" (przecież to samochód terenowy) nie zaczną się "odklejać"?

podymacz, na marginesie - bardzo fajna strona internetowa. Wrzućcie więcej zdjęć tego STARa. Nie mogę się na niego napatrzeć... :)

gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: gilotyna_998 »

Witam!
Potwierdzam to co mówi czester0, kontaktowałem się z ISS i przesłali mi katalog z tymi uchwytami na butle i na reduktor( wiecie o co chodzi :D )
cena to 230 netto, w ostateczności się nad tym trzeba zastanowić. Ale to jest nic w porównaniu z tym co sobie Stolarczyk zaśpiewał za uchwyty do bocznych skrytek ( żeby nie było to o to mi chodzi: http://www.galeria998.cal24.pl/details. ... ode=search ), zaśpiewał mi 1800zł netto od sztuki!!! :!: :!: Jak dla mnie to lekka przesada....
Temat dalej aktualny,z tym że jakby miał ktos patenty mocowania takich cudów do bocznych skrytek....
Pozdrawiam !!
Krzysiek
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: GLM »

Przerabiałem już ten temat bo dostaliśmy następne dwa AUER-y i trzeba było zamontować je w przedziale bojowym .Zrobiłem to sam obniżając oparcia siedzeń na max w dół zrobione ( wyspawane z płaskowników ) .Siodełko na główkie noszaka wykleiłem filcem , zdobyłem nr. tel do firmy MOTO TUCK tam gdzie był robiony karosaż ostatnio i uzyskałem tel. do 1 dystrybutora centru zamocowań ( uchwyt fi 14 do butli stalowych nazwa Goema ) cena jakoś 117 zł za dwa musiał bym zobaczyć u prezesa na fakturze dokładny adres .Jeśli trzeba zrobi się zdjęcia i podeśle, ale sprawdżcie firm EWIP Kielce Ul. Zagnańska 71 chyba to tam nr.Tel do dystrybutora centrum zamocowań :504358945
Ostatnio zmieniony wt 07 lut 2012, 22:14 przez GLM, łącznie zmieniany 1 raz.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat