Uchwyt na aparaty powietrzne

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

wojtas
Posty: 133
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: wojtas »

witam
Strefa 998 jak możesz to prześlij na dleszek@wp.pl mocowanie aparatu kompletne z jednolitej płyty
kupujemy nowe fenzy i trzeba je jakoś umocować.

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: bogdanskarbnik »

Witam a jak jest z wytrzymałością tych "widełek" chodzi mi czy po mocniejszym szarpnięciu nie pękają.Ja w naszym Magirusie ten temat też przerabiałem i jak zrobię fotki to pokaże a zrobiłem to na wzór Stolarczyka w przedziale sprzętowym.Trochę czasu zajęło ale zmieściłem się w 150 zł za dwa uchwyty.A oto i moje uchwyty samoróbki
ObrazekObrazek
Obrazek
Jak ktoś potrzebuje opis to na PW
Ostatnio zmieniony czw 15 mar 2012, 19:30 przez bogdanskarbnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Strefa998 »

Mogę poinformować, że mamy już prototyp dolnego mocowanie. Jest ona podobne do tego:
Obrazek

Po testach pojawi sie w ofercie. Nie chcemy sprzedawać nie sprawdzonego sprzętu.

Kompletne mocowanie będzie kosztowało około 130-150zł
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl
Awatar użytkownika

maro_71
Posty: 40
Rejestracja: sob 21 lut 2009, 16:53
OSP (gm., woj.): gm. Golina woj.wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: maro_71 »

Proszę się zastanowić, zanim pojmiecie decyzję o montażu aparatów...W samochodzie bojowym OSP w kabinie znajdował się komplet ludzi, auto na postoju, źle zamocowana butla w przedziala, wadliwy materiał i ... eksplozja, wyrywa się zawór a z butli robi się pocisk, strażak uchodzi z życiem, ponieważ butla przeleciała 10 cm obok głowy. Dziwne? nieprawdopodobne? raz w życiu broń sama strzela....
Załączniki
widok2
widok2
Obraz.doc 061.jpg (186.76 KiB) Przejrzano 7642 razy
widok1
widok1
Obraz.doc 057.jpg (213.41 KiB) Przejrzano 7642 razy
widok
widok
Obraz.doc 055.jpg (38.1 KiB) Przejrzano 7642 razy
Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: fire45 »

źle zamocowana butla w przedziala, wadliwy materiał
Nasuwa mi się pytanie... jak mieliście zamontowane butle?
Prosiłbym o zdjęcie mocowania.

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Sernik »

Koledzy, tak samo może dojść do wybuchu silnika, pożaru instalacji elektrycznej, w końcu kolizji z innym pojazdem - niestety wypadki się zdarzają i żeby się nie zdarzały to najlepiej nie wychodzić z domu. Gdzieś ten sprzęt musi jeździć. Pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: kronikarz »

Do: Strefa998
Widzę że Wasza Firma bardzo chce pomagać strażakom i stara się wprowadzać na rynek nowości aby ułatwić działania ratownicze. Mam taka propozycję do zastanowienia lub podjęcia tematu. Strażacy przy różnych akcjach zabezpieczają teren działania taśmą która po kilku razach jest do wyrzucenia. Jest cienka i trudno się ją zwija. Może Wasza Firma zastanowi się nad wykonaniem taśmy zwijanej na jakimś stojaku coś na podobieństwo zwijanego metra do mierzenia. Można wykonać mały bęben gdzie będzie zamontowana bardziej trwalsza taśma biało czerwona o długości na przykład 20, 30, 50 metrów w zależności od potrzeb strażaków. W bębnie będzie zwinięta taśma, do bębna będzie można zamontować stojak na jednej stabilnej nodze lub trzy nogi rozkładane na wysokość około 1 metra do tego drugi stojak z zaczepem na taśmę. Jeżeli w takim bębnie będzie zwinięta taśma o długości na przykład 50 metrów to można zastosować dodatkowe stojaki do zabezpieczenia miejsca w kształcie kwadratu. Po zakończonej akcji bardzo szybko będzie można taśmę zwinąć. Temat do przemyślenia dla firmy a dla strażaków temat do rozwinięcia. Może są jakieś inne pomysły.

gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: gilotyna_998 »

bardzo dobry pomysł kolegi powyżej. Ta taśma mogłaby być coś na wzór rozdawanych przez policje-taka na nadgarstek. Zwija się i jest odblaskowa. Mogłaby być troche cieńsza... ale pomysł bardzo dobry. To jest moje zdanie :lol:
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: kamil237 »

anonim_998 pisze:bardzo dobry pomysł kolegi powyżej. Ta taśma mogłaby być coś na wzór rozdawanych przez policje-taka na nadgarstek. Zwija się i jest odblaskowa. Mogłaby być troche cieńsza... ale pomysł bardzo dobry. To jest moje zdanie
Chyba myślicie o 2 różnych taśmach :)

Swoją drogą pomysł kolegi @kronikarz naprawdę ciekawy i chyba warto by się nad tym zastanowić. Jakby to dobrze przetrawić to może wyjść z tego bardzo praktyczny element. Mam nadzieję, że ktoś podejmie temat...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Strefa998 »

@kronikarz dzięki za pokazanie problemu. Trzeba sobie zdać sprawę, że rozwiązanie będzie kilka razy droższe od standardowej taśmy ale myślę, że szybko się zwróci :) W takim razie zaczynamy poszukiwania wytrzymałej taśmy biało/czerwonej w przystępnej cenie :) Gdy to znajdziemy zwijadło będzie najmniejszym problemem :)

Zapraszam na http://www.facebook.com/strefa998

Przykład gotowego zwijadła :)
Obrazek
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: kronikarz »

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to nasza jednostka ale widziałem że inne OSP również posiadają tak zwane reklamy przenośne swojej OSP. Wykonane jest to na zasadzie rolety zwijanej. W pojemniku zwinięta jest z trwałej gumowanej taśmy reklama jednostki, w obudowie zamocowane są dwie rozstawiane nogi a do tego składany aluminiowy kijek montowany w obudowie pojemnika. Wiadomo że koszt takiego czegoś będzie większy od tradycyjnej taśmy ale jest to i trwalsze. Jeżeli jednostka wzywana jest kilkadziesiąt razy w roku do wypadków lub innych akcji gdzie zabezpiecza teren taśmą to również wydaje sporo kasy.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: bohun »

Odświeżam temat ponieważ nie chce zakładać nowego.
zakupiliśmy 4 aparaty AUER i potrzebujemy je zamocować w naszym wozie bojowym Jelczu 315 http://www.czerwonesamochody.com/detail ... e_id=47262
Czy ktoś z forumowiczów ma montowane aparaty na tego typu wozie? Jeśli tak to prosiłbym wypowiedź ewentualnie zdjęcia bądź sugestie gdzie można zamontować te aparaty.

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: Raku »

W naszym starze jest to rozwiązane tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

U góry plastikowa obejma, u dołu aparat trzyma się na noszaku. Dodatkowo wycięte miejsce na zawór. Aparat pełni funkcję oparcia, w razie czego może być założony już w aucie.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: bohun »

Dziękuję za zainteresowaniem tematem. U nas takie rozwiązanie chyba się nie przyjmie bo nie mamy za bardzo miejsca w kabinie na aparaty, chyba że ułożylibyśmy je na komorze silnika ale to ogranicza swobodę wsiadania i wysiadania. Pozostaje przedział sprzętowy. Będziemy musieli chyba przerobić jedną ze skrytek i tam je umieścić. Swoją drogą ciekawe rozwiązanie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Uchwyt na aparaty powietrzne

Post autor: artur_wyszonki »

my mamy w jelczu 004 takie same uchwyty jak kolega Raku, tylko dodatkowo aparaty są jeszcze zabezpieczone paskiem zeby się same nie wyrwały z mocowania do przodu. A co do swobody wsiadania i wysiadania wyobraź sobie że my mamy w kabinie w 004 2 aparaty i caly zestaw psp-r1. jak będe w remizie to zrobie zdjecia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat