Pilarka do drewna

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Pilarka do drewna

Post autor: damian_osp »

Witam kolegów i koleżanki
Chciałbym się was poradzić gdzie można kupić dobrą i tanią pilarkę do drewna. Wystarczy mi taka do 3 KM. Chyba że macie inne propozycje.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: seligow »

Używana - jedź na giełdę
Nowa - poszukaj w necie lub pogadaj w sklepie

Osobiście bym nie oszczędzał na pile. Kupisz badziewie, co będzie kucać pod małą gałązką, albo będziesz szukał części po całej Polsce. Ja wybierałbym między 2 producentami Stihl i Husqvarna ze wskazaniem na Stihla (mam w domu MS 270 i muszę powiedzieć, że zarobił na siebie).
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: damian_osp »

Też mam zamiar wybierać w tych markach. Założyłem temat ten ponieważ może ktoś ma jakiś godny model do polecenia lub odradzenia. Dzięki za pomoc
Chce dodać że to ma być pilarka dla straży nie do użytku domowego.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: seligow »

W jednostce mieliśmy Stihla 440 (mieliśmy bo podczas włamania nam ukradli...). Nie powiem, w drzewo wchodził jak w masło, ale po 2-3h chodzenia z nią, ręce robiły się parę cm dłuższe;) Do usuwania szkód jak np. wiatrołomy na drodze polecam modele 270 lub 220. Lekkie, a robotę robią.
Starszy sikawkowy

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: Józek22 »

proponuję sthila ale profesjonalnego,symbole od 026 i parzyste bo nieparzyste to są amatorki( ja mam w domu 026 już 12lat i robię ciesielkę wiec conieco o nim wiem,dobry był partner 540 ale już tej firmy nie ma na rynku,mieli za dobre piły),mamy w jednostce 029 i ciężki jak nie powiem co,kupili go zanim zostałem w zarządzie wiec nie maiłem wpływu na to,ewentualnie możesz się pokusić o zakup makity,tanie to jest ale to nowość więc nie bardzo wiem jakby sie to sprawdziło w czasie

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: Fistach »

Co do Makity to mam w domu - ale elektryczną. Tnie super wykonanie bardzo dobre - ale wiadomo, że w straży musi być spalinowa.

rolpe
Posty: 26
Rejestracja: wt 16 lut 2010, 21:52
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: rolpe »

Polecam Husqvarnę XP 450. Lekka i bardzo poręczna. Mamy też Stihla 029, więc mam porównanie.
Pozdrawiam,

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: Łukasz99 »

Panowie zwymieniane przez was marki są drogie i nie zawsze takie niezawodne. Podam przykład po ck okupywać shtila okres gwarancji 2 lata. zA to kupi się 2 a nawet 3 piły "gorszego" producenta gdzie nei płaci sie za reklame i rownież maja 2 lata gwarancji. Czyli innymi piłami pracujemy 6 lat na gwarancji podczas gdy shtilem tylko 2.

Remi ze Służewa
Posty: 28
Rejestracja: pn 17 sty 2011, 15:44
OSP (gm., woj.): Służewo gm. Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: Remi ze Służewa »

Ja mam w domu pilarkę OleoMac. Ogólnie pracuje dobrze z łańcuchami i innym osprzętem nie ma problemu. W moich stronach jest słaby serwis. Pilarka jest tańsza od wyżej wspomnianych i też może długo popracować.
BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA POŻYTEK
http://www.ospsluzewo.za.pl
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: mario-1306 »

Ja mam w domu piłę "HOMELITE" moge ją śmiało polecic, kupiona 5lat temu,do tej pory zero awarii, takie ilości drzewa jak ja wycinam na opał to moge powiedziec ze w jednostce 30 lat spokojnie pochodzi.
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pilarka do drewna

Post autor: damian_osp »

tez mi się wydaje że lepiej zainwestować w tańsza pilę bo aż tak często nie jest używana lecz czasem się przydaje. Nie musimy robić szpanu firmową piłą :)
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat