Jaki sprzent powina miec straż

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
kimono19
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Dobry wieczór chciał bym wiedzieć jaki sprzed powinna mieć osp podstawowy w swoim garażu , bo z tego co widzę u nas to można powiedzieć ze nic nie ma a osp istnieje już ponad 70 lat chcę żeby jednostka była taka jak należy a nie tylko na papierku, ale nie wiem od czego zaczęć i co wymaga zmian a czego nie ruszać . Z góry dziękuje za pomoc .

marcin1
Posty: 42
Rejestracja: czw 17 maja 2007, 21:09
Lokalizacja: Przybroda
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: marcin1 »

czesc
a co macie za wóz bojowy?jaki sprzet posiadacie?
z tego co piszesz to wynika ze OSP zwykla?

Topic author
kimono19
Posty: 6
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Zwykła to że na małej miejscowości liczy 300 osób . Sprzed motopompa 1 węże 20 szt. razem mundur bojowy 8szt. bez hełmów klucz do hydratów trumnice 3 szt. no i sikawki 6 szt. i to cała nasza osp

Topic author
kimono19
Posty: 6
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Wozu nie mamy bo został ze złomowany , bo zagrażał bezpieczeństwo bez hamulców i było widać szosę .

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: Sylwek »

Pościągaj dokumenty z linków i poczytaj: http://www.zosprp.pl/?q=node/368

Oczywiście nie ma obowiązku powoływania JOT, nie ma obowiązku spełniania tam zawartych wytycznych ale jest to jakiś dokument gdzie masz wykaz sprzętu w zależności od tego co dana jednostka robi.
Wykaz jak wykaz - trzeba podejść z głową i zweryfikować go. Ważne jest jaki macie teren działania i do czego najczęściej jeździcie, ilu macie ludzi i z jakim przeszkoleniem... a najważniejsze ile kasy uda Wam się zdobyć, żeby sukcesywnie uzupełniać sprzęt :).

Topic author
kimono19
Posty: 6
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Wyjeżdżamy do pożarów głownie . Zasoby finansowe mogą być spore bo mamy wójta przyjaznego i myśli tak samo jak my chce mieć wszystko uregulowane i liczyć na wszystkich . JOP myślę ze jest to 1 . Ludzi mamy 7 przeszkolonych w tym jeden zawodowy a reszta podstawowe . Ludzi jest 20 . a sprzęt chcemy mieć taki jak inne jednostki . Żeby się nie wstydzić że nic nie mamy .

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: Sylwek »

Moim zdaniem zacznijcie od ludzi - ochrona osobista (ubrania specjalne, buty, hełmy rękawice, wszystko nie musi być najdroższe ale powinno być dobre jakościowo i z dopuszczeniami), badania i szkolenia (poza tymi co robi PSP jak macie środki róbcie dodatkowe płatne np pilarzy, kwalifikowana pierwsza pomoc, może dofinansujcie komuś prawo jazdy żeby mieć więcej kierowców).

(bez obrazy ale jak piszesz sikawki na prądownice to bardzo potrzebujecie szkoleń)

Co do sprzętu - wstydzić to się mogą Ci co mają a nie potrafią go obsłużyć więc się nie stresujcie - uzupełnicie w miarę potrzeb z czasem. Nie sztuka wydać szybko kasę a wydać tak, żeby była największa z tego korzyść. Kupując coś zawsze szukajcie możliwości dofinansowania np w ZOSP albo w ochronie środowiska.

Moim zdaniem druga najważniejsza sprawa to jakiś samochód. To jaki zależy od tego czy macie kierowców z C.

Jeśli macie zawodowca to chyba nie potrzebujesz tu pytać - powinien mieć pojecie i wiedzieć co kupować w pierwszej kolejności.

Topic author
kimono19
Posty: 6
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Ja zauważyłem ze mamy potencjał i możliwości tylko nikt nie chce tego wziąć bo dużo jest krytyki . Po ostatnich zawodach to nie wiem czy nie wylecę z zarządu bo było 9 miejsce na 17 drużyn a dwa lata temu mieliśmy 5 i tego roku miało być lepsze . Więc marny mój żywot ,dobrze że drużynę zostawili w spokoju . Wiec pisze tu żeby zostawić coś po sobie i im pokazać że to nie jest zabawa lub pogaduszki miedzy sobą że tu nie jeden rządzi tylko wszyscy i do puki nie pokażemy że tak jest to nic nie wyjdzie :) :) :) :) ale muszę pokazać że można ,tylko muszę wiedzieć co mogę żeby nie wyszedł na kretyna
Awatar użytkownika

galovy998
Posty: 12
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 21:46
OSP (gm., woj.): osp Gorzedów Kamieńsk Łódzkie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: galovy998 »

Postarajcie sie o samochód bo to podstawa, na początek wystarczy jakiś VW transporter lub cos podobnego,a moze jakaś osp w gminie wymienia auto wiec była by okazja, i oczywiście sprzęt ochrony osobistej. A jeżeli piszesz ze troche sprzętu już jest to dalej pójdzie z gorki. Powodzenia
Awatar użytkownika

osp_chrząblice
Posty: 54
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 11:39
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: osp_chrząblice »

Popytaj też w swojej Komendzie PSP o zbędne/zużyte składniki majątku, zawsze coś możesz wyrwać i tak jak piszą koledzy najpierw zainwestujcie w ochronę osobistą i szkolenia.
"Bo tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: Facho998 »

Witam kolego jak nie macie samochodu udaj się do waszego powiatowego komendanta PSP i zapytaj może oni będą wymieniali jakiś samochód na nowy a stary może wam przekażą albo jak mówisz ze macie zaprzyjaźnionego wójta to złóż mu wniosek o zakup jakiegoś samochodu bojowego używanego bo na nowy nie da na pewno no chyba ze macie tak bogata gminę ze wam wyciągnie taka kasę na nowe Poszukaj sponsorów na pewno macie jakiś zakład pod ochrona w waszej wiosce może coś dorzuci z kasy jest dużo różnych pomysłów a tak jak koledzy piszą to zacznijcie od zabezpieczenia siebie bo a sprzęt to pomału będziecie dokupowali a najważniejsze to są badania lekarskie i szkolenia po róbcie bo to tez jest ważne i potrzebne a z 7 osobami przeszkolonymi to nie zawsze będzie tak ze ta 7 będzie przy jakich kol wiek działaniach bo różnie może być nie zawsze ci sami będą mieli czas POZDRAWIAM
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: GLM »

Przykro to wszystko czytać, na badania to musi was UG skierować , oni to pokrywają (kasę) szkolenia strażak ratownik, musicie sami wystapic z wnioskiem do komendanta gminnego jesli nie ma bezpośrednio o PSP i już teraz ,bo na wiosnę będą organizowane wszędzie, sprzęt i umundurowanie ma obowiązek gmina wyposażyć ,powinni to wszystko ująć w budżecie na przyszły rok, jak nie to wal chłopie do zarządu powiatowego OSP że gmina was nie doposaża w sprzęt :!:
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: sslawek77 »

jak chcecie się załapać w gminie na zakupy dla straży to radze szybko złożyć wniosek z zapotrzebowaniem

np. stąd możesz pobrać i przerobić pod swoją jednostkę

http://admin.czestochowa.pl/miasto_1/be ... ok_do_pobr

że by środki w planowanym budżecie na przyszły rok zostały zabezpieczone dla waszej jednostki.

Nie licz że się zgodzą na wszystko co wypiszesz, więc w pierwszej kolejności wypisz to co wam najbardziej potrzebne i realnie możecie wykorzystać.

Topic author
kimono19
Posty: 6
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 17:45
OSP (gm., woj.): OSP Andrzejówka lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: kimono19 »

Dziękuje za rady i w dużej mierze już zaczęte jest wnioski poszły szkolenia mają być w marcu jak się nic nie zmieni . Komenda może mi dać ; starą skrzynie lub wiadro brezentowe i to dziurawe a o samochodzie to nie Będę się wypowiadał . A co do budrzetu gminy to niewiadoma bo radni mają oceniać stan i przydatność ale jestem dobrej myśli jak to wójt powiedział i tak jak pisał kolega jakiś lekki będzie . Tylko mnie nurtuje to co mam pisać np; buty ,węże , hełmy siekiera itp. co powinno być jakie buty węży ile tego nie wiem , bo słyszę słowa ze dobrze jest . Ale jak się paliło to nie było bo bylo widać braki i che zapobiec na drugi raz choć trochę
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Jaki sprzent powina miec straż

Post autor: GLM »

całe wyposażenie strażaka profesjonale x6 osb.+ węże itd nie wiem jaki macie wóz i co w strażnicy jaki sprzęt bo może więcej bym coś doradził
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat