Aparat Fenzy XPro a MSA

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
damian44
Posty: 33
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Aparat Fenzy XPro a MSA

Post autor: damian44 »

Mam pytanie ? które aparaty są lepsze ?
Auer Airgo Maxx czy Fenzy Xpro?
oraz najwazniejsze? czy butle z aparatu Auera pasują do apratu Fenzy?

owzosprp_lublin
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 sty 2012, 11:39
OSP (gm., woj.): Zarząd wojewódzki OSP Lublin
Status: Offline

Re: Aparat Fenzy XPro a MSA

Post autor: owzosprp_lublin »

Z mojego doswiadczenia wynika że MSA wykonuje o wiele trwalszy sprzęt niż Fenzy. Pomijając fakt iz od pewnego czasu część podzespołow do Fenzy wykonuja Chinczycy to jego jedyną zaletą jest ładnie pachnaca maska. Natomiast jeżeli chodzi o wykonanie to mozna mu zarzucić stosowanie słabej jakosci tworzyw sztucznych. Jest to po prostu bardziej delikatne urządzenie nie znoszące brutalnego traktowania. Przy wykonywaniu badań na sztucznym płucu parametry Fenzy daleko odbiegaja od sprzetu MSA. Koszt przegladów i utrzymania jest podobny. Jeżeli chodzi o butle to jest to określone normami, tak że jest możliwośc swobodnej wymiany butli róznych producentów sprzętu. Róznice są tylko w zaworach butli 20 MPa a 30 MPa.

Topic author
damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Aparat Fenzy XPro a MSA

Post autor: damian44 »

Dzieki za konkretna odpowiedz... niestety u mnie duza role odrywa kwestia ceny powyzszego sprzetu fenzy poprostu jest duzo tansze..a wokolo mojej jednostki cale psp przechodzi wlasnie na fenzy dlatego tez sklaniam sie co do tego sprzetu .. jezeli chodzi o cene to wiem ze przeglad roczny aparatu + maski to ok 180 zl za to nie mam bladego pojecia ile auer sobie liczy jesli zna ktos cene bardzo prosze o podanie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat