Pompa szlamowa do 2000 zł

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
piotrstrycharz
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 19:03
Status: Offline

Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: piotrstrycharz »

Witam!
Nasza jednostka OSP chce zakupić tanią pompę szlamową tak do 2000zł, czy polecicie mi jakąś.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: Sylwek »

Najlepiej postarać się kupić z dotacją ZOSP RP. Trochę dołożyć i może wyjść w sumie całkiem fajna pompa.

Najlepiej moim zdaniem dopasowane dla straży są WT30X Honda lub podobna Fogo na silniku Hondy i pompie Koshin - nie słyszałem skarg strażaków.

Bez dotacji raczej ciężko coś dobrego. Może coś półszlamowego może z Subaru (mamy agregat - silnik pracuje bardzo dobrze) i z mniejszą wydajnością niż te wyżej ale z tych firm.

Nie radze się napalać na chińszczyznę i tanie podróby Hondy bo to nic nie warte - niestety sprawdzone w praktyce na własnej skórze. Pieniądze w błoto.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: Artur »

Zobacz sobie kolego tutaj http://www.silnikihonda.pl/wobis/produk ... y-szlamowe masz podane ceny.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: slawek.998 »

Za tą cene nie kupicie nic trwałego. W ubiegłym roku dostaliśmy od sponsora półszlamówke Subaru za około 3600 zł.wraz z 2x4 m wężami ssawnymi i to jest najtańszy dobry wybór. W naszej gminie są 3 takie pompy i bdb.się sprawują.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: GLM »

Sylwek pisze:Najlepiej postarać się kupić z dotacją ZOSP RP. Trochę dołożyć i może wyjść w sumie całkiem fajna pompa.

Najlepiej moim zdaniem dopasowane dla straży są WT30X Honda lub podobna Fogo na silniku Hondy i pompie Koshin - nie słyszałem skarg strażaków.

Bez dotacji raczej ciężko coś dobrego. Może coś półszlamowego może z Subaru (mamy agregat - silnik pracuje bardzo dobrze) i z mniejszą wydajnością niż te wyżej ale z tych firm.

Nie radze się napalać na chińszczyznę i tanie podróby Hondy bo to nic nie warte - niestety sprawdzone w praktyce na własnej skórze. Pieniądze w błoto.
Popieram WT30X są nie zawodne sprawdzone wielokrotnie na podtopieniach lepsza by była WT40X tylko że więcej pali cięższa ale wydajność dużo lepsza i wszystko tłumaczy
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: Sylwek »

Tylko, że cena WT40X jest spora no i potrzeba węży tłocznych 110 lub ewentualnie rozdzielacza 110/2x75 żeby wykorzystać jej parametry. Podłączenie przez przełącznik 110/75 węża W75 i tak ograniczy wydajność - będzie tylko trochę większa od WT30X.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: Artur »

Zgadza się Sylwku bo kupiliśmy w tym roku WT40X no i jeden odcinek tłoczny 110, cena też nie mała. Przerobiłem zbieracz, usunąłem z niego klapkę i mamy w ten sposób rozdzielacz do szlamówki 110/2x75. Więc wydajność pompy się nie zmieni przy zastosowaniu tego typu rozwiązania.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa

Post autor: GLM »

Artur pisze:Zgadza się Sylwku bo kupiliśmy w tym roku WT40X no i jeden odcinek tłoczny 110, cena też nie mała. Przerobiłem zbieracz, usunąłem z niego klapkę i mamy w ten sposób rozdzielacz do szlamówki 110/2x75. Więc wydajność pompy się nie zmieni przy zastosowaniu tego typu rozwiązania.
Też tak zrobiłem , ale czy na pewno jest potrzebny jeden W -110 ? czy ktoś to zmierzył ? policzył ? jaka jest różnica przy wyjściu zbieracz, albo zbieracz po 20m W-110 ?
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: Strefa998 »

Jeden W110 = TRZY W75

Pozdrawiam
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: sslawek77 »

z innego wątku ale też na temat przejscia z 1 wejscia na 2 mniejsze wyjscia

Jan Wyszogrodzki pisze: Niewielu z mechaników ma poskracane odcinki na minimalną długość 19,5 metra.
Dlaczego jest to tak ważne, sami zapewne czujecie że gdy woda dochodzi do rozdzielacza to motopompa obniża obroty a powinno być odwrotnie, przecież sumaryczna średnica dwóch węży fi 52
jest większa od fi 75 więc powinna płynąć swobodniej i osiągać wyższe obroty.

Niestety według prawa Bernoulliego wraz ze zmniejszeniem średnicy w przepływie następuje spadek ciśnienia, a to oznacza wolniejszy przepływ.


Jan Wyszogrodzki

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: Strefa998 »

Mogę zaoferować motopompę do wody zanieczyszczonej (zanieczyszczenia <6mm) , z silnikiem HONDA GX160, wejście/wyjście - 3'' za 1800zł netto
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: damian44 »

http://arpapol.pl/sklep/motopompa-szlam ... th=782_788


Mamy taka wydajność zmierzona nieodbiega od wt30x hondy silnik na licencji hondy lzejsza od niej u mnie jest na wyposazeniu nie narzekamy na nią warto sie zastanowic
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: kamil237 »

Bardzo ciekawe.
Cena w porównaniu z WT 30X mega zachęcająca.
Czy jeszcze ktoś z Was koledzy ma ją u siebie?
Potrzebuję więcej opinii bo mocno zastanawiam się nad zaproponowaniem takiego zakupu dla mojej jednostki. Parametry znam, cenę też ale jak ogólnie sprawuję się w boju? Jak z awaryjnością? Częściami zamiennymi, serwisem? Jakieś inne problemy z którymi się spotkaliście? Wszelkie opinie mile widziane.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: slawek.998 »

Kolego to co chcesz kupić to nic dobrego - polecam ci pompe subaru. W naszej gminie wszystkie jednostki mają pompy subaru i moge je śmiało polecić.
Awatar użytkownika

naczelnikprzemo
Posty: 11
Rejestracja: pt 02 mar 2012, 19:49
OSP (gm., woj.): OSP woj. Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Pompa szlamowa do 2000 zł

Post autor: naczelnikprzemo »

Mam do zaoferowania honde 8.0 kM z silnikiem gx 240 cena 2000.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat