podnośnik na przyczepie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
lukasz_lad_007
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 12 lis 2010, 08:13
OSP (gm., woj.): Żukowo, POMORSKIE
Status: Offline

podnośnik na przyczepie

Post autor: lukasz_lad_007 »

Witam Szanownych Druhów,

Wie ktoś ile takie coś: http://www.czerwonesamochody.com/detail ... ode=search może kosztować i kto robi takie przyczepy? Wiem jedynie że jest to podnośnik firmy Denka Lift ale kto przystosował to do wymogów straży (certyfikat CNBOP). Może ma ktoś taki lub podobny podnośnik w jednostce i wyrazi opinię na jego temat...?

Pozdrawiam,
Łukasz

FFWPIETRAS
Posty: 54
Rejestracja: ndz 18 maja 2008, 23:52
Lokalizacja: MYSŁOWICE - JANÓW
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: FFWPIETRAS »

PODNOŚNIKI KOSZOWE NA PRZYCZEPACH
Produkują:

www.ommelift.net
www.paus.de
www.teupen.com
www.denkalift.com

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: Fistach »

A czy do tego nie jest potrzebna kategoria C+E? Skoro maksymalne obciążenie kosza wynosi 200 kg to nie bardzo mi się chce wierzyć, że to waży poniżej 750 kg.
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: strazak102 »

Oczywiście, że potrzebne jest C+E.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

EdytaPe
Posty: 1
Rejestracja: wt 13 sty 2015, 15:25
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: EdytaPe »

A słyszeliście o takiej firmie http://partnerslift.com/ Sprzedają nowoczesne podnośniki, no i zapewniają profesjonalny serwis.

mikop
Posty: 5
Rejestracja: czw 15 sty 2015, 12:46
OSP (gm., woj.): 852369741258963
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: mikop »

Też wydaje mi się że potrzebna jest kategoria C+E.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: marcin_op »

Fistach pisze:A czy do tego nie jest potrzebna kategoria C+E? Skoro maksymalne obciążenie kosza wynosi 200 kg to nie bardzo mi się chce wierzyć, że to waży poniżej 750 kg.
Ale przepisy się zmieniły i nie ma ograniczenia 750kg przyczepy na kat B.
Możesz ciągnąć tyle, na ile hak samochodu Ci pozwala ale nie przekraczając DMC zestawu 3500kg.

Przykładowo masz samochód dostawczy który ma DMC 2000kg, na haku masz wbite że przyczepkę z hamulcem możesz mieć do 1500kg DMC czyli możesz sobie podpiąć przyczepkę z hamulcem np. 1400 DMC (cały zestaw ma wtedy 3400kg) i śmiało śmigasz na kat B.

Adammr
Posty: 21
Rejestracja: pn 12 sty 2015, 16:16
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

podnośnik na przyczepie

Post autor: Adammr »

Czy wie ktoś ile kosztowało by cynkowanie takiej przyczepki, wydaje mi się że wartało by dorzucić parę stów a żywotność znacznie dłuższa

Zastanawiam się nad wyborem firmy do pozycjonowania strony Ta firma ponoć jest doskonała, nie tania jednakże posiadają pozytywne opinie, ktoś coś o nich słyszał Tutaj ich strona zerknijcie http://bit.ly/1DcUgoL
Zasiąść w mieszkaniu, przygotować sobie rooibosa i przeglądnąć tomik poezji przy świetle z nocnej lampy - perfekcyjne zakończenie dnia. http://katalog.hoga.pl/wpis/81659/Firmy ... Kemar.html

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: banan998 »

też przyłączę się do tematu. czy ktoś wie ile taki podnośnik może kosztować?



a co do masy tego podnośnika to waży 3300 kg. a nie 200 tak jak piszecie. także potrzebne jest prawko C+E

piotrek1234
Posty: 153
Rejestracja: ndz 15 sie 2021, 22:19
OSP (gm., woj.): Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: piotrek1234 »

Nie słyszałem o takim rozwiązaniu, ale na pewno bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie wynajem podnośników nożycowych, które w zależności od potrzeb mają różny wysięg i udźwig. Wynajem jest rozwiązaniem wygodnym, gdyż istnieje możliwość wliczenia kosztów najmu do kosztów uzyskania przychodu, a także dostosowanie czasu wynajmu do waszych potrzeb. Dzięki temu, że podnośniki są elektryczne są bardzo komfortowe w użytkowaniu i nie są głośne.

palto22
Posty: 481
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: palto22 »

Są sprzęty, które po prostu lepiej to wypożyczyć, bo nie zawsze są możliwości na to, aby kupić nowe. Dzięki temu też pozbywamy się problemu w przypadku napraw uszkodzeń, awarii i serwisowania. Mimo, że mam firmę w Polsce, zamierzam zdecydować się na wynajem podnośników od firmy Gizo. Już jakiś czas temu zauważyłem, że ich oferta jest wyjątkowo korzystna, a do tego poza możliwością wynajmu, dają też możliwość kupienia ich sprzętu. Sprawdźcie, co i jak!

Fryderyk
Posty: 397
Rejestracja: pn 19 wrz 2022, 15:44
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: Fryderyk »

Dostęp do tego typu sprzętów nie jest przecież ograniczony, więc można znaleźć wielu dostawców, którzy byliby w stanie spełnić potrzeby Waszej firmy. Moim zdaniem warto sięgać po takie współprace w zakresie dostarczania maszyn, które realnie będziecie mogli kontynuować latami. Na stronie https://gizo.pl/ czytałem, że firma Gizo jest cenionym dostawcą profesjonalnych sprzętów budowlanych. Przejrzałem ich ofertę katalogową i jestem pozytywnie zaskoczony, jak szeroki oferują zakres własnych usług. Ktoś z Was miał okazję z nimi współpracować?

OKzwielun
Posty: 1
Rejestracja: śr 07 gru 2022, 13:50
OSP (gm., woj.): Wieluń, Łódzkie
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: OKzwielun »

Witam. Podnośniki koszowe na przyczepach mają tą zaletę, iż można je wynająć i holować na haku samochodu. Najmniejszy i nalżejszy podnośnik koszowy na przyczepie dostępny na rynku to Matilsa Parma 7, waga 445 kg - kat. B do holowania wystarczy. Kolejne małe zwyżki na przyczepie to np. Nity 90 lub Parma 9 - ich waga to ok. 660 kg, więc też wystarczy kat. B i zwykła osobówka. Małe podnośniki, ale to nie wielkich prac na wysokości wystarczą. pozdrawiam
Awatar użytkownika

LenVintage
Posty: 38
Rejestracja: śr 07 gru 2022, 16:49
OSP (gm., woj.): mazowieckie województwo
Kontakt:
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: LenVintage »

ja do kempingu zakupiłem butelkowy 7.5 tony ze sporym zapasem za niecałe 200zł
Awatar użytkownika

Traktorow
Posty: 9
Rejestracja: pn 02 sty 2023, 12:23
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna
Kontakt:
Status: Offline

Re: podnośnik na przyczepie

Post autor: Traktorow »

A znacie jakąś stronę z ogłoszeniami takich sprzętów? Bo chcę kupić sprzęt używany a nie nowy, nie stać na nowy :(
Szukam używanego sprzętu, znacie coś?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat