aparaty fenzy

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
firefighter
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 sty 2011, 18:39
Status: Offline

aparaty fenzy

Post autor: firefighter »

Witam druchów
Chciałbym się dowiedzieć czy można użytkować aparaty marki Fenzy z butlami od Auera?
STRAŻ to dla niektórych 5 liter, dla mnie to całe życie

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: 1986lukasz »

Teoretycznie można w praktyce jednak nie.
Dlatego, że jest inny skok gwintu. Butle przykręcisz ale będzie nieszczelna.

damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: damian44 »

mhh to mamy konflikt opini bo ja na tym forum uzyskalem odpowiedz ze pasuje bo wszystko opiera sie na polskich normach i sa takie same gwinty butle roznia sie tylko cisnieniem starsze byly na 200 bar a teraz juz w suymie wszystko jest na 300 bar i nawet w sklepie mi powiedzieli ze auer fenzy czy drager to butle wspolpracuja

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: marten10 »

Witam tydzień temu miałem przegląd aparatów powietrznych Auera i serwisant powiedział że butle są znormalizowane można je teoretycznie zamieniać i nic się nie dzieje bo sami to sprawdzali. Więc nie wiem dlaczego przepisy tego zabraniają.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: DanielOSP »

Butle od aparatów Auera normalnie się nabija sprężarką Fenzy, więc jeśli byłaby jakaś różnica w gwintach to pewnie i byłby problem z ich nabiciem sprężarka przystosowaną do butli z aparatów Fenzy. A skoro takiego problemu nie ma to raczej się one nie różnią i można je stosować.
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: Darek-Naczelnik »

DanielOSP pisze:Butle od aparatów Auera normalnie się nabija sprężarką Fenzy, więc jeśli byłaby jakaś różnica w gwintach to pewnie i byłby problem z ich nabiciem sprężarka przystosowaną do butli z aparatów Fenzy. A skoro takiego problemu nie ma to raczej się one nie różnią i można je stosować.


Wszystko ok, a przeglądy ???????????????
Przecież Fenzy chyba nie zrobi przeglądu maski jeżeli maska będzie MSA Auer, nie mają takich uprawnień.
Znajomy powiedział ( jest serwisantem Dragera) że nabić może MSA Auer ale nic nie podbije bo nie ma uprawnień na inną firmę.

damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: aparaty fenzy

Post autor: damian44 »

Zgadza się nie zrobi ale tu chyBA W Tym watku wg mnie chodzi o cos innego podejrzewam ze chodzi o to ze w np przypadku duzego pozaru zjawia sie np 2 jednostki z ktorych jedna bedzie miala butle fenzy a druga auera to czy w przypadku jak butle fenzy byly by juz puste to mozna by skorzystac z zapasowej butli np auera no i to mozna robic wiadomo ze maskami to sie nikt nie bedzie na pozarze wymienial ale butlami juz moze sie zdarzyc i z tego co ja wiem mozna bo pasuja
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat