Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: DanielOSP »

Witam,
planujemy zakupić do naszej jednostki 15 kpl. ubrań bojowych. Chciałbym poznać opinie użytkowników ubrań S-Gard Attack. Ich cena jest dość wysoka (ok 2500 zł) dlatego chcę się was poradzić czy są dużo lepsze od innych ubrań np. ubrań bojowych SX1 lub SX3. Opinie w internecie mają bardzo dobre ale wole poznać zdanie osób, które ich używają.

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Strefa998 »

Jest to bardzo dobre ubranie.

Jednak ja ze swojej strony proponuję przemyśleć również ten model: http://strefa998.pl/ubrania-specjalne/1 ... guard.html

Na dniach otrzymuje CNBOP.

Pozdrawiam
Kamil
Strefa998.pl
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Sernik »

Przybliż specyfikę swojej OSP, bo jeżeli macie np. 200 wyjazdów rocznie do różnych zdarzeń to jak najbardziej nie oszczędzałbym na ubraniach osobistych, natomiast jak masz 30 wyjazdów rocznie w tym 20 do os i szerszeni to po co nosić na sobie ubranko za 2500zł. jak można równie dobrze działać ( a zarazem dobrze wyglądać !!! ) w SX, a najtańszy SX z CNBOP kosztuje ok. 900 zł. i wcale zły nie jest mam 3 kpl u siebie i chłopaki sobie chwalą :) Resztę kasy zainwestować w coś czego jeszcze nie macie (latarki osobiste, dobre rękawice, konkretne buty i hełmy).

Pozdrawiam

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: DanielOSP »

Rocznie mamy średnio ok. 50 wyjazdów z czego duża część to pożary budynków gospodarczych, stodół. A powiedz mi czy te SX nie są klasycznymi sukienkami w których ciężko się ruszyć nie mówiąc o chodzeniu po drabinie? Chodzi mi o to czy kurtka jest dobrze dopasowana, czy nie utrudnia swobody poruszania się. A odnośnie S-Gardów czy te wstawki na kolanach dużo dają?

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Sernik »

Myślę, że te wstawki na kolanach w s-gard są bardzo przydatne i na pewno ktoś to przemyślał :), natomiast jeżeli chodzi o SX to SX-2 fajnie leży, nie jest ciężki i krępujący przy ruchach rękami, mi osobiście się świetnie pracuje w przeciwieństwie do US-02 i 03 firmy SUBOR (miałem okazję chwilę ponosić), ubrania z Kermelu i Nomexu, bardzo porządne, ale okropnie ciężkie i jak są nowe to maksymalnie ograniczają ruchy (muszą się wyrobić) wyobraź sobie jak ubranie jeszcze zmoknie np. podczas działań przeciwpowodziowych to istne kowadło, nawet problem z dosuszeniem jest. Ja bym się poważnie zastanowił nad wyborem ubrań, z pewnością nie kupiłbym i nie kupię już nigdy i nic z WUS-a bo to jest kompletna porażka, ale zrobiłbym tak, że za jednego s-garda kupię dwa SX-y a resztę kasy zainwestuję w coś innego (nie wiem czy macie np. aparaty ODO, wentylator oddymiający, itp. czy tak jak wcześniej pisałem konkretne rękawice, buty i hełmy, żeby nie wyglądało to tak, że macie stare PH-5, nowe nomexy, rękawice spawalnicze po 8 zł/para i gumofilce Stomila z placu targowego).

Twardo negocjuj ceny nawet w różnych sklepach, mów że w innym sklepie CI dają większy upust :)
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :)

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Strefa998 »

Trochę się Wami nie zgodzę, czy zdrowie i życie strażaka mającego 20wyjazdów rocznie jest mniej warte od tego co ma tych wyjazdów 200???

Wstawki z Kevlaru na kolanach, nogawkach a w nie których mundurach na ramionach znacznie wydłużają żywotność mundurów.
( wycieranie się munduru przy chodzeniu na kolanach, przy przenoszeniu sprzetu na ramieniu, czy też nogawek po ziemi).

Jeżeli chodzi o mundury za 850zł zrobione z impregnowanej bawełny no to super inwestycja szkoda tylko ze po praniu tracimy impregnat i otrzymujemy zwykłego UPS-a za 400zł... tak nawiasem mówiąc.
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Sernik »

Po to jest forum żeby się wymieniać opiniami :) Zamiast SX z impregnowanej bawełny może równie dobrze kupić SX-3 z nomexu, wyszły ostatnio ubrania z Suboru o oznaczeniach US-05 i 06, ciekawe jakie są. Znowu z drugiej strony ile razy w roku pierzesz nomexa ? W czym jeździsz do działań jak ubranko sobie schnie pod domem ?
Życie i zdrowie strażaka jest najważniejsze, ale nie przesadzaj z opinią że taką pełną ochronę to da mu tylko ubranie S-gard, nie zdarzyło mi się wchodzić w pełny ogień jak na filmach amerykańskich więc podczas działań równie pewnie czuł bym się w ubraniu za 1200zł. jak i w S-gardzie za 2100 zł. Jeszcze raz zaznaczam jak wspomniałem wyżej, śmiesznie to wygląda jak chłopaki wyskakują w nowiutkich Nomexach, a mają na głowie stare PH-5, rękawice spawalnicze i gumofilce z placu, nie wiem czym kolega dysponuje na co dzień, jakie mają wyposażenie osobiste więc sugerowałbym raczej się doposażyć za resztę kasy.

Pozdrawiam

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: DanielOSP »

Jeśli chodzi o pozostałe wyposażenie to mamy 15 hełmów (Pacific F7 i Calisie), rękawice GSP Plus, buty gumowe officer i teraz poszedł wniosek na zakup z dofinansowaniem z ZOW ZOSP 15 par butów specjalnych skórzanych. Tak więc musimy dokupić głównie nomexy. Sprzętu oczywiście też by się przydało jeszcze trochę, głównie miernik tlenku węgla, ale priorytetem jest aktualnie wyposażenie osobiste strażaka. Co do opinii dh Sernik, to w pełni się zgadzam, ubrania produkowane przez WUS są fatalne i chyba każdy kto ich używał ma takie zdanie. Co do opinii Strefa998, zaproponowane ubranie może i ciekawe ale nie sprawdzone. Mało kto zaryzykuje kupnem ubrania za 2000 zł które jeszcze nie ma świadectwa dopuszczenia. W tej sytuacji wolałbym kupić tańsze i sprawdzone przez wielu SX lub dopłacić do S-Gardów. Ostateczną decyzję pewnie podejmiemy na zebraniu sprawozdawczym. Dzięki za wasze opinie. Napewno wezmę je pod uwagę. Jak podejmiemy decyzje o zakupie to napisze, a potem podzielę się opiniami na temat zakupionych ubrań.

Rafaix
Posty: 44
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 20:19
Lokalizacja: Rudno
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: Rafaix »

Hej, ale ostatnio u nas było głośno o nowych ubraniach specjalnych podobnych do koszarówek tylko, że przystosowanych do udziału w wypadkach np. samochodowych czy miejscowych zagrożeń. Czy ktoś wie coś na ten temat?

Topic author
DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: DanielOSP »

Podobno z czasem mają wejść w Polsce nowe wzory umundurowania. Mają byc normalne nomexy (tyle, że żółte) i lekkie ubrania bojowe (podobno coś na wzór obecnych ubrań drogówki policji) przystosowane do M/Z. Ale zanim to wejdzie i zanim takie ubrania uzyskają świadectwa dopuszczenia to pewnie minie trochę czasu.

bartekstach
Posty: 2
Rejestracja: pn 12 gru 2011, 23:01
OSP (gm., woj.): Proboszczów (pielgrzymka, Dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Ubranie bojowe S-Gard Attack opinie

Post autor: bartekstach »

http://www.nopex.pl/index.php?p222,ubra ... e-sio-fire

Polecam- bardzo ciekawa propozycja.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat