Helikoptery dla OSP

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

michanio
Posty: 50
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 15:06
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: michanio »

http://www.zosprp.pl/?q=content/biuro-zg-zosp-rp

http://www.mg.gov.pl/kontakt


Wyślijmy jakieś pismo do Prezesa. Bo naprawdę to co się dzieje to są jakieś cyrki. Rozumiem są takie jednostki jak np. jednostka OSP Radzymin ukazana w programie "Strażak z OSP" ale kochany ZG, to są wyjątki... Od paru lat staramy się pozyskać buty i nomexy. Niestety na razie dostaliśmy nowe hełmy i to jak się okazuje prezent od wójta za ożywienie mojej jednostki.

Informacje o cenie wiatrakowca i szkoleń (Jan Wyszogrodzki)

wiatrakowiec: 327 475.00 zł. brutto.

Szkolenie teoretyczne: 1 800.00 zł. netto

Szkolenie praktyczne: 600.00 zł. netto za 1 godz. lotu
Jan Wyszogrodzki pisze:

Program szkolenia przewiduje 25 godzin lotów lecz jest to tylko teoria, do samodzielnego lotu
wylatałem 40 godzin i wiem że strażacy też nie zmieścili się w tym czasie i otrzymali dodatkowe godziny.
podliczając: 40h*600zł=24000zł
de tego teoretyczny i cena wiatrakowca i wychodzi nam 353 275zł za wyszkolenie strażaka i prawdopodobnie zakup wiatrakowca. Po odbytym kursie jest 9 strażaków czyli 353 275zł*9=3 179 475zł!!! nie orientuję się w cenach nomexów ale chyba coś ok 1200zł + buty ok 300zł mamy 1500zł. Wniosek? 2 119 kompletów umundurowania dla strażaków licząc niech każdej potrzebującej straży która bierze udział w akcjach przypadnie po 6 sztuk to ok 350 jednostek zostałoby wyposażonych...

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: dh.michal »

Druh michanio dał naprawdę dobry pomysł, właśnie piszę list jak się uda to jeszcze jutro wysyłam.
Mam pytanie czy druhowie zgadzają się żeby wysłać w imieniu wszystkich druhów z całej Polski?
Proszę o szybką ODP.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: slawek.998 »

Podpisze się obórącz.

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: dh.michal »

To jeszcze druhowie powiedzcie co mogę w tym liście napisać od was.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: DanielOSP »

Żeby zeszli na ziemię:) niech zajmą się sprawami przyziemnymi. Podstawa wg mnie: uzupełnienie braków w umundurowaniu bojowym.
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: artur_wyszonki »

Tylko niech sprawdzą kto ile ich ma bo znow bedzie tak ze dostana jednostki ktore juz maja i bedzie lezalo w remizach
Awatar użytkownika

michanio
Posty: 50
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 15:06
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: michanio »

Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie (oczywiście gdy ZG odpowie na nasz "protest") aby kazda gmina przygotowała listę OSP w swojej gminie które nie posiadają umundurowania specjalnego. Czyli należałoby zrobić tak: Jednostki KSRG mało która chyba nie posiada nomexów :) więc systemowe (koledzy z systemu nie obrażajcie się :) ) jednostki które już posiadają nomexy i te jednostki, które nie uczestniczą w żadnych akcjach (nawet do traw nie wychodzą) tylko ze sztandarem do kościoła to tego typu jednostki ja bym od razu odrzucił i zgłosiłbym tylko te jednostki, które aktywnie uczestniczą w życiu straży jak i w akcjach ratowniczych. Myślę że nie jest to głupi pomysł bo sprzęt zostałby przekazany potrzebującym jednostkom.

co do listu oczywiście podpisuję się :)
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: artur_wyszonki »

o własnie kolego dobre rozwiązanie przedstawiles. Popieram :)

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: dh.michal »

Dzisiaj jeszcze niestety nie wysłałem, ale wyślę jutro. Wciąż czekam na propozycje od was co zamieścić od was w liście, jakie prośby,itd.
Zastanawiam się także nad formą listu otwartego, opublikowanego w mediach,itp. Co o tym myślicie?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

michanio
Posty: 50
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 15:06
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: michanio »

dh.michal pisze:Wciąż czekam na propozycje od was co zamieścić od was w liście, jakie prośby,itd.
Zastanawiam się także nad formą listu otwartego, opublikowanego w mediach,itp. Co o tym myślicie?
W liście trzeba zamieścić główny cel w jakim się zwracamy, wykazać nasze niezadowolenie. Śmieszne jest to, że znalazłem w internecie info nt. szkoleń wiatrakowców i wypowiedź rzecznika prasowego PSP cytuję:

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej z czerwca 2011 stwierdził: Nie spotkałem się z tym, by wiatrakowce były używane przez którąkolwiek ze straży pożarnych na świecie.


Co od siebie mogę dodać? aby tak jak mówię wyjaśnić całą sytuację i zająć się najważniejszymi potrzebami mniejszych jednostek. Niech Prezes zrobi rundkę po wiejskich jednostkach i niech zobaczy jak chłopaki pracują tym co mają. Niech w końcu zobaczą problemy bieżące małych jednostek. Jeżeli PSP nie wprowadza takich rozwiązań to oznacza że nie jest to potrzebne.

Co do trafienia listu do mediów. Zamieszania to on narobi :D wystarczy aby jakieś TVN pojechało do jakiejś OSP typu s3 i niech wstąpi do OSP takiego co mają tylko jeden samochód (KSRG odpada bo są jednostki majace 1 samochód a bardzo dobrze wyposażone). niech porównają wyposażenie itp. Robotę przy pożarach i innych mz wykonujemy tą samą i zagrożenie jest to samo. Niestety wyposażenie już nie.

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: dh.michal »

michanio pisze:
Niech Prezes zrobi rundkę po wiejskich jednostkach i niech zobaczy jak chłopaki pracują tym co mają. Niech w końcu zobaczą problemy bieżące małych jednostek.
To też jest dobrym pomysłem który postanowiłem także ująć w liście.

Moja prośba napiszcie swoje jednostki, żebym mógł je wpisać bo warto podać konkretne przypadki, a nie Prezes sam sobie wybierze.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: dh.michal »

Druhowie koledzy dowiedziałem się dziś, że dh. Prezes Waldemar Pawlak otrzymał list który wysyłałem w imieniu nas wszystkich, więc moja propozycja czekamy na odpowiedź do końca kwietnia, a potem na 4 maja na nasze wielkie święto niech najmą się tym media.
Pozdrawiam
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: Fredek »

michanio pisze:Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie (oczywiście gdy ZG odpowie na nasz "protest") aby kazda gmina przygotowała listę OSP w swojej gminie które nie posiadają umundurowania specjalnego. Czyli należałoby zrobić tak: Jednostki KSRG mało która chyba nie posiada nomexów :) więc systemowe (koledzy z systemu nie obrażajcie się :) ) jednostki które już posiadają nomexy i te jednostki, które nie uczestniczą w żadnych akcjach (nawet do traw nie wychodzą) tylko ze sztandarem do kościoła to tego typu jednostki ja bym od razu odrzucił i zgłosiłbym tylko te jednostki, które aktywnie uczestniczą w życiu straży jak i w akcjach ratowniczych. Myślę że nie jest to głupi pomysł bo sprzęt zostałby przekazany potrzebującym jednostkom.

co do listu oczywiście podpisuję się :)
Kolego zejdź na ziemię. Zamiast przygotowywać listę niech po prostu zakupi z dotacją od ZOSP. To jej obowiązek ustawowy. Nie żądaj ode mnie z drugiego końca kraju, abym ja ze swoich podatków finansował Twoje nomexy. Ty działasz dla dobra swoich współziomków więc niech zapewnią Ci bezpieczeństwo. Jakaś totalna paranoja (i niewiedza), bije z treści tych wypowiedzi "prezes ma dać a my będziemy stać i żądać". My na pierwsze USP zarabialiśmy na festynach, dziś zbieramy złom aby rozbudować remizę (oczywiście z udziałem gminy i ZOSP)
Tak na marginesie parę lat temu na zjeździe wojewódzkim jeden z delegatów biadolił jak to w wtedy jeszcze XX wieku do pożarów jeżdżą traktorem z przyczepą. No i co z tego, w tym roku byłem na Bawarii i tam też nadal jeżdżą (co prawda tylko sprzęt a strażacy pieszo na rowerach albo własnymi autami i w nomexach). A w gminie tego biadolącego już dawno są we wszystkich jednostkach samochody (część jednostek rozwiązano). Tylko czy dzięki tym samochodom mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej od Bawarczyków?

tomasz1001
Posty: 10
Rejestracja: czw 10 maja 2012, 11:50
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: tomasz1001 »

Trochę odbiegamy od tematu, ale chciał bym wiedzieć na co wydajecie pieniądze uzyskiwane z Gminy lub ZG? skoro nie możecie kupić sobie odpowiedniego ubrania, proponował bym zacząć od pisma do Wójta, to jemu powinno bardziej zależeć na bezpieczeństwie swoich pracowników.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Helikoptery dla OSP

Post autor: podymacz »

I wiatrakowce to wcale nie był żart na prima aprilis... STRAŻAK nr. 5/2012. Strona 21, czytajcie AMBITNE PLANY.

Więc jednak te bzdury stają się faktem.... :evil:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat