Słaby zasięk w terminalu gsm

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
zorro42
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 22:33
OSP (gm., woj.): Brańszczyk, mazowieckie
Status: Offline

Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: zorro42 »

Witam. Mam pewien problem z termimalem gsm, to zmaczy mamy słaby zasięg odkąd ocieplili nam garaź! Najlepszy zasięg to 32% a czasem mniej albo w cale! Prubowałem samemu przedłuźyć antene ale zasięg był jeszcze gorszy, pewnie nie fachowo połączyłem kable albo sam nie wiem?!? Może ktoś wie jak to zrobić? Jeszcze jedna sprawa, ma ktoś moze płyte z programem do terminla Dtg-53. Chciałbym bez wzywania serwisu wprowadzić numery telefonów i zmienić treść smsów. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: Intercooler »

Szczerze mówiąc u nas max. to 42% było, średnio jest około 30-35%. Według montera taki zasięg jest OK. Jeżeli zaświeci się pomarańczowa lampka to znaczy że jest już nie najlepszy, a czerwona to wiadomo. Jak masz zamontowaną antene?

Co do zestawu instalacyjnego, kosztuje ok. 120zł brutto, ale poszukaj wsród jednostek w powiecie może ktoś ma i Ci pożyczy :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Topic author
zorro42
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 22:33
OSP (gm., woj.): Brańszczyk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: zorro42 »

Antena jest w środku garażu i stoi na podstawce zamontowanej na ścianie około 2 metrów od terminala.
Chciałem ją wystawić na zewnątrz ale musiał był przedłużyć około 10m.
Szkoda że klawiaturo terminal można tylko zmienić istniejące numery telefonów :(
Pozdrowienia
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: Intercooler »

Próbujcie kombinować z położeniem anteny. U mnie np. najlepszy zasięg jest jakieś 10cm od terminalu, początkowo również wystawiliśmy najwyżej jak się da na tej podstawce ale było kiepsko. Po każdym przemieszczeniu anteny resetujcie terminal bo czasami dopiero po parunastu sekundach się zmienia % zasięgu. No ale jak mówie, u mnie obecnie jest między 30-40% i działa bez problemu, chociaż też byłbym spokojniejszy gdyby było jakieś 60%.
Obrazek
Awatar użytkownika

Topic author
zorro42
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 22:33
OSP (gm., woj.): Brańszczyk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: zorro42 »

Dzięki za rady!

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Słaby zasięg w terminalu gsm

Post autor: Sylwek »

Najlepiej byłoby wynieść antenę na zewnątrz. Oczywiście wiąże się to z kłopotami - ochrona odgromowa i przedłużenie przewodu. W przypadku ochrony odgromowej warto antenę "schować" w strefie ochrony istniejącej instalacji odgromowej (nisko, daleko od przewodów odgromowych) (100% pewności, że jakieś przepięcie nie przyjdzie i nie upali terminala nigdy nie będzie, nawet jak siedzi w środku).

Natomiast jeśli chodzi o przedłużanie przewodów to praktycznie dla tej częstotliwości łączenie powoduje bardzo duże straty i nie powinno być robione. W praktyce najlepiej byłoby kupić całkiem nowy, niskostratny przewód koncentryczny i go zamontować. Tylko nie wiem, czy w Waszej antenie da się to zrobić. Można jeszcze kupić jakąś lepszą antenę GSM (pełno tego bo stosuje się do modemów) od razu z dłuższym przewodem.

Natomiast najprostsze co można zrobić to zmienić kartę operatora. Sprawdźcie przy zamkniętych drzwiach garażowych na swoich prywatnych telefonach, która sieć ma u Was najlepszy zasięg i kupcie taką kartę, najlepiej na testy PrePaid - może wystarczy.


PS: co to za nalepka identyfikacyjna jednostki? zawsze mnie uczyli, że OSP ma swój znak i obszywa się srebrem
PS2: aaaa to już jasne - ciekawe czy mundurów galowych też złotem obszytych używacie? zawsze złoto lepsze niż srebro no nie? poza tym na remizie warto napisać Jednostka Ratowniczo Gaśnicza
PS3: no to fajny prezes - widać obcykany z regulaminami związku którym przewodzi na szczeblu gminnym
Ostatnio zmieniony pn 23 sty 2012, 12:53 przez Sylwek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika

Topic author
zorro42
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 22:33
OSP (gm., woj.): Brańszczyk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: zorro42 »

Karte mamy w Erze,podobno ma najlepszy zasięg!? Ja mam w pley i w garażu nie mam wcale zasięgu!
Ps.a jeśli chodzi o ten naszywki to można powiedzieć że to są "hybrydy" troche z psp i troche z osp, tak nan się podobało i tak zamówiliśmy, nawet prezes gminny nie miał nic przeciwko temu!
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: Intercooler »

Koledzy nie chce zakładać nowego tematu, potrzebuję wyjąć karte SIM z DTG-53, nie popatrzyłem przy montażu gdzie ją umieszczał monter i teraz nie wiem jak do niej dojść. Może ktoś z Was wie?
Obrazek
Awatar użytkownika

Topic author
zorro42
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 22:33
OSP (gm., woj.): Brańszczyk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: zorro42 »

Trzeba odkręcić panel z wyświetlaczem i tam jest karta!
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: Intercooler »

Dzięki Kolego, zastanawiałem się właśnie czy jest gdzieś dostępna od zewnątrz czy jej wyjęcie wymaga większej ingerencji. Pozdrawiam :)
Obrazek

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: Słaby zasięk w terminalu gsm

Post autor: marten10 »

witam w naszej OSP po zamontowaniu DTG-53 dla poprawienia zasięgu sprawdziłem wszystkich operatorów i wybrałem najlepszy zasięg u nas jest to era ale trzeba sprawdzić w jednostce oddalonej o 20 km mają plusa przy zmianie karty trzeba wejść w menu i zmienić numer centrum sms.no i oczywiście numer pin.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat