IFEX 3000

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
dh. Jeff
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 02 lut 2012, 13:55
Status: Offline

IFEX 3000

Post autor: dh. Jeff »

Witam wszystkich strażaków.
Mam pytanie do was o IFEX 3000 - jest to "Gaśnica nowej generacji składa się ze zbiornika ze sprężonym powietrzem oraz dziesięciolitrowego kanistra z wodą. IFEX 3000 okazuje się szczególnie przydatny w gaszeniu pożarów w miejscach niedostępnych, do których nie może dojechać wóz strażacki" sprzęt ten wyrzuca pod wysokim ciśnieniem wodę a ta tworzy ''mgiełkę" wodną , dzięki czemu pożar w mieszkaniu może być szybko opanowany i przede wszystkim nie ma strat poprzez wylaną dużą ilość wody .
Taką "gaśnice" widziałem w straży Węgierskiej , i uważam może to zrewolucjonizować dotychczasową metodę gaszenia . Zwracam się do was drodzy strażacy czy w waszych jednostkach OSP lub KSRG nie ma takiego sprzętu . Prosił bym was o odpowiedz jak ten sprzęt sie sprawuje i najważniejsze jaka jest jego cena :D .
POZDRAWIAM dh.JEFF

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: Sylwek »

Ten nowoczesny sprzęt gaśniczy pojawił się w PSP jakieś 10 lat temu. Jedyne praktyczne zastosowanie przy którym się sprawdził to zabawianie widzów na pokazach. Obecnie w większości przypadków zalega gdzieś w głębokich zakamarkach magazynów - możliwe, że jak pogadasz to Ci to dadzą.
Słyszałem o przypadku, gdzie nieumiejętnie użyty przyczynił się do poparzenia strażaka w czasie akcji po czym IFEX został zdjęty z wozu.

pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: pietruch »

Za malo wody ma ten sprzęt żeby mógł być skuteczny, brakuje już niewiele do opanowania pożaru ale już nie ma czym ugasić jak coś mgłowego to może agregat gaśniczy. Silnik spalinowy, zbiornik wody, pompa wysokociśnieniowa.
Firma Supo Cerber z Krakowa oferuje agregaty Fogtec, mają na stronie u siebie kilka ciekawych filmików.
A ten ifex to nawet do dogaszania tlących się miejsc w lasach nawet się nie nadaje moim zdaniem.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: kamil237 »

Mamy... Tfu... Mieliśmy to u siebie. Nie wiem skąd to się wzięło ale wiem że używaliśmy to to ze 2 czy 3 razy do pokazów. Już nie mamy i nie używamy bo ani to przydatne ani efektowne. Nawet do końca nie mam pewności co się z tym stało... Chyba lokalny właściciel tartaku sobie to wziął jako dodatkowe "zabezpieczenie". Nie ważne. Jakoś za tym nie tęsknimy.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

FFWPIETRAS
Posty: 54
Rejestracja: ndz 18 maja 2008, 23:52
Lokalizacja: MYSŁOWICE - JANÓW
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: FFWPIETRAS »

Polska firma FASER (www.eurofaser.pl) też produkowała podobne urządzenie do impulsowego gaszenia typu ifex.

Jeżeli chodzi o gaszenia z użyciem małej ilości środka gaśniczego to bardzo skuteczne są agregaty OERTZEN HDL 250 oraz UHPS ROSENBAUER tylko trzeba odpowiednio wyszkolic osoby do obsługi bo jak pokazuje rzeczywistość to niektórzy druhowie mają problemy z gaszeniem pożaru przy użyciu agregatu AWP 40/80

Topic author
dh. Jeff
Posty: 4
Rejestracja: czw 02 lut 2012, 13:55
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: dh. Jeff »

Cena tego IFEXA jest bardzo duża ( jak na budżet mojej jednostki ) , cena tego sprzętu na czeskiej stronie wynosi ok. 5 tyś
euro tak więc uważałem że tylko ze względu na cenę nie jest on używany w polsce .
Dzięki za wyjaśnienia :wink:

FFWPIETRAS
Posty: 54
Rejestracja: ndz 18 maja 2008, 23:52
Lokalizacja: MYSŁOWICE - JANÓW
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: FFWPIETRAS »

Polski odpowiednik IFEX-u czyli Impulsowy Pistolet Gaśniczy FASER

http://www.targi-internetowe.pl/item103 ... ipg_1.aspx
Awatar użytkownika

TSP
Posty: 343
Rejestracja: pt 28 mar 2014, 11:11
OSP (gm., woj.): OSP Cała Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: IFEX 3000

Post autor: TSP »

pietruch pisze:Za malo wody ma ten sprzęt żeby mógł być skuteczny, brakuje już niewiele do opanowania pożaru ale już nie ma czym ugasić jak coś mgłowego to może agregat gaśniczy. Silnik spalinowy, zbiornik wody, pompa wysokociśnieniowa.
Firma Supo Cerber z Krakowa oferuje agregaty Fogtec, mają na stronie u siebie kilka ciekawych filmików.
A ten ifex to nawet do dogaszania tlących się miejsc w lasach nawet się nie nadaje moim zdaniem.
IMPORTER FOGTECA za 50% wartości w PL:))

http://olx.pl/oferta/pompa-agregat-wyso ... fe9b91a4a8
-=Boss-Fire=-
mail; bossfire@op.pl
http://www.bossfire.pl
+48 784 490 925 (9.00-18.00)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat