Mocowania sprzętu

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Strefa998
Posty: 87
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Mocowania sprzętu

Post autor: Strefa998 »

Witam :)

Nowa prądownica, nowe aparaty AODO, nowa motopompa czy kurtyna sprawiają sporo radości do momentu aż przychodzi zamocować je w samochodzie .

Jak sobie z tym radzicie? Czy macie z tym problem? Może jakieś ciekawe rozwiązania?
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: fire45 »

I że niby chcesz wprowadzić 'nasze' rozwiązania do 'swojej' oferty?

Topic author
Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: Strefa998 »

Raczej chce korzystając z Waszych i swoich doświadczeń (również jestem strażakiem) zapełnić lukę...
Gdy przeszedł do mojej OSP samochód to ogromnym problemem było umocowanie sprzętu... gminą chcąc zaoszczędzić kupiła goły wóz " a Ty się strażaku męcz ".

Nie wiem, może u Was nie ma tego problemu. A jeżeli jest takowy to chcę mieć ofertę wynikającą z potrzeb strażaków z ich doświadczeń :)
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

Mercedes 1329
Posty: 4
Rejestracja: sob 10 mar 2012, 09:10
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: Mercedes 1329 »

Nie wiem jak u was ale w mojej jednostce stosujemy gumy ( rozciągliwe sznurki zakończone haczykami)
które można używać do różnego sprzętu po prostu zaczepiamy np. prądownice do blatu półki by nie "latała " po samochodzie .
Moim zdaniem jest to bardzo przydatny "sprzęcik , dodam że samemu można zrobić sobie takie gumki w zależności od chcianej długości .

pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: pietruch »

A że tak powiem uchwyty typu quick fist to złe??
My na graty typu przełącznik, smok mamy taki "talerzyk" z wycięciami takimi jak ma łącznik w sprzęcie. Działa to tak jak spinanie sprzętu z wężem.

Topic author
Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: Strefa998 »

Kolega chyba mówi o takich talerzykach jak ze zdjęcia
Obrazek

Faktycznie sprawdzają się. Wcześniej mieliśmy plastikowe, które wyłamywały się
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: DanielOSP »

My do mocowania prądownic, rozdzielaczy itp. stosujemy specjalne nasady 52 i 75, które kolega Strefa998 ma u siebie w ofercie. Jest to dobre rozwiązanie bo i sprzęt się naprawdę mocno trzyma i zajmuje mniej miejsca w samochodzie. Do innego sprzętu stosujemy standardowe paski mocujące. A jeśli chodzi o problemy z mocowaniem sprzętu to przede wszystkim brak miejsca na samochodzie:)

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Mocowania sprzętu

Post autor: bogdanskarbnik »

Równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie nasad od zużytych węży , trzeba tylko poprosić zaprzyjaźnionego tokarza i stoczyć (splanować) zewnętrzną część nasady by można ją przykręcić do płaskiej powierzchni półki.Takie rozwiązanie mamy na naszym Magirusie.oczywiście trzeba zostawić kły i usunąć uszczelki by lekko można mocować np. prądownicę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat