Selektywne wywo³ywanie.

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Mariusz Polak
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 lut 2011, 18:39
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Rychnów
Status: Offline

Re: Selektywne wywolywanie.

Post autor: Mariusz Polak »

Witam,
Proszę zapoznać się z tą stroną:
http://www.softalert.pl

Sami przekonajcie się, że czas powiadamiania Jednostek OSP i wszystkich strażaków może być znacznie krótszy, zobaczcie jak wygląda najnowocześniejszy i najskuteczniejszy obecnie system alarmowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy.

W razie potrzeby oto kontakt do mnie GSM: 535-335-998 lub 601-865-045
Pozdrawiam,
Mariusz Polak, SOFTALERT

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: Sylwek »

Jak podacie jakieś konkretne informacje o Waszych rozwiązaniach to będzie się można do tego odnieść. Straciłem 10 minut na przeglądanie Waszej strony i nie dowiedziałem się absolutnie nic.

Na początek jedna uwaga - systemy w PSP istnieją, systemy w CPRach są wdrażane ale za pewne będą kompatybilne z istniejącymi. Ogrom jednostek (na pewno te bardziej aktywne i posiadające odpowiednie środki) ma już od dawna urządzenia do selektywnego alarmowania - jeśli Wasz system ma mieć jakiekolwiek szanse powodzenia to musi być kompatybilny z istniejącymi rozwiązaniami. Nikogo nie będzie stać na zmianę całego systemu w powiecie (PSP i OSP), bo jakiejś jednostce czy gminie zamarzy się założyć Wasz system a znając dyspozytorów i wydziały operacyjne PSP - jak będziecie chcieli postawić tam jakieś dodatkowe urządzenie nie działające z rozwiązaniami Abakusa to nie liczyłbym na powodzenie.

Mimo moich obaw życzę powodzenia i mam nadzieję, że system naprawdę będzie ciekawy.

PS: Co to znaczy 100% skuteczność zaalarmowania? Jak będę na wakacjach w ciepłych krajach to mnie teleportujecie do remizy?

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: Tiger »

Zajrzałem na stronę - ani opisu działania, ani ceny, nie mówiąc o tym, co również wspomniał Sylwek - na ile jest to kompatybilne z obecnymi rozwiązaniami używanymi na PSK. Jak dla mnie za mało danych, żeby się tym zainteresować na poważnie - a szukamy aktualnie jakiegoś rozwiązania dla 2 jednostek.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl
Awatar użytkownika

dominiktdk
Posty: 12
Rejestracja: śr 26 sty 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Kuryłówka, podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: dominiktdk »

Jeśli szukacie czegoś konkretnego- to skontaktujcie się ze mną pod numerem 669335297- System dedykowany dla jednostek OSP dysponujących mniejszym budżetem, a co najmniej równie funkcjonalny co dotychczas oferowane rozwiązania na rynku. Z tym że mój system posiada rozbudowane funkcje automatyki już w wersji podstawowej. Wszelkich konkretnych i szczegółowych info udzielę na maila bądź przez telefon. warto też zajżeć tutaj: http://alarmrzeszow.pl/osp.php
pozdrawiam
DOMINIK, FIRMA DOMI-TRONIK
Ostatnio zmieniony pt 13 maja 2011, 19:32 przez dominiktdk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

dominiktdk
Posty: 12
Rejestracja: śr 26 sty 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Kuryłówka, podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: dominiktdk »

Aha! zapomniałbym... Na ile system jest kompatybilny z rozwiązaniami używanymi na PSK?? a jakie są u Was zastosowane?? piszcie najlepiej na maila a chętnie pomogę...
e-mail: dominik.sliwa@o2.pl

gospodarz
Posty: 36
Rejestracja: pt 18 mar 2011, 12:20
OSP (gm., woj.): Poręba krzemieda Śląskie
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: gospodarz »

Witam serdecznie szukam taniego rozwiazania i skutecznego chodzi mi dokladnie o selektywne wywolanie, mam takie pytanie czy musze mątowac np.DSP50 i pozniej centralke SMS czy moge zamątowac sama centralke SMS i czy ma ona mozliwos zalaczenia syreny? Jestem nowicjuszem tak ze lizcze na zrozumienie;) chcemy jak naj taniej zamatowac system poniwaz reanimujemy swoja jednostke wiec wiecie jak jest z kasa;(
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: kamil237 »

Centralka SMS czyli terminal GSM tak ma możliwość załączania syreny tylko sposób alarmowania odbywał by się w zupełnie inny sposób niż przy typowej stacji DSP. Gdybyście zamontowali tylko terminal GSM to dyspozytor mógłby was zaalarmować tylko poprzez wysłanie z góry ustalonej wiadomości tekstowej na numer terminala. Terminal otrzymując wiadomość o określonej treści rozpoznał by ją jako "alarm" i rozpoczął procedurę alarmowania. Tylko pozostaje pytanie o efektywność takiego systemu, np. awaria sieci GSM lub jej przeładowanie wtedy MSK/PSK was nie zaalarmuje. Druga sprawa to czy dyspozytor w ogóle będzie chciał was alarmować w ten sposób gdy np. niedaleko będzie miał jednostkę z systemem DSP. Wcisnąć przycisk jest łatwiej niż wysyłać do was specjalnego SMSa. Można się zastanowić nad tym systemem tylko zanim podejmiecie jakieś decyzję udajcie się do dyspozytora i najpierw pogadajcie z nim co myśli o takim sposobie alarmowania...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

ostry91
Posty: 12
Rejestracja: pt 18 mar 2011, 18:46
OSP (gm., woj.): Kępno, Wielkopolska
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: ostry91 »

Witam, Mam kilka pytań co do selektywnego wywoływania. Gdyby ktoś mógł to proszę o kontakt gg 34178466.

freze
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 10:12
OSP (gm., woj.): Zaborowice gm. Mniów woj. Świetokrzyskie
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: freze »

Witam
Mam takie pytanie.
Czy da rade skonfigurować pager bezpośrednio z dsp-50?? Czy trzeba kupować terminal GSM??
Z góry dzięki za informacje.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: kamil237 »

freze pisze:Witam
Mam takie pytanie.
Czy da rade skonfigurować pager bezpośrednio z dsp-50?? Czy trzeba kupować terminal GSM??
Z góry dzięki za informacje.
Kolego a kto Ci powiedział, że do obsługi pagerów potrzebny jest terminal GSM? Terminal powstał po to aby obsługiwać głownie telefony komórkowe a nie pagery. Do obsługi pagerów masz właśnie dsp - 50. W sprawie konkretów oraz kosztów najlepiej kontaktuj się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji przedstawicielem firmy platan z Sopotu.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Mariusz Polak
Posty: 4
Rejestracja: wt 22 lut 2011, 18:39
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Rychnów
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: Mariusz Polak »

Witam,

przepraszam z góry za tak długi czas odpowiedzi, ale już podaje konkretne informacje, lada dzień ukażą się one również i na mojej stronie internetowej, przepraszam również za ich brak, wszystko postaram się nadrobić.

"Na początek jedna uwaga - systemy w PSP istnieją, systemy w CPRach są wdrażane ale za pewne będą kompatybilne z istniejącymi. Ogrom jednostek (na pewno te bardziej aktywne i posiadające odpowiednie środki) ma już od dawna urządzenia do selektywnego alarmowania - jeśli Wasz system ma mieć jakiekolwiek szanse powodzenia to musi być kompatybilny z istniejącymi rozwiązaniami. Nikogo nie będzie stać na zmianę całego systemu w powiecie (PSP i OSP), bo jakiejś jednostce czy gminie zamarzy się założyć Wasz system a znając dyspozytorów i wydziały operacyjne PSP - jak będziecie chcieli postawić tam jakieś dodatkowe urządzenie nie działające z rozwiązaniami Abakusa to nie liczyłbym na powodzenie. "
- chciałbym się odnieść do tego, mianowicie Mój Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy nie jest kompatybilny z DSP-50 ale też i być nie musi ponieważ urządzenia wykorzystywane w Moim systemie są zdecydowanie bardzie zaawansowanymi urządzeniami niż w DSP-50. Dopinam już wszystko na ostatni guzik aby Mój Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy był zintegrowany z SWD, jego twórcą jest wspomniany Abakus, wtajemniczeni wiedzą co to za system. Z tego właśnie względu nie muszę integrować się z DSP-50 ponieważ alarmowanie jednostek odbywa się poprzez SWD i jednostki OSP, które dotąd mają "Selektywne Wywoływanie DSP-50" przez to nie muszą kupować żadnych dodatkowych urządzeń aby przystąpić do systemu, jego algorytm działania zamieszczam poniżej. Co więcej dla jednostek które nie mają jeszcze Selektywnego Wywoływania DSP-50 oferuję aktywację syreny strażackiej w cenie około 1/5 razem z instalacją w porównaniu z DSP-50!!

"Mimo moich obaw życzę powodzenia i mam nadzieję, że system naprawdę będzie ciekawy. " - rozumie Pańskie obawy ale system już działa w wielu jednostkach i jeszcze złego słowa nie usłyszałem, a wręcz przeciwnie ale myślę że nie miejsce tutaj żeby się chwalić i do tego wrodzona skromność nie pozwala;-)

"PS: Co to znaczy 100% skuteczność zaalarmowania? Jak będę na wakacjach w ciepłych krajach to mnie teleportujecie do remizy?" - zaalarmowanie to nie to samo co wzięcie udziału w akcji;-) otrzyma Pan powiadomienie o zdarzeniu ale czy Pan weźmie udział w akcji to już inna historia.

"Zajrzałem na stronę - ani opisu działania, ani ceny, nie mówiąc o tym, co również wspomniał Sylwek - na ile jest to kompatybilne z obecnymi rozwiązaniami używanymi na PSK. Jak dla mnie za mało danych, żeby się tym zainteresować na poważnie - a szukamy aktualnie jakiegoś rozwiązania dla 2 jednostek." - jak już wcześniej wspomniałem nadrobię wszystko na dniach, wystarczy na chwilę obecną wysłać do mnie zapytanie na maila biuro@softalert.pl i wszystko opisze dokładnie wraz z cenami, odpowiem dodatkowo na każde pytanie także pod tel 535-335-998.

"Witam serdecznie szukam taniego rozwiazania i skutecznego chodzi mi dokladnie o selektywne wywolanie, mam takie pytanie czy musze mątowac np.DSP50 i pozniej centralke SMS czy moge zamątowac sama centralke SMS i czy ma ona mozliwos zalaczenia syreny? Jestem nowicjuszem tak ze lizcze na zrozumienie;) chcemy jak naj taniej zamatowac system poniewaz reanimujemy swoja jednostke wiec wiecie jak jest z kasa;(" zapraszam do kontaktu ze mną biuro@softalert.pl

Algorytm działania Selektywnego Systemu Alarmowo-Wywoławczego:
Proces powiadamiania każdego z osobna strażaka-ochotnika rozpoczyna się w
momencie przyjęcia zgłoszenia poprzez dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej. Otrzymując zgłoszenie, dyspozytor wybiera
jednostki, które mają udać się na miejsce zdarzenia.W tym momencie, w jednostkach które zostały włączone do Selektywnego Systemu Alarmowo-Wywoławczego, zostają załączone syreny strażackie
oraz jednocześnie każdy z osobna strażak-ochotnik otrzymuje połączenie na swój telefon komórkowy,
dodam w tym miejscu że telefonów może być nieograniczona ilość, z tym że przy bardzo dużej ich liczbie mogą wystąpić niewielkie opóźnienia sekundowe. Dodatkowo aby zapewnić najwyższą jakość numery telefonów strażaków można na bieżąco dodawać, edytować poprzez stronę internetową.
Wracając do powiadamiania, podczas gdy każdy strażak należący do jednostki wywoływanej otrzyma połączenie na telefon, natychmiast udaje się do swojej jednostki OSP, tego połączenia może nie odbierać, może je odrzucić, nie ma to znaczenia co usłyszy w słuchawce telefonu ponieważ sam fakt połączenia oznacza akcję strażacką.
Po około 15 sekundach od otrzymania połączeń, powiadamianie na telefony zostaje ponowione i każdy ze strażaków otrzymuje je jeszcze raz, zrealizowane jest to w tym celu aby zwiększyć niezawodność powiadamiania w przypadku kiedy jakiś użytkownik przez chwilę mógł się znaleźć poza zasięgiem telefonu.
W czasie kiedy strażacy udają się do swojej jednostki OSP, dyspozytor w PSP ma jeszcze czas żeby wpisać jakieś dokładne informacje odnośnie zdarzenia, np lokalizacja, czyli gdzie ono miało miejsce, rodzaj zdarzenia np. pożar itp,
po wpisaniu tych informacji każdy z osobna strażak otrzymuje wiadomość SMS na swój telefon komórkowy, w ten sposób
dowiaduje się gdzie i jakiego rodzaju jest akcja. Tak naprawdę dziej się to wszystko równocześnie, czyli SMS może przyjść nawet między połączeniami, w chwili zdarzenia telefon wręcz się "urywa".
Mój system nie opiera się zatem głównie na wiadomościach SMS ponieważ są one niestety zawodne, głównym sposobem powiadamiania są połączenia telefoniczne oraz syrena strażacka, na temat stosowania
wiadomości SMS w ratowniczych Systemach Powiadamiania pisałem swoja Pracę Magisterską na Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu i jej wnioskiem końcowym była informacja, że wiadomości SMS nie są rekomendowane jako podstawowe narzędzie alarmowania o zdarzeniach, problem ten rozwiązałem myślę w 100%.

Dodam jeszcze że istnieje możliwość aby w momencie kiedy z danej Gminy część jednostek zdecyduje się na mój system, pozostałe włączam do systemu zupełnie za darmo, wtedy mają oni jedynie możliwość powiadamiania na telefony komórkowe ale dyspozytorzy z MSK maja wtedy o wiele większe możliwości działania.
Jestem również strażakiem-ochotnikiem dlatego wiem co to znaczy działać społecznie oraz z jakimi problemami borykają się jednostki OSP, również pod tym kątem powstał Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy, który mimo o wiele bardziej rozsądniejszej ceny posiada zdecydowanie większe możliwości od obecnie stosowanych systemów, co więcej system z miesiąca na miesiąc się rozwija aby zapewnić NAJWYŻSZĄ MOŻLIWĄ JAKOŚĆ ALARMOWANIA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH.

Bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie drogą telefoniczną 535-335-998, uwielbiam rozmawiać ze strażakami, szczególnie z OSP bo również mój chleb powszedni, zapraszam również do wysłania mi np wiadomości SMS z treścią informującą że chcą Państwo porozmawiać, na 100% oddzwonię.

Jeżeli chodzi o ceny Proszę pisać na maila: biuro@softalert.pl forum nie jest miejscem gdzie podawane mogą być takie informacje, wkrótce pojawią się one na mojej stronie internetowej www.softalert.pl

P.S. Przepraszam za mój język w niektórych zdaniach, chciałem odpisać na wszystko mimo braku czasu, ale jeżeli pojawią się dodatkowe pytania, może coś przekręciłem to Proszę pisać również na tym forum lub na podanego powyżej maila.

Pozdrawiam,
Mariusz Polak, SOFTALERT

ostry91
Posty: 12
Rejestracja: pt 18 mar 2011, 18:46
OSP (gm., woj.): Kępno, Wielkopolska
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: ostry91 »

Witam Koledzy ! :)

Mam pytanka do Druhów którzy mieli montaż selektywnego wywoływania w niedalekiej przeszłości. (razem z terminalem GSM )
1. Jaki był całkowity koszt urządzeń ?
2. Jakie urządzenia trzeba kupić dodatkowo ? (anteny itp)
3. Czy ma ktoś namiar na montera w pobliżu południowej WLKP i ile średnio woła monter za swoją robotę.

Jeśli macie dodatkowe informacje to z chęcią się dowiem co i jak ;)

Z góry dzięki za odp.

o.s.p.
Posty: 41
Rejestracja: wt 26 kwie 2011, 08:03
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: o.s.p. »

u nas zakładano na wiosnę selektywne i kosztowało to (DSP 52BS + GSM + antena kierunkowa + dojazd i montaż) 6300 zl z Vat

freze
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 10:12
OSP (gm., woj.): Zaborowice gm. Mniów woj. Świetokrzyskie
Status: Offline

Re: Selektywne wywo³ywanie.

Post autor: freze »

Witam

Znalazłem stary pager jak go skonfigurować z dsp 50??

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re:

Post autor: ospglinik »

prezesbogdan pisze:pierwszy raz słyszę żeby KG PSP nakazywała wymianę radiotelefonow w selektywnym na motorolę. Ktoś pewnie nabil was w butelkę bo chciał zarobić. W naszym powiecie nikt o tym nie słyszał. Selektywne chodzi na radiotelefonach Motorola , ICOM i ALAN C140 każdy ma taki system na jaki go stać i nikt na nikim nie wymusza wymiany. Jeśli chodzi o powiadamianie na komórki to dobra sprawa, kilka jednostek z powiatu już to ma. Jest to małe "ale" tak jak Krzysiek mówi może być sieć przeładowana i sygnał dotrze nie wiadomo kiedy .Komórka jest o tyle lepsza dla strażaka bo o niej się zawsze pamięta a pager to jest różnie , ktoś zapomni z domu , ktoś nie doladuje baterii.
kolego czego się dziwisz przecież w PSP tylko motorolę używają bo twierdzą że to najlepszy sprzęt ,a dla nich lepiej bo jak my mamy te same i oni nie mają zakłóceń :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat