Strona 1 z 5

Selektywne wywo³ywanie.

: pn 09 sty 2006, 00:49
autor: kdatta
Cze¶æ!

Otrzyma³em wiele pytañ dotycz±cych selektywnego wywo³ywania jakie posiada moja OSP. Dlatego te¿ postaram siê odpowiedzieæ na Wasze pytania:

1. Nie trzeba byæ w KSRG, aby zamontowaæ sobie w remizie selektywne wywo³ywanie. Po prostu zakupcie urz±dzenie i poinformujcie o tym Waszego Komendanta Powiatowego, aby odt±d informowano Wasz± OSP za po¶rednictwem przystawki DSP. Tak jest w naszej gminie.

2. Nie trzeba mieæ selektywnego wywo³ywania, aby zainstalowaæ sobie terminal GSM do powiadamiania na tel. komórkowe stra¿aków. http://www.robotec.pl/terminal.htm

3. Jednym z oferowanych na terenie Polski rozwi±zañ jest zakup systemu przywo³awczego PG-500. Bardzo fajne rozwi±zanie. Poczytajcie na stronie http://www.robotec.pl/pager.htm Firma Robotec w ostatnim czasie wprowadzi³a na Polski rynek wiele nowo¶ci i dlatego POLECAM kontakt z t± firm±. Jestem jednym z wielu zadowolonych klientów firmy ROBOTEC :P
Zadzwoñcie do firmy, a z pewno¶ci± poradz± Waszej OSP jaki system najlepiej u Was siê sprawdzi. Ka¿da OSP ma inn± specyfikê dzia³ania i innego sprzêtu ³±czno¶ci potrzebuje.

Krzysztof

: pn 09 sty 2006, 20:44
autor: krzysztof siwek
To rzeczywiście interesująca sprawa. Mamy sysytem selektywny DSP 50 firmy Platan. Działa to dobrze ale pagery są piekielnie drogie. Tu pagery kosztują sto pięćdziesiąt kilka złotych plus 7% VAT to prawie czterokrotnie taniej niż w Platanie. Przystosowanie DSP do pagerów Robotec to wydatek około 150 zł. Mówiąc krótko przeróbka + 3 pagery to tyle samo co 1 pager Platan. Warte przemyślenia. Cześć Krzysiek.

: wt 10 sty 2006, 00:25
autor: kdatta
Dzwoñ do Roboteca i z pewo¶ci± sie dogadzasz. Ja na nich nie mogê narzekaæ. Takie rozwi±zanie jak opisa³e¶ ma ju¿ kilka znanych mi jednostek. Bo 450 z³ plus VAT za pegera to lekka przesada ! :(

Krzysztof

: wt 10 sty 2006, 09:07
autor: krzysztof siwek
Już rozmawiałem i jest to do zrobienia. A 450 zł kosztuje najtańszy pager dźwiękowy. Odpowiednik tych z Roboteca to sporo drozej.

: wt 10 sty 2006, 15:06
autor: Sylwek
krzysztof siwek pisze:
[...]Przystosowanie DSP do pagerów Robotec to wydatek około 150 zł. Mówiąc krótko przeróbka + 3 pagery to tyle samo co 1 pager Platan. Warte przemyślenia. [...]
Trzeba jeszcze uwzględnić cenę radiotelefonu... minimum motorola GM 140 - cena chyba conajmniej jakieś 1100 PLN... no chyba że macie taką zbyteczną albo możecie kupić taniej z dotacją.
Sylwek

: śr 11 sty 2006, 09:04
autor: krzysztof siwek
My w swoim selektywnym DSP mamy Motorolę GM 340 i już nie musimy radia kupować. W ubiegłym roku takie było zalecenie KG PSP. Zagrozili nam, że wszystkie systemy selektywne muszą być wyposażone w Motorolę bo inaczej PSK nie będzie ich włączać. I wymieniliśmy. Akurat likwidowaliśmy 1 samochód i radio było do wzięcia bez zakupu. Ale pewnie są systemy z innymi radiotelefonami. I tam będzie problem. My jednak nie myślimy o SMS-ach, pager zawsze bdzie miał przewagę - jednoczesne zawiadomienie wszystkich bez względu na tłok u operatora. Pozdrawiam Krzysiek.

: śr 18 sty 2006, 23:54
autor: prezesbogdan
pierwszy raz słyszę żeby KG PSP nakazywała wymianę radiotelefonow w selektywnym na motorolę. Ktoś pewnie nabil was w butelkę bo chciał zarobić. W naszym powiecie nikt o tym nie słyszał. Selektywne chodzi na radiotelefonach Motorola , ICOM i ALAN C140 każdy ma taki system na jaki go stać i nikt na nikim nie wymusza wymiany. Jeśli chodzi o powiadamianie na komórki to dobra sprawa, kilka jednostek z powiatu już to ma. Jest to małe "ale" tak jak Krzysiek mówi może być sieć przeładowana i sygnał dotrze nie wiadomo kiedy .Komórka jest o tyle lepsza dla strażaka bo o niej się zawsze pamięta a pager to jest różnie , ktoś zapomni z domu , ktoś nie doladuje baterii.

: czw 19 sty 2006, 12:27
autor: wolny
czy mo¿e kto¶ to przet³umaczyæ

: pt 14 lip 2006, 23:09
autor: Antonio08
Ma ktoś może podłączony terminal gsm firmy ROBOTEC do stacji obiektowej DSP-50 firmy Platan? Chodzi mi o to czy to ze sobą współpracuje i czy były potrzebne jakieś przeróbki.

: sob 15 lip 2006, 13:31
autor: Krzyś
Witam

Będą te urządzenia ze sobą pracować.
Firma robotec ma swoją stronę internetową oraz adres mailowy, wpisz w wyszukiwarce robotec i znajdziesz ich bez problemu.

Pozdrawiam

Krzyś

: sob 15 lip 2006, 18:56
autor: Antonio08
Strone odwiedzałem i rozmawiałem też z nimi przez telefon, ale chcemy mieć pewność, że to bedzie współpracowało, a nie chcemy przepłacać. terminal Platana kosztuje 1070 + montaż 600 - 700 zł, chyba, że zamówimy terminal w powiatowej PSP za 1370 to oni nam go założą bo wysyłają swojego człowieka na kurs, a DTG-52 musi założyć uprawniony monter, żeby dostać gwarancje i w dodatku trzeba zmienić oprogramowanie DSP żeby działało (tak mi monter powiedział) z lerminalem tej samej firmy. W terminalu ROBOTEC wystarczy tylko podłaczyć kilka kabelków i może to zrobić każdy elektryk lub ktoś kto się na tym zna, a gwarancje i tak się dostanie na 2 lata (rok dłużej niż daje Platan). Chciałem tylko wiedzieć czy to prawda co mówi firma ROBOTEC (że działa bez problemów).

: ndz 16 lip 2006, 18:59
autor: Krzyś
Witam

Gdzieś tu jest temat dotyczący selektywnego. Tam dowiesz się więcej. Ja nie mam terminala GSM, a mam podłączone pagery robotec i działają więcej niż poprawnie.

Pozdrawiam

: ndz 06 sie 2006, 17:28
autor: star266
a moze pi ktos powiedzieć co to są pagery??

: ndz 06 sie 2006, 19:55
autor: fireman90
a pi się wydaje, że chwilowo taka wiedza Ci nie potrzebna.
Jak już zostaniesz członkiem jakiejś OSP przejdziesz odpowiednie szkolenie to na pewno się dowiesz (za jakieś 2-3 latka).

: ndz 06 sie 2006, 20:35
autor: star266
a ja chce wiedziec teraz :D