Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
adamus79
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 19:21
OSP (gm., woj.): OSP Jasionka gm. Parczew woj Lubelskie
Status: Offline

Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: adamus79 »

Witam koledzy DRUHOWIE!
Nie wiem po dzisiejszym dniu czy płakać czy się cieszyć?!
W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dotację na nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Suma kasy we wniosku opiewała na 130000tys. z czego 65tys ZOSPRP 50 tys Ochrona środowiska 10 tys Urząd miasta i gminy 5tys dotacja z KSRG -no i sukces, ale połowiczny mamy w sumie coś ok 105-110 tys Problem polega na tym iż dziś byliśmy na spotkaniu w ZOSP w Lublinie gdzie była pokazówka firmy FRANK -CARS :evil: Najtańszy Transit oferowany przez nich to ok 145 tys brutto, więc brakuje nam ok 35 tys. których nie da się zdobyć..... Trzeba będzie rozpisać przetarg na taką kwotę jaką posiadamy Czy koledzy mają jakieś doświadczenie w zakupie nowego auta za takie pieniądze? Czy da się coś kupić i ewentualnie co i w jakiej konfiguracji? Oczywiście nie marzymy o zabudowie kontenerowej bo to dla nas cena kosmos Myślimy o aucie typu ,,kombi" do połowy przeszkolonego, Auto ma służyć nam raczej jako SLRt niż gaśniczy
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi co do auta

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: fire45 »

Panowie... skoro już wydajecie taką sumę pieniędzy, kupcie coś w zabudowie kontenerowej.
Postarajcie się też o jakiś zbiornik np. 400l i macie auto - marzenie!

Skontaktujcie się przede wszystkim z firmą Bocar. Przedstawcie sytuację - myślę, że coś wymyślą. ;)
Ciekawa jest także oferta DRAGONa http://otomoto.pl/ford-transit-pozarnic ... 28706.html

Dozbierajcie jeszcze te 10 tys. Jak? Sponsorzy - wysyłajcie pisma do każdej firmy z okolicy,
przedstawcie szczegółowo Waszą sytuację. Wytłumaczcie co chcecie kupić, ile Wam brakuje, ile macie.
Do tego zorganizujcie zbiórkę złomu... Kombinujcie.

Przemyślcie sytuację. To zakup na kilka jak nie kilkanaście lat. Warto poczekać, dozbierać i mieć coś porządnego.

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: lukaszkwiat »

Witam z tego co wiem to koszt samochodu Peugeot Boxer z zabudowa kontenerową z firmy „PEUGEOT ASO DUDEK” w Częstochowie około 135 tys zł. Może by zejść z wyposażenia dodatkowego (wyciągarka, radiostacja, koła letnie, maszt oświetleniowy - to wszystko przykłady! ) to może się uda uzyskać oczekiwana cenę.
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
adamus79
Posty: 41
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 19:21
OSP (gm., woj.): OSP Jasionka gm. Parczew woj Lubelskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: adamus79 »

Tego z ,, DRAGONA" -widziałem już dawno 120tys ale netto :cry: ty z 8% VAT daje prawie 130.... Co do sponsorów ech wschód polski i wszystko jasne Niestety na lini Wisły kończy się kasa a zaczyna bieda Żeby było ciekawiej jednostka od 13 lat w KSRG jak do tej pory z jednym GBM 2/8 bez hydrauliki :shock: zestaw PSP R1 dopiero od ostatniego roku.... Tak więc cieszymy się z tego co udało się zebrać :lol: i będzie trzeba się jakoś sprężać Ps. dzwoniłem dziś do ASO Dudek oni też tam robią zabudowy tyle że na autach Peugeot Mają mi na jutro puścić ofertę na e-mail

yeti25
Posty: 38
Rejestracja: sob 25 kwie 2009, 23:24
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: yeti25 »

witam kolego zadzwoń do bocaru oni są układni a z tego co wiem to idzie się z nimi dogadać zadzwoń i powiedz jak sprawa się przedstawia i niech oni ci ofertę dadzą a może się uda u nas na gmine przyszło auto na podwoźiu peugota a właśnie karosował bocar powodzenia
Awatar użytkownika

Topic author
adamus79
Posty: 41
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 19:21
OSP (gm., woj.): OSP Jasionka gm. Parczew woj Lubelskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: adamus79 »

Dostałem 2 oferty z FRANK CARS'u oraz od DUDKA jak na razie to bardziej korzystnie wygląda Peugeot od Dudka no ale to przetarg pokaże zwycięzcę
Awatar użytkownika

uts222
Posty: 109
Rejestracja: pt 25 mar 2011, 11:34
OSP (gm., woj.): świętokrzyskiem
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: uts222 »

Witam!
Tylko nowy samochód Państwa interesuje?

czem300
Posty: 4
Rejestracja: wt 15 maja 2012, 23:00
OSP (gm., woj.): gmina żory województwo śląskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: czem300 »

coś czuje że wybór padnie na Dudka ;)
cze
Awatar użytkownika

Topic author
adamus79
Posty: 41
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 19:21
OSP (gm., woj.): OSP Jasionka gm. Parczew woj Lubelskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: adamus79 »

wygra lepsza oferta

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: sslawek77 »

troszkę odświeżę
w końcu udało się uzyskać kasę z zarządu na nowy lekki
do dyspozycji powinno być około 140 tyś.
nie długo będziemy rozmawiać w jakim charakterze ma służyć auto.
w związku z tym ze będzie to nasze jedno auto, to interesuje nas jako gaśniczy w zabudowie kontenerowej.
czy któraś firma robi auta z napędem na oś przednią ?? (PEUGEOT,FORD, RENAULT) ?
zamontował ktoś zbiornik min 500l do takiego auta?
pchać się w agregat wysokociśnieniowy ?
czy jakąś motopompę wysokociśnieniową HONDY do tego 3 odcinki W25 i prądownicę ROSENBAUER-a z regulowana wydajnością od 17l ? (nasada na tej prądownicy jest 52, więc czy da się ja obsłużyć na 25? )

kamyk01
Posty: 72
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 17:01
OSP (gm., woj.): Tuliszków,wielkopolskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: kamyk01 »

Witam.
Auto z dodatkową napendzaną osią przednią napewno podniesie cenę auta i to dość znacznie, a co do zbiornika wody o pojemności ok. 500 litrów widziałem taką zabudowę kontenerową wykonaną na podwoziu forda transita z napendem 4x2 (tylna oś na bliźniaku); wykonawcą zabudowy (kontenera) była firma Szybicki (o ilę dobrze pamiętam to firma z Poznania).
Słyszałem również bardzo pochlebne opinie o firmie DRAGON (bardzo solidna i otwarta na klienta firma).
Jeśli napend 4x4 jest wam niezbędny myślę, że warto się zastanowić np. nad podwoziem rosyjskiej GAZELI.
Komfort i wykonanie napewno bardiej surowe, ale wóz dojedie w każde miejsce, a rosyjskie auta znane są z doskonałych właściwości terenowych (piękne może nie są , ale napewno zajadą dalej niż zachodnia konkurencja), a w tym fachu powinno się przedewszystkim takie argumenty brać pod uwagę.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: sslawek77 »

nie tyle naped 4x4, tylko chodzi nam o to czy któras firma robi na sam przód ? ( bo tak mnie doszły słuchy ze nie wszyscy sa zadowoleni z tylnego napedu)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: podymacz »

sslawek77 pisze:nie tyle naped 4x4, tylko chodzi nam o to czy któras firma robi na sam przód ? ( bo tak mnie doszły słuchy ze nie wszyscy sa zadowoleni z tylnego napedu)
Ale na dostawczakach to raczej tylni napęd jest standardem.

kamyk01
Posty: 72
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 17:01
OSP (gm., woj.): Tuliszków,wielkopolskie
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: kamyk01 »

Jeśli napęd tylko na przednią oś to to wybór jest spory np. FIAT, CITROEN, PEUGEOT, RENAULT, VW, tylko kwestia jest taka, czy podwozia napędzane na przednią oś bendą miały wystarczającą ładowność (piszesz o zbiorniku 500l + pozostały sprzęt+ waga samej zabudowy) i czy to wszystko "udzwignie" rama i tylnię zawieszenie(musicie znaleźć odpowiednie podwozie).
My mamy Forda Transita z zabudową kontenerową (220 l wody + agregat wysokociśnieniowy z firmy JADAR) tylnia oś jest na bliźniaku, napęd na tylną oś, ale auto w standarcie wyposażone jest m. in. w kontrolę tradcji i naprawdę trudno postawiś go bokiem. Jeśli już się zdecydujecie nie zapomnijcie o wpisaniu do specyfikacji zamówienia ogrzewania przedziału motopompy/autopompy), my niestety dostaliśmy auto "z przydziału" i osoby piszące specyfikację zamówienia nie wpisały takiej pozycji wynikiem tego auto jest bezużyteczne przy ujemnych temperaturach.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Nowy lekki samochód -potrzebna opinia

Post autor: Fistach »

My mamy taki samochód z myjką ciśnieniową od frank cars. Żeby włożyć sprzęt musieliśmy dołożyć po jednym piórze do amortyzacji na tylnej osi.

Zbiornik 1000 l. Za duży na myjkę ciśnieniową o wydajności 75 l/min. Max 300-400 l co można dać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat