problem z powietrzem Star 244

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

problem z powietrzem Star 244

Post autor: wujo2010 »

Witam Kolegów , chciałbym poradzić się w kwestii słabego pompowania ukladu hamulcowego.
Mój "Staruszek" nie nabija powietrza do maksimum, tylko na czerwone pole chocaż jest możliwość wyjazdu obawiam się żeby sytułacja się nie pogorszyła . :( Dodam że powietrze wcześniej uciekało serwem hamulców ale zawsze dobijało do końca.Może macie podobne doświadczenia i coś doradzicie. Pewnie kolejny raz będę musiał obciążyć budżet Gminy :?
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: Artur »

mieliśmy coś takiego w naszym Starze i okazało się że poluzowała się nakrętka na przewodzie metalowym który wychodzi ze sprężarki bodajże nakrętka 30 lub 32. Po dokręceniu wszystko wróciło do normy. Sprawdzić jeszcze pasowało by pasek klinowy od napędu sprężarki czy nie jest za luźny. Serwo wymieniliście??? bo jeśli nie i dalej tamtędy ucieka to może być problem z nabiciem i szybkim uciekaniem powietrza z układu na allegro coś takiego kosztuje 100zł używane.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: strazak102 »

U mnie uciekało powietrze przy sprężarce. Raz gumowy wąż się przetarł i tamtędy uciekało i też nie dobijało do 6 atm. Sprawdź na słuch czy przewód nie jest gdzieś dziurawy. Ja miałem też przypadek, że płytka z zaworami w sprężarce już się wyrobiła i wgl nie podawała powietrza na zbiorniki.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: wujo2010 »

Dzięki za rady . Powalcze z problemem i sprawdze jak radziliście. Raczej serwo do wymiany :( Pozdrawiam :D

1Radek
Posty: 148
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 00:23
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: 1Radek »

Witam.
Proponuje spuścić wodę z układu hamulcowego. Odwodnić go
Albo podłączyć sprężarkę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: wujo2010 »

Dzięki za podpowiedzi :D wody w układzie nie ma bo sprawdzałem , powietrze ucieka serwem . Słychać i czuć jak przystawi sie ręke tam gdzie z przodu jest guma :( Myslę że szkoda kasy na części używane,musimy jeszcze sie z nim parę lat pomęczyć.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: strazak102 »

Skoro mówisz, że jest tam jakaś guma, to, może tą gumę spróbujcie wymienić
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: wujo2010 »

Ta guma to tylko jest taka osłona jak na przegubie w samochodzie , a powietrze ucieka gdzieś z środka(brak dostępu bez wymontowania serwa). Na razie jestem na etapie organizowania finansów na remont z gminy , auto na razie jeszcze śmiga .Nie nabija powietrza na zielone pole. Dzięki koledzy za rady :wink:

mulloa281
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 12:52
OSP (gm., woj.): wojewodztwo mazowieckie
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: mulloa281 »

Wymiana gumy raczej mało da, aczkolwiek zawsze można spróbować wykluczysz najwyżej tą możliwość i będziesz szukał dalej.

MOTODEMONT
Posty: 5
Rejestracja: ndz 04 sie 2013, 21:17
OSP (gm., woj.): KAŹMIERZ woj. WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: MOTODEMONT »

wujo2010 pisze:Dzięki za podpowiedzi :D wody w układzie nie ma bo sprawdzałem , powietrze ucieka serwem . Słychać i czuć jak przystawi sie ręke tam gdzie z przodu jest guma :( Myslę że szkoda kasy na części używane,musimy jeszcze sie z nim parę lat pomęczyć.Pozdrawiam :)
Kolego, problem w Starach polegał na tym że nie miały one osuszacza powietrza i cały układ pneumatyczny jest w przewodach metalowych i zbiornikach pokryty rdzawym nalotem który odpadając osadza się na membranach zaworów pneumatycznych i powoduje ich nieszczelności. Wymiana serwa na używane może pomóc lub nie ( zależy co się trafi, nowe lub regenerowane mogą pomóc ale nie wiadomo na jak długo). Sposobem na uratowanie tego auta na kilka jeszcze lat jest naprawa jego instalacji pneumatycznej z zamontowaniem osuszacza najlepiej z funkcją podgrzewania. Dziś Wam syczy z serwa , za tydzień z jakiegoś zaworu albo z siłowników hamulcowych. To już niestety tak jest w autach które od nowości nie miały ulepszeń.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: wujo2010 »

Dziękuje koledzy , już po wymianie serwa i problem był z przewodem od sprężarki do zbiorników z niego uciekalo powietrze :D

psiak1
Posty: 3
Rejestracja: sob 31 sie 2013, 19:05
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: psiak1 »

miałem podobny problem, dzięki za podpowiedzi, już wszystko jest ok ;)

marcinzawad
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 15:50
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: marcinzawad »

Właśnie zastanawiałem się jak rozwiązać analogiczny problem z samochodem w naszej jednostce, Wasze wskazówki bardzo mi pomogły- dzięki :)

remizek
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 wrz 2013, 22:07
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: remizek »

wujo2010 pisze:Dziękuje koledzy , już po wymianie serwa i problem był z przewodem od sprężarki do zbiorników z niego uciekalo powietrze :D
Tak blisko, a jednak tak daleko :) Dobrze, że już po kłopocie.

placek77
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 03:11
Status: Offline

Re: problem z powietrzem Star 244

Post autor: placek77 »

a wiec strazac 102 dobrze sugerowal, gratulacje wiedzy :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat