Miernik Wielogazowy.

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
tomistrazak
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 04 wrz 2012, 15:43
Status: Offline

Miernik Wielogazowy.

Post autor: tomistrazak »

Mam pytanie do Kolegów, a mianowicie planujemy do naszej jednostki zakupić miernik wielogazowy . Możecie się wypowiedzieć, co polecacie.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Miernik Wielogazowy.

Post autor: Fistach »

produkty tylko renomowanych producentów.

Ile macie pieniędzy? Ja bym radził kupić mierniki do pomiarów wielu gazów ale osobno (można potem dokupić). Ze względu na sposób pomiaru nie da się zrobić jednego miernika z możliwością pomiaru wszystkich substancji. Ostatnio miałem przyjemność pracować na takim sprzęcie:

http://www.osp.zielonki.pl/wp-content/u ... erniki.jpg

ale to już cenowo "wyższa jazda".

Zakup mierników to jedno - drugie to wyszkolenie - trzeba wiedzieć jak tym mierzyć, gdzie mierzyć i przede wszystkim po co i kiedy mierzyć. Ale to już prosta sprawa - wystarczy podjechać na JRG - no chyba że macie w jednostce kogoś ze specjalizacji RatChem.

Topic author
tomistrazak
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 wrz 2012, 15:43
Status: Offline

Re: Miernik Wielogazowy.

Post autor: tomistrazak »

taki zestaw to strasznie drogo wychodzi ale wydaje mi się że chłopaki mają mierniki CO dla każdego a nie o to mi chodzi. potrzebujemy jednego do gazów O2, CO, wybuchowe i H2S. Do wydania jakieś 3000.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Miernik Wielogazowy.

Post autor: Fistach »

tomistrazak pisze:taki zestaw to strasznie drogo wychodzi ale wydaje mi się że chłopaki mają mierniki CO dla każdego a nie o to mi chodzi. potrzebujemy jednego do gazów O2, CO, wybuchowe i H2S. Do wydania jakieś 3000.
No to to co pokazałem to taki właśnie zestaw - tylko rozbudowany. Za 3 000 zł to niestety zakupicie tylko 2 mierniki firmy Dragger - ale może inne firmy mają tańsze? Niestety nie wiem jakie mają ceny. No i zostaje jeszcze problem poprawnego wykonania pomiaru.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Miernik Wielogazowy.

Post autor: DanielOSP »

W tej cenie powinniście kupić miernik czterogazowy coś na wzór QRae II. Problemem są wysokie koszty kalibracji mierników: ok. 500/ pół roku. Ale napewno warto w taki sprzęt zainwestować. Kupować kilka mierników jednogazowych chyba raczej mija się z celem bo taki miernik jednogazowy kosztuje ok 1000,00 zł i do tego tez dochodzą koszty kalibracji ok. 150 zł. wiec i koszty zakupu wyjdą drożej i utrzymanie mierników. Aczkolwiek myślę że zarówno sprzęt pomiarowy OMC Envag jak i Fenzy warty polecenia. Najlepiej kupić taki miernik jak mają w PSP bo zawsze łatwiej z przeszkoleniem.

Topic author
tomistrazak
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 wrz 2012, 15:43
Status: Offline

Re: Miernik Wielogazowy.

Post autor: tomistrazak »

Ten miernik też brałem pod uwagę ale koszty kalibracji strasznie wysokie. Po skrupulatnym przeglądzie wszystkich modeli zastanawiam się nad dwoma: MX4 Vensis( cena z pompką ok. 3000, kalibracja 200 zł na 1/2 roku, wytrzymałe czujniki, wymiana co 5 lat) i Tetra 3 (cena z pompką 2500, kalibracja 250 zł co 1/2 roku, wymiana czujników co 3-4 lata) dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat