Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
grzegorz79
Posty: 82
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 02 maja 2011, 10:17
OSP (gm., woj.): Gostycyn,kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: www.gostycyn.osp.org.pl
Status: Offline

Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: grzegorz79 »

Witam!Mam prośbę do druhów z jednostek które w ostatnim czasie pozyskały lekkie samochody gaśnicze.Potrzebuję znać ich orientacyjną cenę jeśli to możliwe z podaniem co to za samochód.Z góry dziekuję.
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: czester0 »

Wyślij zapytania do firm , które robią zabudowy samochodów pożarniczych:
BOCAR , SZCZĘŚNIAK,STOLARCZYK,WAWRZASZEK itp

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Fistach »

Paweł-Nacz pisze:123900 zł, Ford Transit Van, bez zbiornika. 5 miejsc siedzących, przedział sprzętowy. Bez żaluzji między przedziałami. wykończenie wnętrza jak w nowym Mondeo :), kierownica wielofunkcyjna, klima, tempomat, belka led przeźroczysta, modulator federal as polonia. ja jestem bardzo zadowolony, chociaż silnik mógłby być większy
Przecież kolega pyta o gaśniczy.
Awatar użytkownika

virus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 11:37
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: virus »

Peugeot BOXER od ASO Dudek z Częstochowy w cenie ok. 145 000zł. Na wyposażeniu zabudowa kontenerowa, agregat wysokociśnieniowy (200-400l wody), wyciągarka, maszt oświetleniowy, sygnalizacja świetlno-dźwiękowa Elektra z modulatorem GES-110 (to może być akurat wada ale podejrzewam, że po rozmowach w przedstawicielami firmy nie byłoby problemem zmienić na np. Zurę 1120).
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Topic author
grzegorz79
Posty: 82
Rejestracja: pn 02 maja 2011, 10:17
OSP (gm., woj.): Gostycyn,kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: www.gostycyn.osp.org.pl
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: grzegorz79 »

Dzięki za zainteresowanie.Zapytania oczywiście wysłałem do firm,ale na razie czekam na odpowiedzi.Najbardziej interesuje mnie cena samochodu z zbiornikiem 1m.

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Raku »

Rozumiem, że 1 m sześcienny czyli 1000 l. Problem z takim autem jest taki, że potrzeba wtedy kierowcę z kat. prawa jazdy C. Auta posiadające zbiornika 1000 l ważą zazwyczaj do 5,5 t
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: druhprzemek »

My jak kupywaliśmy średni NOWY wóz bojowy to koszty wyniosły około 500 000zł.
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: wojtas »

witam
a może ktoś wie do kiedy są składane wnioski do Zarządu Głównego na zakup lekkiego samochodu pożarniczego.
dzięki za odpowiedź.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Sylwek »

Wniosek składasz przez własny zarząd wojewódzki. Pewnie tak do końca roku. Musisz uzbroić się w cierpliwość. W 2010 roku czekaliśmy na decyzję od stycznia do lipca. Potem procedura przetargowa i zabudowa - samochód trafił do jednostki pod koniec października. Czyli jeśli zaczynasz drogę z dotacją ZOSP to samochód będziesz miał październik 2013.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: podymacz »

Czy można uzyskać podwójne finansowanie zakupu lekkiego samochodu? Z puli zarządu wojewódzkiego i Krajowego? (np. tu i tu po 50 tys.)? Czy słyszeliście o takich przypadkach?

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Raku »

Z tego co wiem to w woj.dolnośląskim była w tym roku sytuacja (idąc za starą stroną ZOSP RP woj.dolnośląskiego), że pewna jednostka dostała pieniądze z Zarządu Wojewódzkiego i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nie pamiętam tylko czy była to dotacja na auto średnie czyli 150 tyś ZOSP i 50 tyś WFOŚ czy lekkie czyli 50 tyś ZOSP i 50 tyś WFOŚ. Być może jest ktoś z tej jednostki na forum, nie jestem w stanie teraz powiedzieć jaka to jednostka ponieważ od kilku miesięcy Zarząd Wojewódzki ma nową stronę internetową i po prostu nie ma tam tej informacji

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Sylwek »

Jesteś pewien, że obie instytucje dały dotację? W naszym przypadku ZOSP dał 50 tys dotacji natomiast WFOSiGW dał kredyt preferencyjny który jest spłacany. Podobno za jakiś czas będzie można pisać umorzenie jakiejś niewielkiej części tego kredytu.

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: Raku »

Pewien nie jestem, ponieważ tak jak pisałem sugeruję się tylko tym co było na stronie ZOW ZOSP RP woj. dolnośląskiego. W tabeli widniały 2 dotacje dla jednej jednostki, tego jestem pewien. W jakich okolicznościach były przyznane i jak je rozliczono tego nie wiem :D
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: podymacz »

http://www.swiecany.osp.org.pl/index.php?pid=3&show=67

"Koszt zakupu wyniósł 148 500 złotych. Dzięki staraniom druhów: Janusza Koniecznego, wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Stanisława Święcha, komendanta gminnego ZOSP RP w Skołyszynie, udało się pozyskać dofinansowanie z warszawskiej centrali Związku w wysokości 120 tysięcy złotych. Dotację w wysokości 22 tysięcy złotych przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pozostałe brakujące środki zostały zabezpieczone w budżecie gminy."
Awatar użytkownika

adamus79
Posty: 41
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 19:21
OSP (gm., woj.): OSP Jasionka gm. Parczew woj Lubelskie
Status: Offline

Re: Aktualna cena lekkiego samochodu gaśniczego

Post autor: adamus79 »

My dostaliśmy w tym roku na zakup lekkiego 40tys z ochrony środowiska i 50tys z zarządu
Do kolegi podymacz -jednostka z sąsiedniej gminy dostała w tym roku kasę na nowy lekki z tych źródeł o które pytasz czyli z zarządu głównego oraz wojewódzkiego
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat