d

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
strażakmaciek
Posty: 35
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 10 mar 2012, 05:19
Status: Offline

d

Post autor: strażakmaciek »

g
Ostatnio zmieniony ndz 22 lut 2015, 07:43 przez strażakmaciek, łącznie zmieniany 1 raz.

Express
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 wrz 2012, 20:43
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: Express »

Terminal sms kosztuje 1700 zł u nas kiepsko zdaje rezultat
Ostatnio zmieniony śr 26 wrz 2012, 15:53 przez Express, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafał1994
Posty: 6
Rejestracja: pt 06 sty 2012, 13:36
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: Rafał1994 »

Osobiście polecam alarmowanie połączeniem na telefon. Testowałem i świetnie się spisywało.
alarmowanie.pl

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: DanielOSP »

My mamy u siebie terminal DTG-53 do wysyłania sms i spisuje się naprawdę dobrze. W ciągu kilku sekund powiadamianych jest kilkunastu strażaków. Zdecydowanie poprawia to gotowość jednostki do wyjazdu bo syreny nie zawsze słychać. W przypadku tego terminala także jest możliwość powiadamiania poprzez wykonanie połączenia na dane nr ale schodzi to dużo dłużej. Najlepiej wyślijcie zapytanie o aktualną cene np. do firmy platan.
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: Intercooler »

Express pisze:Terminal sms kosztuje 1700 zł u nas kiepsko zdaje rezultat my do tego mamy jeszcze peagery które naprawdę polecamy.
Dziwne, ja rok temu za terminal, montaż i programowanie płaciłem 1500.
Obrazek

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: karol1118 »

Mialem kiedyś kontakt do kolesie który zakładał to za 1200zl
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: damian_osp »

A znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/zestaw-powiadomienia- ... 75226.html
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: czester0 »

Większość OSP ma zamontowane DTG 53 i sprawdza się bardzo dobrze - więcej wiadomości tutaj:
http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... tg-53.html

Topic author
strażakmaciek
Posty: 35
Rejestracja: sob 10 mar 2012, 05:19
Status: Offline

f

Post autor: strażakmaciek »

f
Ostatnio zmieniony ndz 22 lut 2015, 07:43 przez strażakmaciek, łącznie zmieniany 1 raz.

OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: OSP Hołuczków »

W naszej jednostce montowaliśmy taki system i cena całego kompletu czyli moduł i wszystkie zabezpieczenia z detektorem faz wyniósł nas około 2500 zł. Zainteresowanym mogę podać więcej informacji. Cena jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta. Przed montażem przedstawiciel przyjeżdża do klienta na rozmowę wstępną i na bliższe przedstawienie systemu.
System Ten działa bardzo dobrze jest on kompatybilny ze wszystkimi systemami, jednostka PSP jest informowana co dziennie o stanie systemu poprzez otrzymanie SMS z urządzenia. Używając odpowiedniej funkcji możemy wysyłać sms do członków z listy z informacją np. o zebraniach

lukasnr1
Posty: 22
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 11:39
OSP (gm., woj.): dolnoslaskie, zgorzelec
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: lukasnr1 »

U nas w jednostce jest DTG 53, ale--- czy wy już macie selektywne na syrene tylko i chcecie podłączyć do tego terminal sms? Czy alarmowanie wyglada tak jak w wiekszosci OSP- telefon do jednej osoby, ta biegnie do remizy i włącza alarm?
Bo koszt samego terminala SMS moze sie wahac w okolicach 2000 zł ( jesli sie dokupi kabel i oprogramowanie za około 150 zł można dodawać nazwiska usuwać itp, zmieniać wysyłane smsy, dodawać np. zbiórka, wypłata, alarm probny itp)
Nie jestem pewny, ale taki terminal można podłączyć chyba bez selektywnego, czyli można uruchamiać go ręcznie. To znaczy, dyzurny PSK zadzwoni do kierowcy, kierowca biegnie do remizy włącza alarm i terminal dostaje impuls i rozsyła smsy.
Bo koszt całego selektywnego zestawu łącznie z podłączeniem w PSP ( tak jak jest u mnie) to około 10 000 zł. Ale dyżyrny jednym przyciskiem u siebie włącza u nas syrene i rozsyłają się smsy.

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: Sernik »

lukasnr1 pisze:
Bo koszt całego selektywnego zestawu łącznie z podłączeniem w PSP ( tak jak jest u mnie) to około 10 000 zł. Ale dyżyrny jednym przyciskiem u siebie włącza u nas syrene i rozsyłają się smsy.
Kolego jakiej firmy macie selektywne bo za 10 000 zł. to zrobi od podstaw selektywne wywołania platana w dwóch remizach.
Kolega strażakmaciek musi się wypowiedzieć czy ma już selektywne wywołanie nowego typu (np. DSP Platana) czy ma stare, czy nie ma wcale i wtedy można coś doradzić.

Topic author
strażakmaciek
Posty: 35
Rejestracja: sob 10 mar 2012, 05:19
Status: Offline

f

Post autor: strażakmaciek »

f
Ostatnio zmieniony ndz 22 lut 2015, 07:43 przez strażakmaciek, łącznie zmieniany 1 raz.

OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: OSP Hołuczków »

do strażakmaciek mogę polecić ci dobrego kolegę który zamontuje ci tak zwane selektywne wywoływanie GSM koszty utrzymania takiego systemu to 5 zł miesięcznie i z tego co słyszałem bo nie miałem styczności z DSP-50 to ten system GSM jest lepszy tańszy i szybszy w obsłudze.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyłowywanie selektywne sms

Post autor: damian_osp »

OSP Hołuczków pisze:do strażakmaciek mogę polecić ci dobrego kolegę który zamontuje ci tak zwane selektywne wywoływanie GSM koszty utrzymania takiego systemu to 5 zł miesięcznie i z tego co słyszałem bo nie miałem styczności z DSP-50 to ten system GSM jest lepszy tańszy i szybszy w obsłudze.
Jeśli się nie mylę to u was dominik to montował, więc to samo co u mnie jest. Polecam również :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat