przekazywanie sprzętu dla osp przez MON

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
ospbobowo
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

przekazywanie sprzętu dla osp przez MON

Post autor: ospbobowo »

Witam.W wrześniowym numerze strażaka,nr9, w artykule pana Mariana Zalewskiego pt.PRACOWITA KADENCJA jest mowa o Parlamentarnym Zespole Strazaków i jego ustaleniach z MON o nieodpłatnym przekazywaniu sprzętu dla OSP. Może ktoś wie na jakich zasadach to się odbywa lub gdzie z tą sprawą się zgłosić lub wszelkie inne informacje.Z góry dziękuje.Czołem.

fajermen
Posty: 10
Rejestracja: sob 12 lut 2005, 14:52
Status: Offline

Post autor: fajermen »

Witam !
Dowiadywałem się w tej sprawie w ZG ZOSP, sprawa wygląda tak, że owszem podpisane zostało porozumienie między ZG ZOSP RP i MON w sprawie bezpłatnego przekazania mienia, ale co mi powiedzieli to MON co lepsze oddaje do AMW, a co się nie nadaje do urzytku, lub jest niechodliwe to przekazują strażakom, i tak szczeże powiedziawszy nie ma w czym wybierać. (szajsn).
Pozdrawiam.
Władek

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Jakieś 5, 6 lat temu udało się załatwić naszemu prezesowi Stara 244 takiego ze skrzynią i plandeką z wojska za symboliczną kwotę o ile pamiętam około 500 zł. Wybraliśmy się po niego jakieś 400 km pełni nadziei i obaw (zestaw kluczy, sztywny hol i listwa z oświetleniem) ale to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze wyobrażenia. Staruszek stał ponuro na środku wielkiego placu, za nim dwa ślady powłóczenia z wiaty zablokowanych kół. W kabinie wyrwana deska rozdzielcza, powycinane nożem przewody, opony zlasowane, koła zablokowane na amen... pomimo, że instalacja hamulcowa było rozkradziona wraz z siłownikami na bagnecie do sprawdzania oleju smoła z wodą zamiast oleju, brak rozrusznika, alternatora reflektorów i lamp tylnych. Obraz nędzy i rozpaczy. Koledzy na szybko wyliczyli koszt części do samego uruchomienia go na jakieś 20 tys zł. Poza tym zaciągnięcie tego do jednostki było możliwe tylko przy pomocy lawety więc podziękowaliśmy za taką darowiznę i uciekaliśmy aż się za nami kurzyło.

Może teraz jest inaczej ale za darmo to ja bym na zbyt wiele nie liczył jeśli nie macie dobrych układów, żeby Wam przygotowali jakiś w miarę jeżdżący wózek.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Post autor: sedi »

Tak jak mówisz kiedy ja byłem w wojsku szykowaliśmy stara 200 do AMW i było tak że z 3 zrobiło się 1. A tamte pewnie stoją i czekają na jakiegoś "frajera". MON-u nie polecam za darmo.

Antonio08
Posty: 15
Rejestracja: pt 14 lip 2006, 22:27
Status: Offline

Post autor: Antonio08 »

Swego czasu poprzedni zarząd od nas z OSP załatwiał Stara 266.
Dostali ale 244 bez instalacji elektr. pół osi, i jeszcze wielu innych części.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat