zasilacz domowy do motoroli gm 360

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
star
Posty: 88
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: star »

witam serdecznie..mam takie pytanko.otuż czy taki zasilacz da rade pociągnąć motorolke gm 360...chcemy zamontować takie radio w remizie do nasłuchu ..ale nie mamy zasilacza.a z akumulatorem to większy problem.. nieładnie to wygląda i trzeba pamiętać o ładowaniu...proszę o radę...... .http://allegro.pl/zasilacz-domowy-do-cb ... 46630.html

marcin_k
Posty: 2
Rejestracja: śr 30 sty 2013, 12:00
OSP (gm., woj.): Wąsewo gm Wąsewo, woj mazowieckie
Lokalizacja: Wąsewo
Kontakt:
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_k »

do GM360 lepiej wziąć 12A i być spokojnym, 7A to może być ale do radia CB.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_op »

Ty mówisz o GM czy GP 360 ??
Chcecie taką samochodową radiostacje w remizie dać ?? Jeśli tak to podłącz zasilanie sobie do selektywnego - tam już masz zasilacz 12V więc bez problemu.
Tylko jeśli chcesz samochodową dać to gdzie zamierzasz podłączyć antenę ??
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: Artur »

kolego marcin_op zgadza się jest akumulator w DSP ale jest za małej mocy by pociągnął radiostację samochodową, wiem bo przerabiałem ten temat, słyszeć słyszałem PSK ale już przy nadawaniu do nich nic nie dochodziło, zadzwoniłem do Pana od serwisu DSP i on powiedział że za mały prąd jest z selektywnego a motorola potrzebuje około 7A by nadawać.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_op »

A u nas niedawno serwisant był właśnie dołożyć radiostację do selektywnego.
Mamy selektywne jedno z pierwszych, w których były montowane te małe Rexony w środku.
W zeszłym roku nam padł i serwisant powiedział że lepiej podwiesić motorole samochodową.
Przyjechał, podwiesił samochodówkę, zasilanie podłączył do DSP i działa pięknie :)

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: Kamis »

a ja mam ptanie czy da się przerobić tą zwykłą ładowarkę stanowiskową od Motki Gp na samochodową, bo typowe samochodowe to koszt ponad 300 zł :? , a tych normalnych mamy aż w nadmiarze
STAR POWER

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_op »

Kamis pisze:a ja mam ptanie czy da się przerobić tą zwykłą ładowarkę stanowiskową od Motki Gp na samochodową, bo typowe samochodowe to koszt ponad 300 zł :? , a tych normalnych mamy aż w nadmiarze
Da się.
Normalna ładowarka jest zasilana z zasilacza 230V na 12 V (albo 7,5V teraz nie pamiętam.)
Dla samochodów z instalacją 12V warto byłoby wstawić mały stabilizator LM7812 tak dla bezpieczeństwa przepięć z alternatora.
Dla samochodów z instalacją 24V można bezpośrednio się wpiąć do przetwornicy na wyjście 12V

kamyk01
Posty: 72
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 17:01
OSP (gm., woj.): Tuliszków,wielkopolskie
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: kamyk01 »

Witam.
Pytanie do znawców tematu.
Czy do jednej anteny bazowej(od DSP-50) można podłączyć jednocześnie dwie radiostacje?
Otwarłem DSP i w środku jest radiostacja Rexon, która u nas tylko uruchamia wywoływanie selektywne, a myśleliśmy o podłączeniu do tego zestawu motorolki GM (samochodowej), w celu komunikacji z PSK. Instalację elektryczną dla dostawionej Motorolki można wykonać wstawiając transformator z 230v/12v. Z technicznego punktu widzenia można dodatkowo podlączyć się do anteny w DSP, ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów z powiadamianiem i komunikacją kiedy na jednej antenie bendą bezpośrednio podłączone dwie radiostacje.
Jeśli ktoś już robił takie testy lub ma takie rozwiązanie u siebie to proszę o info.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: XCerber »

kamyk01 pisze:Witam.
Pytanie do znawców tematu.
Czy do jednej anteny bazowej(od DSP-50) można podłączyć jednocześnie dwie radiostacje?
Otwarłem DSP i w środku jest radiostacja Rexon, która u nas tylko uruchamia wywoływanie selektywne, a myśleliśmy o podłączeniu do tego zestawu motorolki GM (samochodowej), w celu komunikacji z PSK. Instalację elektryczną dla dostawionej Motorolki można wykonać wstawiając transformator z 230v/12v. Z technicznego punktu widzenia można dodatkowo podlączyć się do anteny w DSP, ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów z powiadamianiem i komunikacją kiedy na jednej antenie bendą bezpośrednio podłączone dwie radiostacje.
Jeśli ktoś już robił takie testy lub ma takie rozwiązanie u siebie to proszę o info.
u nas sa dwie anteny bazowe, i mamy dwa radia, jedno wlasnie od DSPu i drugie do korespondecji radiowej z PSK...

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: karol1118 »

Odnośnie zasilacza mam 3.6A i w zupełności wystarcza . Jeśli byś może caly czas nadawał może by sie grzal ale do nasłuchu.... od dwóch lat jest cały czas włączony
A co do anteny to jedna antena dla jednego radia...
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_op »

kamyk01 pisze:Witam.
Pytanie do znawców tematu.
Czy do jednej anteny bazowej(od DSP-50) można podłączyć jednocześnie dwie radiostacje?
Otwarłem DSP i w środku jest radiostacja Rexon, która u nas tylko uruchamia wywoływanie selektywne, a myśleliśmy o podłączeniu do tego zestawu motorolki GM (samochodowej), w celu komunikacji z PSK. Instalację elektryczną dla dostawionej Motorolki można wykonać wstawiając transformator z 230v/12v. Z technicznego punktu widzenia można dodatkowo podlączyć się do anteny w DSP, ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów z powiadamianiem i komunikacją kiedy na jednej antenie bendą bezpośrednio podłączone dwie radiostacje.
Jeśli ktoś już robił takie testy lub ma takie rozwiązanie u siebie to proszę o info.
Ale masz na myśli komunikacje z PSK na kanale powiatowym (tym co masz w samochodzie)??
Bo z tego Rexona też masz normalnie komunikacje z PSK tylko że na innym kanale.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: XCerber »

marcin_op pisze: Ale masz na myśli komunikacje z PSK na kanale powiatowym (tym co masz w samochodzie)??
Bo z tego Rexona też masz normalnie komunikacje z PSK tylko że na innym kanale.
mozna ale jesli zapomni powrocic do kanalu dla selektywnego?

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: zasilacz domowy do motoroli gm 360

Post autor: marcin_op »

Nie chodzi mi o przełączanie kanałów na Rexonie.
Przecież na kanale na którym jest selektywne normalnie idzie korespondencja do PSK.
Przecież do DSP masz podłączona "gruche"
z DSP normalnie możesz gadać z PSK
ale z DSP nie możesz gadać np. z samchodem

Inna sprawa.
Chcą mieć komunikacje z PSK czy chcą nasłuchiwać kanał powiatowy ?? Bo to 2 różne sprawy....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat