GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: naczelnik88 »

Witam was serdeczni drodzy druhowie jestem nowy na tym forum i chciałbym abyście mi pomogli.
Posiadamy juz jeden samochód gba i w niedalekiej przyszłości będziemy kupować 2 samochód. Na pewno bedzie to gcba tylko problem w tym że nie wiemy z jaka kabina tzn. czy kabina ma być 2, 3 czy 6cio osobowa??? Ja myśle o 2 lub 3 osobach z jednego powodu. Nasza jednostka liczy 15 ratowników i jak wiadomo w ciągu dnia ciężko zebrac ekipe na pełny stan a 3 osoby zawsze jest, natomiast wieczorem spokojnie bedzie obstawa na 2 auta. Zawsze jest lepiej jechac w pełnym stanie.Wiec prosze was o opinie na ten temat czy dobrze myśle czy też nie ?

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: Raku »

Moim zdaniem źle myślisz. 2-3 ratowników żadna PSK/MSK nie wypuści na działania, minimum 4. Ponadto lepiej jechać z 2-3 wolnymi miejscami, niż zostawić 2-3 ratowników, którzy przybiegli na alarm do remizy. W końcu przestaną przybiegać, wiedząc, że i tak nie będzie dla nich miejsca.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: sslawek77 »

Raku pisze: 2-3 ratowników żadna PSK/MSK nie wypuści na działania, minimum 4.
Nie tak dawno jednostka KRSG można powiedzieć z mojego powiatu wyjechała w 3 osoby do pożaru domu, w tym mój kolega z mojej jednostki, który po sąsiedzku pracuje bo nie mieli obstawy.

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: naczelnik88 »

Raku pisze:Moim zdaniem źle myślisz. 2-3 ratowników żadna PSK/MSK nie wypuści na działania, minimum 4. Ponadto lepiej jechać z 2-3 wolnymi miejscami, niż zostawić 2-3 ratowników, którzy przybiegli na alarm do remizy. W końcu przestaną przybiegać, wiedząc, że i tak nie będzie dla nich miejsca.
Zgadza sie ale napewno wiesz ze w dzisiejszych czasach jest problem w osp że do południa cieżko z ludzmi. A jak już bedziemy mieli 2 auta to jak bedzie wiecej os. to pojedziemy gba na 6 ludzi a jak bedzie tylko 3 to gcba. Ale teraz mi uswiadomiłeś tez ze wrazie w moze zawsZe ktos dojechać. A pamietajmy ze ja mam u siebie tylko 15 ratowników czego nie każdy zawsze może byc takze licze ze w godzinach popołudniowych moge miec maks 10 ludzi. a fajnie to wyglada jak jada dwa zastępy w pełnej obsadzie. AHA i jeszcze jedna poprawka GBA mamy 7osobowe!!!! A w PSP sa gba i gcba 6osobowe ale takie co maja ok 8000 l wody to juz sa 3 osobowe. A prawda jest taka ze samochodem na pierwszy wyjazd bedzie gba ktory pojedzie na mały pozar wypadek czy inne zagrozenie z załoga i sprzętem a gcba to juz bardziej samochód ktory dowozi wode do wiekszych akcji gaśniczych. Dzieuje jednak za uwagi i czekam na dalsza konwersacje:) moze po kilku waszych wypowiedziach zdecydujemy na ile os bedzie nam to 2 auto potrzebne.

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: michcio1521 »

Od przybytku głowa nie boli :) Lepiej mieć trochę luzu bo to różnie bywa ale to zależy od was i też jak będzie sytuacja wyglądała z samochodami :D Bo jak będzie możliwość wyboru samochodu o takich samych specyfikacjach to ja bym się nad niczym nie zastanawiał tylko brał z kabiną modułową !!Bo jak np będzie jeden kierowca z kategorią "C" a okaże się że pożar jest domu a was ochotników przybiegło 5 to co powiesz tej dwójce że ma nie jechać bo nie ma miejsca czy weźmiecie średni??

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: banan998 »

A w PSP sa gba i gcba 6osobowe ale takie co maja ok 8000 l wody to juz sa 3 osobowe.
no i jesteś w błędzie że nie ma samochodów ze zbiornikiem 8000 l na obsadę 6 osob.

http://www.wiss.com.pl/Scania%20P400%20 ... d_199.html

http://www.wiss.com.pl/Tatra%20815-731% ... d_214.html

w tym drugim to raczej jest błąd bo to auto jest na 4 osoby 1+1+1+1. chyba że jestem w błędzie

Topic author
naczelnik88
Posty: 18
Rejestracja: pt 15 lut 2013, 13:40
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: naczelnik88 »

masz racje ze sa takie auta i ja tez o tym wiem. Chodzi mi o to ze w psp nie ma takich samochodów na 6 osob a jak sa to małej ilości bo np w małopolsce z ktorej pochodze nie widziałem takich aut w psp. A wracajac lepiej by było gdybyś mi powiedział jakie auto mamy wybrać:) a tatra jest na 4 miejsca

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: GCBA z kabina na 2,3 lub 6 osób????

Post autor: banan998 »

W PSP to inna sprawa wiadomo jak oni z ludźmi stoją. Raczej od górnie dostali żeby kupowali takie auta a nie inne. A poresztą biorą co im dadzą, z niektórych napewno nie są zadowoleni ale jeździć trzeba.
Do tych dwóch aut dorzuciłbym jeszcze MERCEDESA ZETROSA ale w zabudowie ZIEGLERA.
To jakie auto wybrać to musisz sobie postawić wiele pytań. Jeżeli macie budżet "nieograniczony" to możecie przebierać i dopasować aut do waszych potrzeb. Przede wszystkim to na jakim terenie aut będzię jeździło. Cy to będzie teren trudny czy da się normalnie przejechać. Jak daleko jest od was do następnej OSP do PSP. No i musisz przedstawić oferty wozów inny druhom, posłuchać co oni mają do powiedzenia. Ale jeżeli o mnie chodzi to z tych trzech to też bym miał ciężki orzech do zgryzienia. Jeżeli auto miało by jeździć po lekkim ternie to brałbym dla siebie SCANIĘ.

POZDRAWIAM i życzę dobrego wyboru.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat