Zakup munduru galowego

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

Witam mam takie pytanie. Nasza jednostka osp nie ma w tym roku funduszy na zakup mundurów galowych i w związku z tym mam pytanie czy mógłbym kupić sobie taki mundur z własnych funduszy ? jeśli tak to jaka jest jego cena i czy w sklepie/u krawca gdzie się go kupuje uszyją i sprzedają go bez problemu. Acha i ile gdzieś tak plus minus trzeba czekać na taki mundur ? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jeśli napisałem w złym dziale z góry przepraszam. pozdrawiam.

kacper93
Posty: 33
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 15:26
OSP (gm., woj.): Troszyn Polski (gm. Gąbin, woj. Mazowieckie)
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: kacper93 »

Bez problemu można kupić. Idziesz do najbliższego oddziału ZOSP RP tam przeważnie sprzedają mundury. Ewentualnie możesz szukać w internecie na stronie WUS Brzeziny albo na różnych sklepach strażackich. Jak poszukasz to znajdziesz. Nie chce robić reklamy żadnemu sklepowi ;)
OSP Troszyn Polski
Polska -> woj. Mazowieckie -> powiat Płocki -> gmina Gąbin -> Troszyn Polski
Obrazek

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

dzięki na info... najlepiej udam się do prezesa jak wróci z weekendu to on ma może jakieś namiary na jakiś sklep. Acha i co muszę jeszcze do niego dokupić bo znalazłem w jakimś sklepie na necie mundur w skład którego wchodzi marynarka plus spodnie za 412 zł... i mam takie pytanie co muszę jeszcze dokupić na pewno czapkę i sznur galowy ale koszula krawat i buty też muszą być specjalne od munduru ?

manio
Posty: 96
Rejestracja: pn 06 sie 2012, 12:32
OSP (gm., woj.): Bożków (Nowa Ruda, dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: manio »

Krzysiek25 pisze:dzięki na info... najlepiej udam się do prezesa jak wróci z weekendu to on ma może jakieś namiary na jakiś sklep. Acha i co muszę jeszcze do niego dokupić bo znalazłem w jakimś sklepie na necie mundur w skład którego wchodzi marynarka plus spodnie za 412 zł... i mam takie pytanie co muszę jeszcze dokupić na pewno czapkę i sznur galowy ale koszula krawat i buty też muszą być specjalne od munduru ?
Witam
Oto link do regulaminu umundurowania, tam wszystko jest opisane.
http://www.zosprp.pl/?q=content/umundurowanie
Pozdrawiam

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

Tylko czy buty też muszą być kupowane w strażackim sklepie czy mogą być od garnituru ? tak samo krawat musi być jakiś "specjalny" czy zwykły czarny mógłby być ?
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: misiu8514 »

A koniecznie pali ci się z tym mundurem?? bo z dotacją napewno dużo taniej wychodzi(i jest wg regulaminu) ale wnioski do 14.02 były,a nowe dopiero w styczniu. Chyba że podjedziesz ZW OSP i pogadasz może da rade coś wymyśleć z dotacją bo niekiedy jest tak że jakaś jednostka złoży wniosek a nie kupi ze względów finansowych. Ja bym na twoim miejscu podjechał i zapytał. pozdrawiam. Krawat czarny,buty jest specjalny wzór ale mało kto to stosuje. pozdrawiam

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

dzięki za odp. Ale jak kupię wszystko na internetowym sklepie z akcesoriami strażackimi to będzie chyba według regulaminu... np. znalazłem tam kompletny mundur z gabardyny za 677 zł. Pozdrawiam :)

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: sslawek77 »

Ja już kupiłem z 7 mundurów z allegro 6 z nich z PSP, ale się tylko guzikami różnią od OSP. Średnia cena wyszła ponizej 100zł/szt. A przynajmniej na zebraniu chłopaki jakoś wyglądają. I mundury nie zniszczone posłużą jeszcze długo.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

ja sobie już uskładałem z wypłat sumę na ten mundur tylko nie wiedziałem czy można tak samemu sobie kupić... dzięki za wszelkie info :)

krecik090794
Posty: 10
Rejestracja: pn 04 lut 2013, 15:29
OSP (gm., woj.): Chocianowice woj. Opolskie
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: krecik090794 »

Czy przy zakupie mundurów wyjściowych obowiązuje wat 23 %, czy można je kupić z 8 % watem? Chodzi mi o zakup z ramienia OSP, a nie prywatnie.

Solid
Posty: 38
Rejestracja: sob 06 kwie 2013, 18:36
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Solid »

Tak. Jak kupisz przez OSP to będziesz miał 8% VAT zamiast 23%. Musisz tylko ściągnąć swojego Prezesa po podpis pod specjalnym wzorem zamówienia (znajdziesz go pewnie na stronie www sklepu internetowego lub dostaniesz w sklepie ZOSP)

krecik090794
Posty: 10
Rejestracja: pn 04 lut 2013, 15:29
OSP (gm., woj.): Chocianowice woj. Opolskie
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: krecik090794 »

A jak to jest z późniejszym rozliczaniem 8% watu w US ?

Solid
Posty: 38
Rejestracja: sob 06 kwie 2013, 18:36
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Solid »

ale co Ty chcesz rozliczać? Straż kupuje w sklepie po cenie brutto czyli z VATem. Do ceny netto dolicz więc 8% i tyle wpłać na konto sklepu a sklep się rozliczy z US. Tak samo to działa jak kupujesz w kiosku cole (do paragonu masz doliczony podatek) :-)

krecik090794
Posty: 10
Rejestracja: pn 04 lut 2013, 15:29
OSP (gm., woj.): Chocianowice woj. Opolskie
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: krecik090794 »

Dzięki za odpowiedź.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zakup munduru galowego

Post autor: Krzysiek25 »

Więc tak koledzy w tym tygodniu chcę ten mundur zamówić z internetowego sklepu i mam parę pytań czy tylko podaje się te wymiary co tam piszą czyli dł.rękawa obw. klatki piersiowej obw. pasa wzrost. i oni mi zaraz wyślą czy dopiero szyją na te wymiary ? tak samo z czapką rogatywką trzeba podać obw. głowy chyba tak ? bo oni tam nie piszą nic. I jaka ta czapka musi być tak jak dla mnie czyli zwykłego członka osp wiem że ma być bez galonu na denku ale jak z tym na daszku bo różne u różnych stażem i stopniem druhów widziałem (i z galonem i bez). No i na koniec czy ktoś z was też może kupował taki mundur w sklepie internetowym i czy było wszystko ok. Jakby ktoś mógł podać mi adres dobrych zaufanych sklepów strażackich na PW żeby tutaj reklamy nie robić. Będę wdzięczny za wszelkie odp. i sorry że tyle pytań ale chciałbym wszystko dokładnie wiedzieć. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat