REAKTYWACJA JEDNOSTKI OSP!!! POMOCY!

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

REAKTYWACJA JEDNOSTKI OSP!!! POMOCY!

Post autor: szymon0407 »

witam!!!
proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum.. :)
w mojej jednostce jestem wicenaczelnikiem. i wspólnie razem z naczelnikiem postanowiliśmy "odbudować OSP" mianowicie obiekt znaczy garażo-swietlice mamy wybudowana. i jednostka funkcjonuje ale jest w opłakanym stanie. Samochód marki ŻUK już również odmówił posłuszeństwa. Posiadamy kompletów mundurów koszarowych. oraz trochę dość bardzo zużytego sprzętu. Obecnie szukamy mechanika, który podjąłby się remontu pompy. Jednostka zaniedbana. Motywacja do odbudowy jednostki jest młodzież z miejscowości. Chłopaki oraz dziewczyny zaczęli się bardzo interesować strażą. w ubiegłym roku mieliśmy jedna drożynę seniorka oraz Kobieca drożynę na zawody sportowo pożarnicze. w tym roku z tego co się orientowałem podobno ma być jeszcze jedna drożyna męska. Wiec zainteresowanie strażą jest ogromna. I również młodzi odnoszą sukcesy na szczeblu gminy a nawet i powiatu. nie chciałbym ograniczać ich zainteresowań dlatego mam pytanie do Was jak pozyskać fundusze na sprzęt strażacki? gdzie się udać? do kogo pisać? do jakich instytucji organizacji? odbiorę każdy sprzęt zbędny. bądź za opłata. tylko gdzie go szukać gdzie się zgłaszać? Każda pomoc finansowa oraz materialna jest nam potrzebna. Druhowie chcą również ukończyć kurs na początek podstawowy aby mogli również brać odział w akcjach. nie chodzi tylko i wyłącznie o udział w zawodach ale również ochronie życia i mienia. Postanowiłem również założyć stronę OSP aby pokazać zareklamować. ( gdy będzie gotowa również podam linka na forum) w Tym temacie jestem jeszcze zielony dlatego pytam Was drodzy koledzy. Chciałbym aby to wszystko jakoś ruszyło i ożyło. podzielcie się swoimi doświadczeniami,
POZDRAWIAM :)

Solid
Posty: 38
Rejestracja: sob 06 kwie 2013, 18:36
Status: Offline

Re: REAKTYWACJA JEDNOSTKI OSP!!! POMOCY!

Post autor: Solid »

szymon0407 pisze:nie chciałbym ograniczać ich zainteresowań dlatego mam pytanie do Was jak pozyskać fundusze na sprzęt strażacki? gdzie się udać? do kogo pisać? do jakich instytucji organizacji? odbiorę każdy sprzęt zbędny.
Szukać na stronach internetowych Komend Wojewódzkich PSP w dziale ,,zbędne składniki majątku" np: http://www.kwpsp.wroc.pl/index.php?opti ... Itemid=149

Jak się pojawi taki wykaz to należy w podanym terminie napisać pismo z prośbą o ten sprzęt. Jak się uda to dostaniecie... Jeśli nie to trzeba próbować następnym razem. Trzeba pamiętać, że jak jest coś ,,zużyte" to najprawdopodobniej jego stan wyklucza jego dalsze użytkowanie. Jak coś jest ,,zbędne" to znaczy, ze PSP kupiło coś nowego i pozbywa się starego co może jeszcze długo posłużyć :-)


Co do funduszy to należy szukać sponsorów (może jakiś sklep budowlany przekaże Wam trochę farby itp), dofinansowania z Unii albo spróbować coś wyciągnąć od gminy... Magicznego źródełka nie ma- trzeba pokombinować i poszukać.

Grunt, że jest zaangażowanie :-) Zaproście może do współpracy jakieś bardziej doświadczone jednostki z okolicy (o kurs podstawowy to niekiedy ciężko)- niech Wam przekażą trochę wiedzy. Ze szkoleniami medycznymi możecie się dogadać z jakaś grupą medyczną z okolicy np. PCK, ZHP itp- na początek wystarczy.

Małymi kroczkami można dojść do celu :-) Jak ludzie się zaangażują w odbudowę to mogą być później bardziej związani z jednostką niż jakby przyszli na gotowe
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat