ssawna od podstaw

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

ssawna od podstaw

Post autor: szymon0407 »

witam!!! mam takie zapytanie do Was :D mianowicie wraz z reszta druhów postanowiliśmy zmontować od podstaw węże do ssawny na zawody sportowo-pożarnicze. łączniki oraz same węże już w drodze. Gdy łącznik osadzę w wężu to trzeba go opaskami ścisnąć. i co tu polecacie zrobić? jakie opaski wybrać? jak montować? po skręceniu opaski wystają ostre krawędzie opaski szczególnie śruby. jak to zamaskować? zabezpieczyć? aby nie pokaleczyć dłoni. dzięki za odpowiedzi!!! pozdrawiam :)

Solid
Posty: 38
Rejestracja: sob 06 kwie 2013, 18:36
Status: Offline

Re: ssawna od podstaw

Post autor: Solid »

Może taki myk żeby to przykryć: http://www.krakowski.com.pl/resources/i ... 4_zoom.jpg :-) Nie wiem z czego to można zrobić ale rozważcie taki kapturek ochronny
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: ssawna od podstaw

Post autor: damian_osp »

kupcie sobie taką czarną opaske i zgrzejcie palnikiem, powinna fajnie sciągnąć.
Tylko że w naszej ssawnej to już odpadło i mam zamiar okleić to grubo izolacją
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: ssawna od podstaw

Post autor: szymon0407 »

tak sposób dobry i efektowny... tylko dobrać teraz takiego termokurczliwa opaske :) na starych wezach wlasnie jest to oklejone izolacja. (tylko może trochę za mało bo się już przedziera). swoja droga teraz pomyślałem o szerokiej taśmie do plandek.

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: ssawna od podstaw

Post autor: Raku »

U nas końcówki węża wsadzono do wiadra z wrzątkiem, po paru minutach na wyciągnięte węże zostały nałożone nasady. Dodatkowo każda nasada została złapana 3 opaskami metalowymi skręcanymi. Ssawne trzymają się tak już kilka albo nawet kilkanaście lat i nigdy nie było z nimi problemu ;) Jeżeli faktycznie komuś pokaleczą ręce (u nas się to jeszcze nie zdarzyło) to spróbujcie założyć na nie zwykłe gumowe korki ;)
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: ssawna od podstaw

Post autor: szymon0407 »

gdy zmontuje w całość to dam znać oraz zamieszczę zdjęcia:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat