koszarówki subor

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
robertforum
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 12 cze 2013, 10:24
Status: Offline

koszarówki subor

Post autor: robertforum »

Witam.

Otworzyłem właśnie sklep internetowy w art. dla straży pożarnych. chciałby zapytać o ubrania koszarowe subor.
jakiej są jakości czy warto kupować te z poliamidu czy może dopłacić do RIBStop lub KERMEL/WISKOZA. Może macie jakieś zdjęcia używanych koszarówek tego producenta?. Jak wzrokowo wyglądają te z RIBStop-u ?

Dziękuję.

Solid
Posty: 38
Rejestracja: sob 06 kwie 2013, 18:36
Status: Offline

Re: koszarówki subor

Post autor: Solid »

Mamy u siebie koszarówki z Subora od kilku lat.

1. Jakościowo są dobre- mogę śmiało polecić
2. My wybraliśmy ubrania z Rib-stop'u.
Jest to materiał matowy, z delikatną siateczką: http://image.made-in-china.com/4f0j00we ... b-stop.jpg
Ogólnie jesteśmy zadowoleni

Posiadam też koszarówkę z KERMELu- jest to bardzo przyjemny w dotyku, miękki i wytrzymały materiał. Bardzo wygodnie się w tej koszarówce chodzi. Przypomina w dotyku bawełnę ale jest niepalny. Dla mnie rewelacja. Jest na pewno w niej chłodniej niż w innych. Jedyny minus to wysoka cena. Bądźmy szczerzy- mało kto Ci kupi tą koszarówkę

Koszarówka z poliestru świeci się niemiłosiernie jak psu jajka. Ponieważ jest to najtańszy materiał (a wiadomo co ma w 100% znaczenie podczas przetargu) to u mnie PSP w tym biega więc widziałem nie raz. Osobiście bym wolał dołożyć do Rib-Stopu


Krój koszarówek jest określony- wszystkie firmy szyją praktycznie tak samo.
To co jest minusem w koszarówce z Suboru: w
*wersjach z palnego materiału taśma żółta jest materiałowa- przypomina swoją strukturą zwykłą bawełnę w oczojebnym kolorze. Tylko strebrny trójkącik jest odblaskowy

Koszarówka z KERMELu posiada odblaskową żółtą taśmę (jak w nomexie) oraz srebrny odblaskowy trójkącik

* szelki w koszarówce nie są zszyte razem więc się zdarza że się zsuwają.


Plusem Suboru jest niewątpliwie to, że zawsze można się z Nimi dogadać. Mają bardzo miłą obsługę no i oczywiście cena jest też dobra.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: koszarówki subor

Post autor: seligow »

Solid pisze:Plusem Suboru jest niewątpliwie to, że zawsze można się z Nimi dogadać. Mają bardzo miłą obsługę
Potwierdzam w 100%. Normalni ludzie tam pracują, zawsze chętni do pomocy. Ja w tym roku kupowałem 8 szt. koszarówek z poliamidu i powiem tak. Są tanie (2-częściowy zestaw coś koło 130zł z 8% vat i transport gratis), materiał bardzo wytrzymały. Nawet za szycie pod wymiar nie doliczyli (na 200 wzrostu i 116 klatki ciężko dostać coś w standardzie :) ) . Fakt, że poliamid świeci się jak diabli, ale czy to minus... Kwestia gustu (powiedział pies i polizał się po...łapie :twisted: ) Bardziej przeszkadza mi to, że nie przepuszczają powietrza, ale za tą cenę nie można mieć wszystkiego.
Ogólnie polecam Subor w całej rozciągłości.
Starszy sikawkowy

Topic author
robertforum
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 cze 2013, 10:24
Status: Offline

Re: koszarówki subor

Post autor: robertforum »

Witam.
Dziękuję za odpowiedzi. Sam jestem strażakiem w OSP, mam do czynienia z koszarówkami z poliamidu i w sumie po paru latach wyglądają nie najgorzej. Jednak w celu pełnego obrazu zamówię po 1szt. z każdego typu. Opisze wyniki eksperymentu :).

majken
Posty: 11
Rejestracja: pt 14 cze 2013, 15:41
Status: Offline

Re: koszarówki subor

Post autor: majken »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat