smok na zawody

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

smok na zawody

Post autor: szymon0407 »

czy uszczelka w smoku powinna byc dopasowana raczej na ciasno z wezem ssawnym? chodzi o to ze widzialem w pewnej jednostce jak mieli uszczelkę w smoku dość skrojona. była ale maksymalnie ścięta. smok skręcał się bardzo lekko ale powstawała nieszczelność w połączeniu. i czy nie przeszkadza to w ssaniu wody? chodzi o zbedne zawirowania bo wtedy nie tylko koszem ciągnie wodę ale również ta szczelina przy połączeniu
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: damian_osp »

Mi się wydaję że i tak ta szczelina w wodzie jest i nie pogarsza sprawy
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

CiahMen
Posty: 16
Rejestracja: ndz 27 maja 2012, 07:51
OSP (gm., woj.): OSP w Łęce Prudnickiej gm.Prudnik woj.Opolskie
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: CiahMen »

To jest dobry pomysł... Bo biorąc na logikę, jak się wsadza do basenu to i tak ta złączka jest pod wodą :) Do tego w smoku usunąć ten zawór co blokuje wodę przy podnoszeniu ssawnej i jest 1/2 s do przodu z budową Lini ssawnej i samym zasysaniem :)
Zapraszam na stronę OSP Łąka Prudnicka!!!!
https://www.facebook.com/OspLakaPrudnicka


Obrazek
Awatar użytkownika

osp_chrząblice
Posty: 54
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 11:39
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: osp_chrząblice »

tyle, że u nas sprawdzają czy zawór zwrotny w smoku jest i dają punkty karne więc nie opłaca się go usuwać

Po drugie wkurza mnie ta cała chora rywalizacja w zawodach i te wszytkie poprawki czy tuningi. To jest zabawa a nie gra o złote majty. :x
"Bo tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia"
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: szymon0407 »

ale sa jednostki co zyja zawodami i szkoda ze tylko raz w roku budza sie wlasnie na nie. ćwicząc i chce osiągnąć sukces. nie kazda jednostka ma sprawnie działający zarząd a procz tego zawody to oderwanie mlodziezy od komputera. spotykana sie na zbiorkach. a z drugiej strony jak znikna zawody to i upadna male jednostki bo nie bedzie sensu trzymac sprzetu. bedzie jedna jednostka gminna moze ze dwie JOT i reszta upadnie i zanikna osp bo nie bedzie tego mial kto ciagnac. a zeby rozbudowywac wszystkie jedostki to i tak nie znajda sie pieniadze. a czemu tak mowicie---to bierzecie udział w zawodach?

CiahMen
Posty: 16
Rejestracja: ndz 27 maja 2012, 07:51
OSP (gm., woj.): OSP w Łęce Prudnickiej gm.Prudnik woj.Opolskie
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: CiahMen »

Tak jak my jesteśmy jednostką M, na akcje nie jeździmy mimo ze już 3 lata istniejemy.... Zostają tylko Ćwiczenia na zawody :roll: . Tak jak wyżej napisane, Tuningują te pompy, moim zdaniem to bez sensu bo i tak gówno z tego jest, ja tylko tyle co kosz usprawniłem by był lżejszy i łatwiej się nakręcał, bo dziewczyny miały z tym problemy.... Oczywiście mój zarząd chce wysłać jedną z naszych 2 cudnych motopomp na Tuning... Ja jako jedyny z jednostki jestem przeciwny temu, dlatego że wsadzić w Polonie 1000/1500zł by ona tylko na zawodach była używana-Bezsens. Za tą kasę można już coś lepszego kupić...
Zapraszam na stronę OSP Łąka Prudnicka!!!!
https://www.facebook.com/OspLakaPrudnicka


Obrazek
Awatar użytkownika

Topic author
szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: szymon0407 »

zgadzam sie co do tuningu silnika i calej reszty, ale chodzi mi o to ze jak pompa nawet nie odpala gdzie nie ma na czym na zawodach wystartować to ze jak ja oddajesz do remontu to wszyscy mówią ze ja tuningujesz, sa chwyty które polepszają czas bez przerabiania pompy. zresztą z mojej strony widze to tak ze czesc nastawia sie wyłącznie na udzial w zawodach i tym zyja i w to inwestują zas druga czesc odwrotnie zyja akcjami manewrami (bo maja do tego możliwości) natomiast trzecia cześć jest tylko na papierze i biorą udział w zawodach bo musza jednostkę reprezentować.

demonologia
Posty: 4
Rejestracja: czw 27 cze 2013, 14:53
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: demonologia »


acidapple
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: acidapple »

To zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli luźna uszczelka pomoże wam w uzyskaniu lepszego czasu (kilka sekund) przy ssawnych to możecie zastosować. Jeżeli uzyskujecie b. dobre czasy i walczycie o jakieś setne sekundy, nie radziłbym bo to nic nie pomoże, powstaną zawirowania w smoku spowodowane bocznym ssaniem cieczy, smok może się odkręcić itd. Zawsze można zastosować uszczelki, które mają mały współczynnik tarcia i nawet dziecko dokręci, a dobrze uszczelniają.

wentyl
Posty: 28
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 11:00
OSP (gm., woj.): Wólka Okopska(Dorohusk,Lubelskie)
Status: Offline

Re: smok na zawody

Post autor: wentyl »

możesz coś więcej o tych uszczelkach?? gdzie je kupic??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat