Taśmowanie węży

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
michcio1521
Posty: 100
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Taśmowanie węży

Post autor: michcio1521 »

Witam

Mam pytanie czy znacie się panowie na taśmowaniu węży strażackich potrzebujemy skrócić kilka węży w celu uratowania ich ciekną na łącznikach oraz jeden zrobić w miarę krótki który służyłby nam do tankowania samochodu ponieważ uporczywe jest zwijanie węże całej długości gdzie wystarczyłby odcinek 10 m a nawet krótszy. Jestem w tym zupełnie zielony więc proszę o napisanie w miarę prosty sposób żeby można było by to wykonać w domowych warunkach.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: sloikk »

Na innym forum też był ten temat, tylko odpowiedzi dla laika były mało zrozumiałe, więc wpadli na pomysł aby ktoś pojętny filmik nakręcił. Niestety na pomyśle się skończyło.. może tutaj na forum znalazłby się jakiś znawca tematu, który by takie video nagrał i udostępnił?
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: misiu8514 »

Żaden problem nakręcić takowy filmik bo taśmowanie (nawet w domowych warunkach)było na kursie podstawowym, ale znając zycie zaraz pan x napisze ja bym to zrobił lepiej więc nikt się nie wychyla aby nie znaleźć się w ogniu krytyki.

Topic author
michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: michcio1521 »

W takim razie wiecie kto się tym zajmuje na terenie Krakowa??

Topic author
michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: michcio1521 »

hmm widzę że będzie ciężko z tym a może ktoś wie czy na jrg by nam to zrobili ktoś może tam robił taśmowani węży ??

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: fire45 »

michcio1521 pisze:hmm widzę że będzie ciężko z tym a może ktoś wie czy na jrg by nam to zrobili ktoś może tam robił taśmowani węży ??
Nie prościej podjechać i zapytać, ewentualnie zadzwonić bezpośrednio do JRG? :shock:

robertforum
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 cze 2013, 10:24
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: robertforum »

My taśmowaliśmy, zwykłym drutem miedzianym (elektrycznym). Nie rdzewieje. Jak sie dobrze kilka razy okręci to prędzej urwą się kły w nasadzie, niż puści taśmowanie. Sprawdzone przy 18 atmosferach. A no i nikt nie powie że to jego wąż... po akcji :). Można przy okazji węże pomalować farbą.

ospszymanow.pl
ognix.pl

killer79
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 sie 2013, 23:21
OSP (gm., woj.): oswiecim woj.małopolskie
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: killer79 »

Witam jeśli ktoś jest zainteresowany tasmowaniem lub pomocą proszę pisać na emeila krzycho791@wp.pl na pewno pomogę pozdrawiam

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: sloikk »

a zajmuje się ktoś taśmowaniem w południowej Wielkopolsce? Mam pare węży do skrócenia i sam nie chcę się za to zabierać. Mieszkam ok. 30km na południe od Kalisza.
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: Piki »

Mile byłaby widziana instrukcja jak skracać i taśmować węże.
Ostatnio zmieniony ndz 17 kwie 2016, 18:45 przez Piki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: fireman90 »

Piki pisze:Dałoby rade wstawić tu jej zdjęcia
Po kiego zaśmiecać forum ? Zdjęć maszynek jest w Necie od groma https://www.google.pl/search?q=maszynka ... 80&bih=707 Co do podania wymiarów -chcesz sobie taką na kowadle wyklepać ? :wink:
Jajakobyły
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: Piki »

.
Ostatnio zmieniony ndz 17 kwie 2016, 18:45 przez Piki, łącznie zmieniany 1 raz.

Varnar
Posty: 1
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 00:17
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: Varnar »

Jak ja to lubię na forach!
Pogadali, pogadali i żaden nic nie wniósł.
:cry: :cry:
Jeszcze jedno - nie trudźcie się odpisywaniem na mojego posta, bo raczej tutaj już nie zaglądnę.
:mrgreen:
Pozdrawiam!

alikilia
Posty: 3
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 14:31
OSP (gm., woj.): OSP Częstochowa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: alikilia »

to po co się trudziłeś i pisałeś?

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Taśmowanie węży

Post autor: sloikk »

Na sąsiednim forum pojawiły się w końcu konkretne odpowiedzi w postaci filmów z taśmowania węży. Pierwszy bez użycia maszynki, drugi z maszynką. Wydaje się, że na pierwszym filmiku taśmujący wie co robi w porównaniu z drugim. Aczkolwiek autor przyznaje, że robił to pierwszy raz. Natomiast pod tym drugim linkiem padł komentarz:
niewiele ma to wspólnego z słowem profesjonalnie. Pomijając że zwoje są dosyć luźno nawinięte, to drugi zwój powinien być nawijany na ten luźny koniec drutu, pomijam że mocując tak w imadle, łatwo łącznik zdeformować
Nie mam zdania na ten temat, ponieważ się najzwyczajniej w świecie na tej praktyce nie znam. Może ktoś obeznany się wypowie?

LINK1 https://www.youtube.com/watch?v=_M-IwIy6S80

LINK2 https://www.youtube.com/watch?v=H-vzGtx4Wjg

I jeszcze pytanie: jaki najlepiej drut użyć do taśmowania?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat