Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
druh1976
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 cze 2013, 21:08
OSP (gm., woj.): OSP Restarzew, gm. Widawa, łódzkie
Status: Offline

Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: druh1976 »

Witajcie i pomóżcie
Nasz Staruszek dostał taką przypadłość, że po wejściu na obroty jakby dostaje powietrza i gaśnie.
Na wolnych sobie pyka bez problemu, można go nawet przegazować, ale wyjeżdżamy z garażu z wodą, jak mu się trochę depnie - moment gaśnie. Odpala za to bez problemu i na wolnych obrotach też chodzi.
Wymieniliśmy filtry, paliwo, smok w baku był wymieniany ze dwa lata temu.
Może ktoś miał podobną przypadłość w takiej maszynie?

z pozdrowieniami
Rafał

998druhOSP
Posty: 13
Rejestracja: sob 23 lis 2013, 21:56
OSP (gm., woj.): Wojewódzcto Mazowieckie
Status: Offline

Re: Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: 998druhOSP »

Witam
U nas był podobny przypadek, w starze 1142 nic nie dało wymiana filtra, pompki paliwowej itd. dopiero porządne wyczyszczenie zbiornika. Z kilku lat nazbierało się tego syfu, choć paliwo lane jest przez lejek z sitkiem. Po wyczyszczeniu zbiornika, star śmiga jak na razie bez problemów :D

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: tokek3344 »

Ze zbiornika wychodzi długi(ok 1,5m) przewód odpowietrzający idzie za kabiną, sprawdźcie czy nie jest zapchany lub ułamany. jeszcze zostaje wam pompa paliwowa lub regulator. Może też być zapchany zawór przełączając zbiorniki.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: marcin_op »

U nas też było podobnie.
Winny okazał się przewód ze zbiornika paliwa do odstojnika - na oko niby okey ale po dokładnej analizie okazało się małe pęknięcie i brało powietrze.
Druga sprawa to nie wiem czy wiesz ale z tyłu za silnikiem - nad skrzynią biegów mniej więcej jest odstojnik. Wiele osób o nim zapomina i wymienia tylko filtry paliwa a właśnie w tym odstojniku zbiera się najwięcej syfu bo jest on pierwszy zaraz za zbiornikiem paliwa. My z nim mieliśmy ciągle kłopot - całkowicie wywaliliśmy ten odstojnik a w zamian po prostu częściej wymieniamy filtry paliwa.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: dzidzi998 »

A jak już wykonasz wszystko co Ci wyżej opisali i nadal będzie gasnął to wtedy odkręćcie ze zbiornika ssawki i na bank sitko ze ssawki ssącej będzie zapchane i na wysokich obrotach brakuje paliwa. Szczotką drucianą przeczyście sitko i będzie gitara.

petermartin343
Posty: 11
Rejestracja: pn 31 paź 2022, 12:51
OSP (gm., woj.): Mazowieckieeeeeeee
Status: Offline

Re: Star 266 gaśnie na wysokich obrotach

Post autor: petermartin343 »

Hej! Też kiedyś miałem ten problem, może powinieneś spróbować po prostu zmienić filtr powietrza. Osobiście pomogło mi to, najważniejsze jest zakup wysokiej jakości produktu od niezawodnego producenta. Na przykład zamówiłem filtry powietrza 2407.pl/filtry-powietrza/ z tego sklepu internetowego i byłem zadowolony z ich pracy i jakości. Mają tu tylko sprawdzone marki, a przy tym adekwatne ceny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat