syrena alarmowa zdalne załączanie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
ospglinik
Posty: 506
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: ospglinik »

na naszej jednostce jest zamontowany system powiadamiania o zagrożeniach ,tzn syreny są załączane w starostwie lub gminie na wypadek powodzi i innych zagrożeń. i tu moje pytanie czy jest może jakaś jednostka która ten system wykorzystuje jako selektywne tzn na wypadek pożaru żeby psp włączało u nas na kominie są tuby obok syreny na kominie akurat teraz ich na tym foto niema ale są takie jak na foto z gazety
Nie wiem czy w Polsce jest tego dużo ale jeżeli gmina załącza radiowo czy starostwo to dlaczego by psp w ten sposób nie mogło załączać,są syreny,mamy skrzynkę z modułem i radiem +akumulator , antenę
Załączniki
takie tuby mamy na remizie na kominie
takie tuby mamy na remizie na kominie
system_monitoringu_powodziowego.jpg (91.85 KiB) Przejrzano 3197 razy
remiza.jpg
remiza.jpg (13.12 KiB) Przejrzano 3197 razy
Ostatnio zmieniony pn 30 gru 2013, 19:12 przez ospglinik, łącznie zmieniany 3 razy.

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: star »

bardzo dobre pytanie i bardzo dobry pomysł...jeżeli dało by się coś takiego wykorzystać zamiast selektywnego to nagroda nobla dla kolegi wyżej.....pierwszy post na ten temat...brawo

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: karol1118 »

Specjalisto w tej dziedzinie nie jestem ale może być problem z zakresem częstotliwośći selektywne pracuje w określonym paśmie jeśli wasze pasmo w gminie pokrywalo by się z tym z Psk to powinno dac radę.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: star »

czy firma montująca selektywne może być w temacie?

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: karol1118 »

myślę ze tak i najlepiej do nich zadzwonić i porozmawiać jeśli nawet częstotliwości były by inne być może jest możliwość założenia dodatkowego radia to nie jest duży koszt ale najlepiej zwrócić się do Fachowca w woj.mazowieckim mogę podać kontakt do osoby ,która naprawdę się na tym zna.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Topic author
ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: ospglinik »

dobrze mnie kolego naprowadziłeś doczytałem i znalazłem instalatora który to montował

http://www.rte.com.pl/oferta.php

właśnie dzwoniłem i dowiedziałem się że niema problemu i jest taka możliwość jak to powiedział że wystarczy zmienić konfigurację i nie trzeba żadnych innych wynalazków

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: Sylwek »

Powinniście pomyśleć o rozróżnieniu alarmów strażackich od alarmów OC.
U nas OC dość często bawi się w testowanie systemu - włączają syreny do których mają dostęp.

Topic author
ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: ospglinik »

Sylwek pisze:Powinniście pomyśleć o rozróżnieniu alarmów strażackich od alarmów OC.
U nas OC dość często bawi się w testowanie systemu - włączają syreny do których mają dostęp.
kolego wiem jakie są alarmy obrona cywilna w nocy o północy nie załącza syren a jak się pali to jest inny dźwięk syren

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: star »

CZY KTURAŚ OSP DZIAŁA JUŻ NA TAKIEJ ZASADZIE

Topic author
ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: ospglinik »

właśnie pytałem na początku czy któraś jednostka informowana jest na tej zasadzie ,u nas system powiadamiania jest ponad cztery lata ale nikt się tym nie interesował ,tak jak wyżej napisałem kontaktowałem się z firmą która to montowała na gminie i stwierdził że jest możliwośc użycia tego jako alternatywa dla selektywnego tylko trzeba jakąś konfigurację zmienić tylko będzie jeden problem czy nie będzie kolidowało z unią bo w części jest przez unię finansowane.będe coś wiedział dam znać

florian_strazacki
Posty: 1
Rejestracja: wt 31 gru 2013, 13:03
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: florian_strazacki »

Witam,
poszukujemy używanej syreny alarmowej na dach remizy.
Prosimy o informację jeśli ktoś ma taką na pozbyciu.

kontakt: leopard2a@wp.pl

Topic author
ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: ospglinik »

odświeżam temat czy jest może jednostka w Polsce która ma na remizie system o informowaniu o zagrożeniach sterowany przez gminę i starostwo a używany także przez PSP do powiadamiania o pożarach

wojtek-dzpl
Posty: 31
Rejestracja: śr 13 mar 2013, 10:04
OSP (gm., woj.): Jawiszowice ,małopolskie
Status: Offline

Re: syrena alarmowa zdalne załączanie

Post autor: wojtek-dzpl »

ospglinik pisze:odświeżam temat czy jest może jednostka w Polsce która ma na remizie system o informowaniu o zagrożeniach sterowany przez gminę i starostwo a używany także przez PSP do powiadamiania o pożarach
Tak,jest. W naszej jednostce Dyspozytor PSP jak i z oc może załączyć syrenę (wirnikową). Na jednostce sąsiedniej również .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat