Alarmowanie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
scorpioc15
Posty: 35
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): OSP Gwoździanka (gm. Niebylec, woj. podkarpackie)
Status: Offline

Alarmowanie

Post autor: scorpioc15 »

Witam
Wiem, że temat już tutaj poruszano, jednak szukam czegoś alternatywnego do rozwiązania wynikającego z systemu alarmowanie.pl
Powiem szczerze, że dopiero zaznajamiam się z tematem i wiem o tym nie za wiele w zasadzie jedynie czytając kilkanaście waszych postów na ten temat.
Wiem, że istnieją systemy powiadamiania przez SMS, jest to wykorzystywane również w naszej gminie... Ale nam bardziej zależy na połączeniach telefonicznych, które w tym samym czasie wykonywane byłyby w momencie uruchomienia syreny przez dyżurnego PSP bądź przez uruchomienie jej na miejscu i które da również możliwość wysyłania wiadomości SMS. Jak już wspomniałem znany mi jest już system alarmowanie.pl i uważam, że jest rewelacyjnie przemyślany i o takie coś mi chodzi, ale wiem, że dyżurny nie będzie chciał wykonywać połączeń bo oczywiście nie będzie miał do tego głowy, dlatego szukam systemu, który będzie działał tak jak ten z alarmowanie.pl ale będzie uruchamiany poprzez wzbudzenie syreny systemem selektywnego powiadamiania... Czy istnieje coś takiego? Może macie jakieś oferty ??

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Alarmowanie

Post autor: Sernik »

Kolego temat szczegółowo walcowany na innych postach. Powiedz nam czy masz już selektywne wywołanie czy nie masz wcale - jeżeli masz sprawa jest prostsza, można założyć system oparty o moduł powiadamiania GSM lub dedykowany system do DSP czyli DTG firmy Digitex. Przy uruchomieniu syreny - czy to przez dyżurnego, czy ręcznie, czy też gdy nie ma prądu panel GSM lub DTG poda tzw. CLIP czyli strzałkę do centrali alarmowanie.pl i centrala tegoż systemu rozdzwoni się do wszystkich druhów. Jeżeli nie masz selektywnego wywołania, to ja tematu nie przerabiałem, ale gdzieś czytałem że wtedy stosują terminal T2 i wszystko działa. Poszukaj coś jeszcze, poczytaj całe wątki dotyczące alarmowania lub napisz maila do firmy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat