Na Jakich Falach Nadaje Straż Pożarna

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Radiowiec
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Na Jakich Falach Nadaje Straż Pożarna

Post autor: Radiowiec »

Jeżeli wiecie na jakich falach nadaje straż pozarna dajcie znac :D

Jarozakr
Posty: 30
Rejestracja: czw 17 lut 2005, 19:24
Lokalizacja: Zakroczym
Status: Offline

Post autor: Jarozakr »

Wiecie
Ale osobom postronnym nie udzielacie takich informacji

P.S.
kiepski radiowiec z ciebie skoro jesscze sobie z tym nie poradziles. Pozdrawiam

BIgJaro
Posty: 18
Rejestracja: czw 27 sty 2005, 17:15
Status: Offline

Post autor: BIgJaro »

Na falach radiowych :D

Poszukaj na necie. Uzyj np google.

star266
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 cze 2006, 20:31
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: star266 »

mam pytanko. czy mozna wiedzieć na jakich falach nadaje selektywne wywołanie, czy tez jest to tajne??

kamil
Posty: 39
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 13:24
Lokalizacja: OSP Czy¿ew
Status: Offline

Post autor: kamil »

Kazdy powiat ma inny zakres fall. A czemu to temu zeby sie nie nak³ada³y przekazywane inf., i np. w³aczanie selektywne.
królik

star266
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 cze 2006, 20:31
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: star266 »

no tak myślałem, że kazdy powiat ma inny. i każda jednostka OSP z wywołaniem selektywnym tez ma inny zakres??

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tiger »

Zakres częstotliwości (czyli fal, jak dobre rozumiem) jest jeden, dla całego kraju. Przedział ten podzielony jest na kanały. Część kanałów jest wspólna dla całego kraju, część dla całego województwa, a w każdym powiecie jest inny kanał wywoławczy i 2 (o ile pamiętam) dla selektywnego wywoływania. Co do roboczych - nie mam pojęcia.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

Jarozakr
Posty: 30
Rejestracja: czw 17 lut 2005, 19:24
Lokalizacja: Zakroczym
Status: Offline

Post autor: Jarozakr »

Co do czest. to dla strazy jest przydzielony zakres i jest on podzielony na kanaly, do kazdej PSP w powiecie jest przyznany jeden kanal na ktorym pracuja wszystkie OSP przynalezne do tej PSP. Co do selektywnego wywolania to z tego co sie orietuje dziala on na tym samej czest. co przyznany kanal. Selektywne wywolanie jest to krotka zakodowana wiadomosc zaadresowana tylko do tego urzadzenia ktore potrafi ja odkodowac i zareagowac na nia. Oczywiscie taka wiadomosc odbiera kazda stacja ale wykonuje ja tylko ta ktora potrafi ja odczytac, poprostu do kazdej stacji jest przypisany kod najczesciej cztero cydrowy. W amatorskiej radiofonii selektywne dziala na zasadzie podobnej do wybierania numeru telefonu i odzywa sie stacja do ktorej jest przypisany dany kod. U nas stacja reagujaca na dany kod zalącza np syrene czy tez wysyla stan urzadzenia itp.
Co do czest. kanalu to jak bardzo chcecie to podajcie numer kanalu a na priv wam podesle czest. poniewaz nie jest to tajne, mozna takze znalesc to faktycznie w necie.

Backdraft
Posty: 17
Rejestracja: sob 22 lip 2006, 16:00
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Backdraft »

kamil pisze:Kazdy powiat ma inny zakres fall. A czemu to temu zeby sie nie nakładały przekazywane inf., i np. właczanie selektywne.
No i tu sie z kolegą nie zgodze. Włączanie selektywne ma jedną częstotliwość na cały kraj. Przy dobrej pogodzie słychać cpr z zasięgu 40km. Częstotliwości alarmowe natomiast są inne na każdy powiat. Osoby postronne nie mogą mieć dostępu do częstotliwości.

krecik
Posty: 7
Rejestracja: ndz 07 maja 2006, 19:55
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska
Status: Offline

częstotliwość

Post autor: krecik »

Na stronie http://radioscannerpolska.pl/ znajdziesz wszystkie częśtotliwości straży

Osp studzieniec
Posty: 27
Rejestracja: czw 25 sty 2007, 16:51
Lokalizacja: studzieniec
Status: Offline

FALE

Post autor: Osp studzieniec »

ja mam program który za pomocą internrtu i kompa odbiera radio cb i podobne to czemu nie mega herce nadawane pszes straż
Ostatnio zmieniony śr 05 wrz 2007, 18:45 przez Osp studzieniec, łącznie zmieniany 2 razy.

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Amozna odbierac fale strażackie za pomocom komputera
Czego to teraz uczą na fizyce w szkołach, jest jeszcze taki przedmiot?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat