Sprzęt do OSP

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
youngfirefighter
Posty: 37
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 18 mar 2014, 18:51
Status: Offline

Sprzęt do OSP

Post autor: youngfirefighter »

Witam od niedawna jestem członkiem osp(6 miesięcy) i posiadamy na jednostce mamy już dobrze znoszone buty, dlatego chcę na własną rękę kupić sobie buty bojowe Haix. Jako, że mam brata w Niemczech może mi on zakupić na ebay.de nówki sztuki(prosto z pudełka) za 75 euro i moje pytanie jest następujące, czy będę mógł bez przeszkód brać w nich udział w akcjach?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: seligow »

Wejdź na stronę CNBOP w Józefowie i tam masz listę sprzętu z dopuszczeniami. Jeżeli twoje buty znajdują się na liście to ok.

Osobiście olałbym ten CNBOP i cieszył się zajebistymi butami w dobrej cenie, ale radzić tak komuś nie wypada...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: Curahee »

Seligow, piwo bym Ci postawił. Podoba mi się Twój tok rozumowania.
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

Emgar
Posty: 18
Rejestracja: pt 17 sty 2014, 00:01
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: Emgar »

Kazdemu sie podoba do pierwszego wypadku
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: seligow »

Fakt, nie dostaniesz odszkodowania... A jest ono mega wysokie... kumpel za złamaną nogę (spadła belka w rozbieranej, spalonej stodole) dostał 110zł... :evil:
Starszy sikawkowy

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: sloikk »

seligow pisze:Fakt, nie dostaniesz odszkodowania... A jest ono mega wysokie... kumpel za złamaną nogę (spadła belka w rozbieranej, spalonej stodole) dostał 110zł... :evil:
Seligow a jego zabezbieczenie spełniało wszystkie normy, czy było jakieś chociaż najmniejsze uchybienie?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: seligow »

No w takie szczegóły nie wnikałem, mieszkamy od siebie ok 350km, ale na 100% od stóp do głów był regulaminowo ubrany. Uznane to było jako "wypadek podczas działań ratowniczych". Ale to nie w tym problem. To wina gmin, które ubezpieczają nas na śmieszne pieniądze... Jeżeli ubezpieczają nas na 2000zł, bo najniższa składka, to jak dostaniesz 5% uszczerbku to wychodzi 100zł... Polska :?
Swoją drogą proponuję zapytać u Was w gminach na ile jesteście ubezpieczeni i co Wam gwarantuje polisa. Uśmiejecie się...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: Curahee »

Właśnie dlatego, postawiłbym Ci kolejne piwo. Być może warto zmienić asortyment?

Pół żartem. Sprawdzałem. Większość zagadnień jest niejako "wpisana" w ryzyko. W naszym przypadku, jest 100% pokrywane leczenie szpitalne. Odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu jest tyle co kot napłakał...
Więc, co tu dużo mówić, trza samemu o siebie dbać. W moim ubezpieczeniu osobistym zawarłem informację na temat działalności w osp i cieszy mnie wartość odszkodowania i suma ubezpieczenia. A dopłacam chyba 25-30zł. NW i NNW.
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

Topic author
youngfirefighter
Posty: 37
Rejestracja: wt 18 mar 2014, 18:51
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: youngfirefighter »

Witam po raz kolejny. Jako że nie chciałem tworzyć nowego tematu i niepotrzebnie zaśmiecać forum napiszę tutaj. Otóż mój kuzyn chce zakupić sobie używane haix'y i znalazł ogłoszenie na tablicy http://tablica.pl/oferta/straz-osp-buty ... 1ad3070203 i prosił mnie abym zapytał się was co o tym myślicie czy będą dobre jak na pierwsze buty do akcji, czy raczej kupić inne. Bo wiem że buty muszą spełniać wymogi z józefowa, w aukcji niby pisze: Buty HAIX mają dopuszczenia CNBOP Józefów. Dopuszczenia UE (znaczek "CE"). Ale jak to sprawdzić(wystarczy znaleźć te buty na stronie cnbop józefów czy musi być jakiś papierek na to)? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz.

Emgar
Posty: 18
Rejestracja: pt 17 sty 2014, 00:01
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: Emgar »

Wystarczy, że certyfikat będzie wpisany na stronie cnbop

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: firerun »

Ja czasem oglądam sobie panoramy wnętrz firm, w których jest taki sprzęt strażacki. Fajne są takie wirtualne spacery;)
Ostatnio zmieniony pn 24 lut 2020, 09:32 przez firerun, łącznie zmieniany 1 raz.

kubus
Posty: 18
Rejestracja: pn 11 mar 2013, 19:23
OSP (gm., woj.): lubuskie krośnienski
Status: Offline

Re: Sprzęt do OSP

Post autor: kubus »

co myślicie o zestawie do prac głębokościowych na statywie TM 13 ? czy przydatny w OSP ?

pozdrawiam

Adammr
Posty: 21
Rejestracja: pn 12 sty 2015, 16:16
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Sprzęt do OSP

Post autor: Adammr »

Raz: nie będzie punktowany.
Dwa: może być atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Trzy: na cholerę nowy temat, skoro można by podpi±ć to pytanie pod już istniej±cy?

Ostatnio zawiodła mnie firma do pozycjonowania stron poszukuję czegoś oryginalnego Wyszukałem w google taką agencję słyszeliście cokolwiek o nich? Zobaczcie ich stronę http://bit.ly/1DcUgoL
Zasiąść w mieszkaniu, przygotować sobie rooibosa i przeglądnąć tomik poezji przy świetle z nocnej lampy - perfekcyjne zakończenie dnia. http://katalog.hoga.pl/wpis/81659/Firmy ... Kemar.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat